Mauricio Pochettino își dorește să petreacă mai mult timp alături de Lionel Messi la PSG. Motivul pentru care s-a înfuriat la conferința de presă

Iulian Focșăneanu Publicat: 20 noiembrie 2021, 8:50

Comentarii
Mauricio Pochettino își dorește să petreacă mai mult timp alături de Lionel Messi la PSG. Motivul pentru care s-a înfuriat la conferința de presă

Profimediaimages

Mauricio Pochettino a fost întrebat de jurnaliști dacă răsuflă ușurat acum, că s-a încheiat pauza cu meciurile internaționale. Antrenorul vicecampioanei Franței a răbufnit și anunță că urmează să se întâmple același lucru și peste două luni, când Argentina are “dublă” cu Chile și Columbia. Se așteaptă ca Messi să petreacă și atunci mai mult timp pe drumuri decât în cantonamentul lui PSG.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mauricio Pochettino, nemulțumit că nu se poate baza mai mult pe Lionel Messi

În luna ianuarie vor mai fi două meciuri din calificări în America de Sud. Nu va fi cu mult mai diferită situația față de cea de acum. Vor fi patru săptămâni cu 9 meciuri. Urmează pauza de Crăciun, se va relua Ligue 1. Urmează să mergem o săptămână în Qatar, după care va fi iar pauza internațională.

Vom încerca să ne organizăm și să ne adaptăm circumstanțelor de aici. Dar nu va fi mai mult sau mai puțin timp, va fi aceeași situație ca la începutul sezonului. Mai mult, luna februarie este una scurtă, cu 28 de zile“, a reacționat Mauricio Pochettino la conferința de presă, potrivit ole.com.ar.

Atacantul de 34 de ani a fost titular pentru PSG în numai patru meciuri din Ligue 1. Nu a marcat niciun gol și nu a oferit vreun assist. Conducătorii grupării din Paris au și răbufnit în momentul în care Messi a fost convocat la echipa națională, chiar dacă nu era în cea mai bună formă fizică.

Leonardo, directorul sportiv al lui PSG, s-a plâns drumul pe care l-a făcut fostul căpitan al Barcelonei la echipa națională, deși are probleme medicale. Oficialul vicecampioanei Franței i-a criticat pe șefii FIFA.

Reclamă
Reclamă

Nu putem fi de acord să lăsăm un jucător să plece la echipa lui națională când el nu este apt de joc nici pentru noi, ba mai mult, se află în recuperare. Nu are niciun sens, iar astfel de situații ar trebui discutate cu FIFA”, s-a enervat Leonardo.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:10

Inedit! Cum vor fi celebrați eroii Stelei la 40 de ani de la câștigarea Cupei Campionilor Europeni cu Barcelona

10:06

Antrenorul dorit de jucătorii FCSB-ului în locul lui Mirel Rădoi a reacţionat: “Mă încurajează”

9:49

Mihai Pintilii l-a taxat pe Mirel Rădoi pentru plecarea de la FCSB: “Faci ceva, nu laşi echipa”

9:47

Alarmă la naționala Franței înainte de Cupa Mondială. Kylian Mbappe, accidentat în ultimul meci al lui Real Madrid

9:28

Cristi Chivu poate deveni campion cu Inter săptămâna viitoare fără să joace! Cum arată scenariul

9:27

Salariu de 30.000 de euro pentru Daniel Pancu. Antrenorul e gata să semneze: “E un fenomen”

1 Gigi Becali îi prelungește contractul, după FCSB – Petrolul 3-1: „E mai bun decât înainte” 2 Adrian Ilie s-a decis! Anunțul făcut de “Cobra” despre venirea mult dorită de Gigi Becali la FCSB 3 “Va fi cel mai mare jucător al României!” Mircea Lucescu i-a simţit valorea, despre cine este vorba 4 FIFA a decis! Ce se întâmplă cu înlocuirea Iranului cu Italia la Campionatul Mondial din vară 5 Andrei Nicolescu a făcut anunțul cu privire la viitorul lui Zeljko Kopic la Dinamo: „Vom accepta să plece” 6 „Aproape de Ronaldo”. Gigi Becali a găsit o nouă „perlă” la FCSB: „Mirel Rădoi mi-a spus să am grijă de el”
Citește și