Mauricio Pochettino, prima reacţie după scandalul dintre Kylian Mbappe şi Neymar. “Am vorbit cu ei, acest subiect a făcut zgomot”. Ce a spus despre revenirea lui Messi!

Iulian Focșăneanu Publicat: 27 septembrie 2021, 18:50

Comentarii
Mauricio Pochettino, prima reacţie după scandalul dintre Kylian Mbappe şi Neymar. Am vorbit cu ei, acest subiect a făcut zgomot. Ce a spus despre revenirea lui Messi!

Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

“Vagabondul ăsta nu-mi pasează”, i-ar fi spus Mbappe lui Idrissa Gueye. Imaginile au făcut imediat înconjurul lumii şi au părut a inflama atmosfera din vestiar. Antrenorul vicecampioanei Franţei a ţinut însă să asigure nu există un conflict între cele două staruri de la PSG.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mauricio Pochettino nu se sperie de conflictul Kylian Mbappe – Neymar

Sunt doi băieţi fantastici. Astfel de chestii pot avea loc în fotbal. Am vorbit cu ei, la fel cum şi ei au discutat între ei. Un astfel de subiect a făcut zgomot în afara grupului, dar în interiorul grupului nu înseamnă nimic. Neymar şi Mbappe au o prietenie strânsă, au vorbit şi s-au antrenat bine.

Repet, suntem la un club special şi trebuie să acceptăm faptul că situaţiile de aici sunt foarte speciale şi diferite. Trebuie să fie înţelese. Atmosfera din grup este foarte bună”, a spus tehnicianul celor de la PSG, la conferinţa de presă, citat de L’Equipe.

Şi Ander Herrera a vorbit despre ceea ce se întâmplă în vestiar. “Neymar şi Kylian au o conexiune specială“, a reacţionat mijlocaşul parizienilor.

Mauricio Pochettino: “Lionel Messi are nevoie să se simtă ca acasă!”

Pochettino a fost întrebat şi de starea în care se află Lionel Messi înaintea super-meciului din grupele UEFA Champions League, PSG – Manchester City. Argentinianul este fără gol în tricoul parizienilor şi nu a mai jucat din momentul în care l-a lăsat cu mâna întinsă pe Pochettino. A răbufnit după ce a fost schimbat, în minutul 76 al derby-ului cu Olympique Lyon.

Reclamă
Reclamă

(Reporter: Va juca Leo Messi marţi?) Nu pot să confirm nimic până în ziua meciului. Este în grup. A petrecut 20 de ani la Barcelona (n.r. despre cât de dificilă este adaptarea la PSG). E nevoie să se adapteze la noua echipă, să se simtă ca acasă“, a precizat Mauricio Pochettino.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:57

LIVE VIDEOCroația – Ghana 0-0, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY. Meci de totul sau nimic

23:57

LIVE VIDEOPanama – Anglia 0-0, ACUM, pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Harry Kane promite spectacol

23:31

Tavi Popescu, transformat! Gigi Becali nu s-a ferit de cuvinte după ce l-a lăudat: “Să nu ajungi boschetar!”

23:18

Jucătorul care a ajuns în cantonament şi semnează cu Dinamo + Alte transferuri anunţate de Andrei Nicolescu

22:47

OUT de la Dinamo! Andrei Nicolescu a făcut anunţul: “Nuno Campos îşi doreşte!”

22:38

EXCLUSIV“E Franţa principala candidată la trofeu?” Lupescu şi Andone, păreri diferite! Cine ar putea concura cu Les Bleus

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026! S-au stabilit nouă meciuri. 28 de echipe calificate 2 Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament! 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 EXCLUSIVDinamo, transferuri pe modelul U Cluj? Fotbalistul aflat pe lista “câinilor” 5 Denis Alibec a semnat. Rămâne tot în Liga 1! 6 Transferul momentului în Liga 1! Alexi Pitu, revenire de senzație în fotbalul românesc
Citește și