A fost un meci dramatic între Cosmin Olăroiu şi Mirel Rădoi. Cei doi antrenori români s-au duelat în etapa a opta din prima ligă din Emiratele Arabe Unite, în partida Al Bataeh – Al Sharjah.
Al Sharjah, formaţia lui Cosmin Olăroiu, s-a văzut condusă cu 3-0 încă din minutul 35. Până la pauză însă, elevii lui „Oli” au reuşit să reducă din diferenţă, marcând două goluri.
Meci dramatic între Cosmin Olăroiu şi Mirel Rădoi
Gassama a reuşit să deschidă scorul pentru trupa lui Mirel Rădoi, în minutul 19. La şapte minute distanţă, Abdulrahman a majorat scorul pentru trupa lui Rădoi. Al Bataeh a marcat şi cel de-al treilea gol în minutul 35, prin Alvaro de Oliveira.
Însă, până la pauză, Alo Sharjah a punctat de două ori. Mai întâi, Abdulbasit a marcat în minutul 39. În prelungirile primei reprize a punctat şi Luanzinho, astfel că scorul la pauză era de 3-2.
Trupa lui Olăroiu a reuşit să egaleze prin Caio, cel care a reuşit să egalete din penalty în minutul 51. Astfel, Al Sharjah a revenit incredibil în duelul cu Al Bataeh.
După remiza din etapa a opta a campionatului, Al Sharjah a rămas pe locul 4, cu 14 puncte, în timp ce Al Bataeh a urcat două poziţii, până pe locul cinci.
Al Sharjah, echipă antrenată de Cosmin Olăroiu, va avea două dueluri în grupele Ligii Campionilor Asiei, după partida cu Al Bataeh. Formaţia lui „Oli” se va duela cu Al-Sadd şi Al-Faisaly pe 27 noiembrie, respectiv 4 decembrie.
Al Bataeh este lider în grupa de Liga Campionilor Asiei, competiţie care se vede exclusiv în AntenaPLAY.