Închide meniul
EXCLUSIV

Mihai Stoichiţă, mesaj pentru Ianis Hagi în condiţiile în care s-a vorbit despre transferul fiului lui Gică Hagi la Genoa!

Bogdan Stănescu Publicat: 14 ianuarie 2025, 17:35

Comentarii
Mihai Stoichiţă, mesaj pentru Ianis Hagi în condiţiile în care s-a vorbit despre transferul fiului lui Gică Hagi la Genoa!

Mihai Stoichiţă / AntenaSport

Mihai Stoichiţă consideră că Ianis Hagi evoluează la o echipă importantă, Rangers. Presa italiană a scris despre un posibil transfer al lui Ianis Hagi la Genoa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Având în vedere că Ianis Hagi a reintrat în primul 11 al lui Rangers, Mihai Stoichiţă e de părere că ar fi bine ca fiul lui Gică Hagi să rămână la echipa antrenată de Philippe Clement.

Mihai Stoichiţă, despre Ianis Hagi: “Dacă joacă la Rangers, să joace la Rangers, e foarte bine”

Ianis Hagi a avut evoluţii apreciate în ultimele meciuri. El a marcat în derby-ul cu Celtic, sub privirile tatălui său, care se afla în tribune. Ianis Hagi a deschis atunci scorul în derby-ul cu marea rivală a lui Rangers în minutul 4, cu un şut din prima, cu stângul. Portarul Kasper Schmeichel, fiul legendarului Peter Schmeichel, a rămas fără replică.

„(n.r: Pe Ianis Hagi unde l-ați vedea, ce l-ați sfătui să facă?) Păi dacă joacă la Rangers, să joace la Rangers, e foarte bine.

Nu poți să o ții tot timpul la fel, niciun fotbalist n-a fost tot timpul la cel mai înalt nivel, a mai avut o scădere, iar s-a ridicat. Viața și-o construiește el, dacă joacă acolo, pentru că pentru Ianis e foarte important să joace. El a jucat în echipa națională și când nu juca. Acum când joacă, nu o să o facă mai bine, vă întreb eu pe dumneavoastră. Dacă joacă acolo, la o echipă importantă, Rangers, e foarte bine”, a declarat Mihai Stoichiţă, în exclusivitate pentru AntenaSport.

Reclamă
Reclamă

Ianis Hagi (26 de ani) este cotat de către site-ul de specialitate transfermarkt.com la 1.6 milioane de euro. Trimis la echipa a doua a lui Rangers din pricina unei clauze din contract care i-ar fi mărit salariul, Ianis Hagi a revenit la prima echipă şi a avut evoluţii apreciate acolo. Fanii lui Rangers au criticat decizia iniţială a conducerii, de a-l trimite la echipa a doua pe jucătorul naţionalei. În cele 12 partide în care a evoluat în acest sezon în campionatul Scoţiei, Ianis Hagi a reuşit să marcheze un gol şi a oferit 4 assist-uri.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:45
Helmut Marko pleacă de la Red Bull
10:37
Basarab Panduru, stupefiat de Claudiu Petrila după ratarea campionatului: “Dă 9.999 din 10.000, n-ai cum”
10:14
“A fost ultimul meci al lui Salah la Liverpool?”. Cum a răspuns Arne Slot la întrebarea incomodă
10:09
11 jucători profesionişti din Turcia au fost arestaţi preventiv
9:56
Cristi Borcea s-a întâlnit cu Andrei Nicolescu și i-a transmis un mesaj clar. Cum poate lua Dinamo titlul
9:49
Ce a putut spune Alexandru Musi de faţă cu Gigi Becali, Mihai Stoica, Florin Tănase sau Daniel Bîrligea
1 Decizia luată de Gică Hagi după eşecul greu cu Metaloglobus 2 Xabi Alonso este istorie! Real Madrid, două nume uriașe pentru înlocuirea antrenorului 3 Motivul real pentru care Costel Gâlcă l-a exclus din lot pe Antoine Baroan, înaintea meciului cu Botoşani 4 Ce jucător a remarcat Mihai Stoica după ce Universitatea Craiova a remizat cu CFR Cluj. Mesajul scurt transmis 5 “Echipa aia din Berceni..” Momentul în care Ciprian Ciucu a dat verdictul în războiul Steaua – FCSB 6 Tatăl lui Louis Munteanu a dat cărţile pe faţă despre negocierile cu Gigi Becali. Motivul pentru care a picat transferul la FCSB
Citește și