Mircea Lucescu e aproape de o echipă uriaşă din Europa. Beşiktaş şi-a trimis oficialii la Bucureşti pentru a se pune la masa negocierilor cu Il Luce.
Lucescu, ajuns la 78 de ani, s-a despărţit în noiembrie de Dinamo Kiev, fiind de atunci liber de contract. Samet Aababa, managerul general al “vulturilor” a ajuns în această dimineaţă în Capitală.
Mircea Lucescu, aproape de o echipă uriaşă
Confomrm sporx.com, Beşiktaş vrea să îi aibă pe bancă pe Lucescu la chiar următoarea partidă din campionat, pe 9 ianuarie, contra celor de la Rizesport. Românul a mai condus-o pe Beşiktaş în perioada 2002-2004, câştigând campionatul în 2002-2003. “Ce surpriză”, au citat turcii.
“Părerea mea e că dacă au venit la Bucureşti, se şi face. Eu cred că se pun la masa negocierilor. Nu au venit doar să ia masa. Cred că îl vor convinge pe nea Mircea să semneze”, a spus Florin Prunea, citat de digisport.ro.
Mircea Lucescu şi-a decis viitorul
Mircea Lucescu confirmă că este asaltat cu oferte, dar se bucură pentru moment de viaţa de familie. Abia în vară va dori să preia o echipă.
Lucescu va împlini 79 de ani în luna iulie, iar Beşiktaş este ultima echipă care şi-a manifestat interesul să îl aducă. Fostul selecţioner al României evită însă să semneze şi aşteaptă finalul sezonului.
„În prezent petrec un timp plăcut cu familia mea în București și cu nepoții pe care-i iubesc. Unele cluburi sunt în contact cu mine. Eu îmi doresc să semnez cu o echipă la începutul sezonului, în luna iunie. Nu sunt dornic să preiau o echipă în mijlocul sezonului.
Eu nu m-am detaşat total de fotbal, dar sunt un pic mai distras„, a declarat Mircea Lucescu, potrivit aksam.com.tr.
Formația din Istanbul este pe locul al 6-lea în campionat, la 15 puncte de primul loc. De asemenea, echipa nu s-a calificat în fazele eliminatorii din UEFA Conference League, după ce a terminat grupa D pe poziția a 3-a. În această grupă s-au mai aflat Club Brugge, Bodo/Glimt și Lugano.
- Mircea Lucescu a mai antrenat-o pe Beşiktaş în perioada 2002-2004
- Lucescu a câştigat titlul cu “vulturii” în 2002-2003
- Cursa Marelui Premiu de la Abu Dhabi e LIVE pe Antena 1 și AntenaPLAY, duminică de la 15:00
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- “Lucescu este foarte manipulator și viclean!” Cine rupe tăcerea despre selecţionerul României
- Afacerea în care investește Radu Drăgușin banii de la Tottenham. Are încasări fabuloase
- Lionel Messi a numit cel mai bun antrenor din cariera sa: „Este unic”
- Un fotbalist african, trecut şi pe la Rapid, pretinde că împlinește 38 de ani, dar a picat testul poligraf
- Deian Sorescu, gol de senzaţie în Turcia! A înscris dintr-o lovitură liberă de la 30 de metri!
































