Închide meniul

Mircea Rednic, pe cale să revină în antrenorat! Cu cine negociază „Puriul”

De Cosmin Olteanu
Publicat: 1 februarie 2023, 22:36

Mircea Rednic, fostul antrenor al lui Dinamo, este pe cale să revină în atrenorat! „Puriul” negociază cu o echipă din Belgia.

Reclamă
Mircea Rednic, pe cale să revină în antrenorat! Cu cine negociază Puriul”

Mircea Rednic, pe cale să revină în atrenorat

Mircea Rednic / Hepta

Mircea Rednic este liber de contract din decembrie 2021, când a fost demis de Dinamo.

Reclamă

Mircea Rednic, pe cale să revină în atrenorat

„Puriul” s-ar afla în discuții cu belgienii de la Seraing, notează gsp.ro. Seraing se află pe ultimul loc din prima ligă belgiană, cu 15 puncte obținute după 23 de meciuri jucate.

Reclamă

În ultimul meci de campionat, Seraing a fost învinsă categoric de Genk, scor 4-0.

Potrivit site-ului transfermarkt.com, lotul celor de la Seraing este cotat la 12,38 milioane de euro.

Motivul pentru care Mircea Rednic nu a antrenat în 2022

La finalul anului trecut, într-un interviu pentru Antena Sport, Mircea Rednic declara faptul că a avut mai multe oferte din Liga 1, dar și din străinătate, pentru a reveni în antrenorat. Însă, „Puriul” le-a refuzat pe toate, deoarece a suferit o operație la șold și a dorit să se refacă în totalitate.

„Cu antrenoratul, am avut oferte, dar am spus că nu antrenez anul ăsta. Dar, de la anul, sunt disponibil. Am avut trei oferte clare din Liga 1, de aici, de la noi și o discuție. Am avut și din străinătate oferte bune, din punct de vedere financiar.

Dar am spus că anul acesta nu vreau. Mai ales că sunt și operat. Vreau să-mi fac recuperearea cum trebuie. Mi-am pus proteză la șold. De câte ori m-am operat la genunchi, ba am amânat, ba recuperarea am făcut-o în doi peri și, după aia, m-am mai operat de vreo două ori.

Am zis ca anul acesta să fie de sacrificiu, mai ales după ce s-a întâmplat la Dinamo. Am zis că anul acesta chiar nu mai vreau să antrenez. De la anul, cu mare dragoste antrenez. M-au căutat echipele care au căutat antrenori și care au schimbat”, a declarat Mircea Rednic, la finalul lunii decembrie, în exclusivitate, pentru Antena Sport.

Reclamă
facebook whatsapp LinkedIn twitter email
EMISIUNI
Eduard Novak, la AS.ro LIVE
Eduard Novak, la AS.ro LIVE
Ultimele știri
21
mart.
22:30
Irina Begu a oferit prima reacție după ce a reușit să se califice în turul 2 la WTA Miami
21
mart.
22:24
VideoDinamo visează la o calificare miraculoasă în sferturile Ligii Campionilor: „Avem șansele noastre!”. Ce a spus Xavi Pascual, înaintea „dublei” cu Kiel
21
mart.
21:42
Andorra – România LIVE VIDEO | Marius Șumudică nu e de acord cu Dan Petrescu: „E o exagerare! Dacă juca CFR cu Andorra, înțelegeam”
21
mart.
21:29
Csaba Asztalos, prima reacție după ce UEFA și FARE au acceptat steagul Ungariei Mari pe stadioane: „Nu e o decizie înțeleaptă!”
21
mart.
21:00
Maghiarii vor putea afișa la meciurile de fotbal steagul Ungariei Mari! UEFA a dat acceptul
21
mart.
20:54
VideoJucătorii naționalei României știu de ce au nevoie pentru a ajunge la EURO 2024: „Să dăm totul pe teren!”. Mesajul „tricolorilor” pentru suporteri
21
mart.
20:25
Andorra – România LIVE VIDEO | Marius Niculae, impresionat de Denis Alibec: „Ești printre favoriții mei! Ar trebui să-ți arăți adevărata valoare”
21
mart.
20:12
Marius Șumudică îl așteaptă pe Lionel Messi în Arabia Saudită: „Ar fi o nebunie!”. Ce a spus despre următorul meci, contra lui Mirel Rădoi
21
mart.
19:46
Basarab Panduru l-a criticat pe Claudiu Petrila, speranța celor de la CFR Cluj: „Chiar nu vezi că Petrescu vrea altceva de la tine?”
21
mart.
19:24
Irina Begu – Alexandra Eala 6-2, 7-5. Românca s-a calificat în turul 2 la Miami Open. A revenit de la 1-5 şi a salvat cinci mingi de set!
Pe același subiect
Adi Mihalcea, după Dinamo - Gloria Buzău 1-1
Liga 2 • 19 mart., 16:37
Adrian Mihalcea, după Dinamo – Gloria Buzău 1-1: „Dinamo e în inima mea şi aşa va fi!” Marele său coşmar: „Mi-e frică, pe cuvântul meu de onoare!”
Dinamo - Gloria Buzău LIVE SCORE play-off-ul Liga a 2-a
Liga 2 • 19 mart., 14:00
Dinamo – Gloria Buzău 1-1. „Câinii”, remiză în primul meci din play-off-ul Ligii a 2-a!
Bogdan Lobonţ a povestit cum a ajuns la Dinamo, după ce a ajuns la Rapid
Liga 1 • 16 mart., 21:45
Cum a ajuns Bogdan Lobonţ la Dinamo, după ce a evoluat la Rapid: „M-a sunat domnul Copos să-mi spună că fac o greşeală!”
Știri
Roxana Blenche şi surorile Odagiu au preparat ”Banofee pie”
Roxana Blenche şi surorile Odagiu au preparat ”Banofee pie”
Închide căutarea