EXCLUSIV

Mircea Rednic a dezvăluit motivul pentru care nu a antrenat în acest an: „Am avut trei oferte clare din Liga 1!” + Când revine pe bancă

Cosmin Olteanu Publicat: 23 decembrie 2022, 23:02

Comentarii
Mircea Rednic a dezvăluit motivul pentru care nu a antrenat în acest an: Am avut trei oferte clare din Liga 1!” + Când revine pe bancă

Mircea Rednic este antrenorul celor de la UTA Arad / Profimedia

Mircea Rednic a dezvăluit, în exclusivitate, pentru Antena Sport, motivul pentru care nu a antrenat în acest an.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mircea Rednic (60 de ani) este liber de contract din luna decembrie a anului trecut, când a fost demis de Dinamo.

Mircea Rednic a dezvăluit motivul pentru care nu a antrenat în acest an

Mircea Rednic susține că a avut mai multe oferte din Liga 1, dar și din străinătate, pentru a reveni în antrenorat. Însă, „Puriul” le-a refuzat pe toate, deoarece a suferit o operație la șold și a dorit să se refacă în totalitate.

Acesta plăniește ca, în 2023, să revină în antrenorat.

„Cu antrenoratul, am avut oferte, dar am spus că nu antrenez anul ăsta. Dar, de la anul, sunt disponibil. Am avut trei oferte clare din Liga 1, de aici, de la noi și o discuție. Am avut și din străinătate oferte bune, din punct de vedere financiar.

Reclamă
Reclamă

Dar am spus că anul acesta nu vreau. Mai ales că sunt și operat. Vreau să-mi fac recuperearea cum trebuie. Mi-am pus proteză la șold. De câte ori m-am operat la genunchi, ba am amânat, ba recuperarea am făcut-o în doi peri și, după aia, m-am mai operat de vreo două ori.

Am zis ca anul acesta să fie de sacrificiu, mai ales după ce s-a întâmplat la Dinamo. Am zis că anul acesta chiar nu mai vreau să antrenez. De la anul, cu mare dragoste antrenez. M-au căutat echipele care au căutat antrenori și care au schimbat”, a declarat Mircea Rednic, în exclusivitate, pentru Antena Sport.

Dinamo, situație grea în Liga 2

Dinamo, ultima echipa antrenată de Mircea Rednic, trece prin momente grele, atât din punct de vedere sportiv, cât și financiar. Formația bucureșteană a retrogradat în Liga 2 și se află pe locul 8, cu 24 de puncte obținute după 16 meciuri jucate.

Reclamă

În prezent, Ovidiu Burcă (42 de ani) ocupă postul de antrenor principal la Dinamo.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:35

Daniel Pancu, categoric după CFR Cluj – Rapid 1-0: „Mă gândesc doar la primul loc”

0:28

Iuliu Mureșan jubilează după CFR Cluj – Rapid 1-0. În ce context se va gândi la câștigarea titlului

0:12

Costel Gâlcă, sincer după CFR Cluj – Rapid 1-0: „N-am arătat bine din punct de vedere al inteligenței”

0:09

Alexandru Dobre, semnal de alarmă după CFR Cluj – Rapid 1-0: „Asta trebuie să facem”

0:03

Reacţia lui Petrila după ce Rapid a fost învinsă de fosta lui echipă! Ce a spus de convocarea la naţională

23:59 20 mart.

VIDEOEstrela Amadora – Casa Pia 4-0. Echipa lui Ianis Stoica, show total! Românul a scos un penalty

1 Florin Prunea, devastat după moartea fostului său coleg de la naţională: “Acum o săptămână m-a sunat” 2 Mirel Rădoi face primul transfer la FCSB! Gigi Becali îi dă salariu de 25.000 de euro pe lună 3 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 4 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 5 Ilie Dumitrescu a propus un titular la naţională, după Dinamo – Craiova 0-1: “Excelent” 6 S-au săturat de umilinţe! Ce a făcut galeria lui Dinamo la finalul meciului cu Craiova
Citește și