Momente dramatice pentru Şumudică în Turcia! Rizespor a ratat victoria în prelungirile meciului. Erdogan a dat gol pentru echipa românului

Antena Sport Publicat: 2 februarie 2021, 16:44

Abaca Press via Hepta

Marius Şumudică

• Rizespor - Kasimpasa 1-1
  • Şumudică, meci dramatic în Turcia

Sumudică nu a stat pe bancă în partida cu Kasimpasa. Românul a fost eliminat chiar la debutul pe banca noii echipe.

A fost a treia eliminare suferită de Şumudică în Turcia, în acest sezon. Cu Kasimpasa, Şumudică i-a trimis titulari atât pe Damjan Djokovic, cât şi pe Fernando Boldrin, fostul său elev de la Astra.

Erdogan a deschis scorul în minutul 85 şi se părea că Şumudică va obţine prima victorie pe banca celor de la Rizespor. Visul lui Şumudică s-a năruit în primul minut de prelungiri. Isaac Kiese Thelin a egalat pentru Kasimpasa. În urma acestui rezultat, Rizespor se află pe locul 12, cu 26 de puncte.

Marius Şumudică a explicat de ce a fost eliminat în Fenerbahce – Rizespor

"Ca de obicei, arbitrul m-a eliminat gratuit. Primul galben pentru că am strigat la tuşier şi i-am zis ‘ofsaid’, din instinct, fără să jignesc. Al doilea galben l-am luat pentru că i-am spus ‘La orice fault ne dai galben, lor nu’. Nici n-a venit să vorbească cu mine, pe toată durata jocului. Toate ziarele au scris că nu există aşa ceva!

Eu aşa sunt, n-o să stau niciodată liniştit. Dar aşa fac şi alţi antrenori din Turcia şi nu păţesc nimic. Eu nu depăşesc spaţiul tehnic, nu aduc injurii, doar mai reacţionez la anumite faze.", a declarat Marius Şumudică la Look Sport.

Cine va castiga Liga Campionilor in acest sezon?

19:10 Adrian Mutu e convins că nu va fi înjurat de fanii dinamovişti: „Am fost acolo, am câştigat cu Dinamo!” Probleme de lot la CFR 19:06 VideoKarim Benzema, autogol incredibil în Liga Campionilor Asiei! Portarul lui Al-Ittihad nu a putut face nimic în faţa francezului 18:50 LIVE VIDEOAl-Ittihad – Navbahor se joacă ACUM în AntenaPLAY. Karim Benzema, autogol şi pasă de gol în prima repriză 18:20 Sorana Cîrstea a scris istorie la Dubai! Românca le-a depăşit pe surorile Williams şi a stabilit un nou record 17:42 „Mă enervează chestia asta!” Cristiano Bergodi, scos din sărite de declaraţiile lui Gigi Becali: „El vorbeşte în fiecare an aşa!” 17:23 Mircea Rednic, savuros la conferinţa de presă: „Toate fetele din spital au venit să mă vadă” 17:02 VideoAlexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 22 februarie 2024 16:30 „Miracolul de la Dubai” Sorana Cîrstea a uimit presa internaţională, după calificarea în semifinale: „Revenire ca în filme” 15:59 Toni Kroos revine la naționala Germaniei pentru EURO 2024! Cum a fost convins mijlocașul de la Real Madrid 15:57 Reacţia Soranei Cîrstea, după revenirea uluitoare de la Dubai, de la 2-6, 1-5 cu Marketa Vondrouseva: „Nu ştiu cum am reuşit” Vezi toate știrile
Liga 1 • 20 feb., 18:25
Mihai Rotaru, reacţie sinceră despre varianta Marius Şumudică la Universitatea Craiova: „Nu mă ascund ca struţul”
Ivaylo Petev, "în corzi" la Universitatea Craiova
Liga 1 • 20 feb., 16:43
Ivaylo Petev, „în corzi” la Universitatea Craiova! Marius Şumudică, dorit de Mihai Rotaru în Bănie
Fotbal extern • 18 feb., 17:55
„Gaziantep pică, Şumudică doarme!” Turcii, atac la Marius Şumudică după ce Gaziantep a fost egalată în minutul 90+2