Newcastle vrea să-l transfere pe Paulo Dybala! Atacantul lui AS Roma, aproape să ajungă la revelația din Premier League

De Sebastian Cristian
Publicat: 30.04.2023, 17:09

Newcastle vrea să-l transfere pe Paulo Dybala de la AS Roma

Newcastle vrea să-l transfere pe Paulo Dybala

Foto: Profimedia

Newcastle vrea să-l transfere pe Paulo Dybala! Atacantul lui AS Roma este aproape să ajungă la revelația din Premier League din sezonul viitor.

Reclamă

Newcastle se luptă pentru locurile de Champions League în acest sezon de Premier League, fiind una dintre cele mai bune echipe ale sezonului.

Reclamă

Newcastle vrea să-l transfere pe Paulo Dybala! Atacantul lui AS Roma, aproape să ajungă la revelația din Premier League

În acest context, „coțofenele” se pregătesc deja pentru perioada de mercato din vară, atunci când vor să transfere nume importante. Unul dintre acestea este Paulo Dybala, atacantul celor de la AS Roma.

După plecarea de la Juventus, argentinianul a preferat să rămână în Italia și să aleagă echipa antrenată de Jose Mourinho. Totuși, este posibil ca starul Romei să ajungă în Anglia din sezonul viitor.

Cei de la Newcastle ar fi interesați să achite o clauză din contractul lui Paulo Dybala care i-ar permite să se transfere la un club din străinătate, iar suma este de 12 milioane de euro, potrivit presei din Italia.

Paulo Dybala a înscris 16 goluri și a oferit 8 pase decisive în acest sezon pentru AS Roma, în toate competițiile. Cota sa de piață este de 30 de milioane de euro, potrivit site-urilor de specialitate.

Marius Şumudică a dezvăluit ce a vorbit cu Cristiano Ronaldo, după Al Nassr – Al Raed: „Un om deschis şi extrem de respectuos!”

Marius Şumudică a dezvăluit ce a vorbit cu Cristiano Ronaldo, la finalul meciului Al Nassr – Al Raed. Antrenorul român s-a declarat mândru de faptul că starul lusitan i-a oferit tricoul său, după terminarea duelului din prima ligă din Arabia Saudită. Cu toate acestea, „Şumi” susţine că nu i-a cerut el tricoul lui CR7, ci gestul a venit din partea atacantului de 37 de ani.

Marius Şumudică susţine că a avut un scurt dialog cu Cristiano Ronaldo, şi a descoperit că are şi o cunoştinţă comună cu starul lusitan, anume un agent portughez. Cei doi au vorbit despre Madeira şi despre Maritimo, echipă la care a evoluat „Şumi”.

„Normal că este un motiv de mândrie pentru oricine care are tricoul lui Ronaldo, dar nu a fost scopul meu să i-l cer. Am vorbit despre lucruri comune legate de Madeira, Funchal, pentru că am jucat și eu la Maritimo. Chiar avem o cunoștință comună, pe domnul Joao Camacho.

Era director la Martimo când am jucat eu acolo, după care a lucrat cu Cristiano ca impresar în firma Gestifute a celebrului Jorge Mendes, cu care Ronaldo s-a transferat la cele mai mari echipe.

Am văzut fel de fel de reacții despre interacțiunea cu Ronaldo. Eu pot vorbi doar despre cum mi s-a părut mie. Un om foarte deschis și extrem de respectuos cum nu cred că sunt foarte mulți dintre cei care ajung la un asemenea nivel. La presiunea care este pe el ar putea fi mult, mult mai rece. Am vorbit puțin și după încălzire, și după finalul meciului.

Chiar dacă rezultatul m-a supărat foarte mult, aceasta este o întâlnire pe care o să o țin minte”, a declarat Marius Şumudică, pentru digisport.ro.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
11:25

FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paşte

11:04

„Ofensă la adresa fotbalului!” Cristi Balaj a răbufnit după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Așa să îi ajute Dumnezeu”

10:56

Mihai Stoica, uimit de un jucător de la FCSB! Mesajul postat după FCSB – CFR 3-2

10:33

VIDEOOttawa Senators – Toronto Maple Laafs 2-6! Mitch Marner, 3 puncte în primul meci al seriei

10:29

Decizia luată de Red Bull după penalizarea cu 5 secunde a lui Max Verstappen, la Marele Premiu al Arabiei Saudite

10:06

Saint Etienne – Lyon, întrerupt 45 de minute. Un arbitru a fost lovit în cap cu un obiect din tribună

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 4 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 5 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul luis 6 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s