Neymar, cifre dezastruoase la primul meci ca titular după revenirea la Santos! Starul brazilian s-a făcut de râs

Publicat: 10 februarie 2025, 10:10

Comentarii
Neymar, cifre dezastruoase la primul meci ca titular după revenirea la Santos! Starul brazilian s-a făcut de râs

Neymar, în timpul unui meci pentru Santos / Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Neymar a avut cifre dezastruoase la primul meci ca titular după revenirea la Santos. A fost introdus în primul 11 după 481 de zile şi s-a făcut de râs.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Atacantul pentru care PSG plătea 222 de milioane de euro în 2017 nu a putut să o ajute pe Santos să câştige meciul cu Novorizontino (0-0). A confirmat că are nevoie de timp pentru ca el să revină la cel mai bun nivel.

Neymar, cifre dezastruoase la primul meci ca titular după 481 de zile

Titular pentru prima dată cu Santos de la revenirea sa, brazilianul a avut o prestaţie mai mult decât mediocră duminică la Novorizontino (0-0). Fostul atacant de la PSG a jucat 75 de minute în care nu a reuşit să realizeze mare lucru.

Pe lângă faptul că a pierdut 24 de mingi, nu a reuşit niciun şut şi a reuşit doar un dribling din opt. Chiar şi rata sa de finalizare a paselor (79%, 22/28) a fost departe de cea mai bună. Adversarii l-au marcat bine, iar el a fost faultat de cinci, anunţă news.ro.

A fost a doua remiză consecutivă pentru Santos, după 1-1 cu Botafogo pe 5 februarie, când Neymar a revenit în ţara natală de ziua sa. Jucătorul a semnat un contract pe şase luni cu clubul său formator, revenind după o perioadă dezamăgitoare în Arabia Saudită.

Reclamă
Reclamă

Transferat la Al-Hilal în vara anului 2023, el a suferit curând un eşec atunci când şi-a rupt ligamentul încrucişat al genunchiului stâng într-un meci cu Brazilia, la două luni după sosirea la Riad, ceea ce l-a ţinut departe de activitate timp de un an. El a revenit în activitate în octombrie 2024, dar alte probleme fizice l-au făcut să joace doar puţin peste patruzeci de minute în două meciuri.

La sfârşitul lunii ianuarie, Al-Hilal a anunţat că a reziliat contractul lui Neymar, deschizând astfel calea pentru revenirea acestuia în campionatul brazilian. Neymar a preluat tricoul cu numărul 10 la Santos. Nimeni nu mai făcuse asta la Santos după ce Pele a murit, în 2022.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:41

Unirea Slobozia, despărțire de Claudiu Niculescu! Anunțul făcut, la câteva zile după retrogradare

19:35

LIVE VIDEOCanada – Norvegia 5-5. Spectacol total la Campionatul Mondial de hochei

19:25

Prima apariţie a lui Elias Charalambous, după ce a refuzat-o pe FCSB: “Am ridicat nivelul”

19:21

Jose Mourinho a pregătit deja primul transfer la Real Madrid! Joacă de 8 ani în Premier League

19:07

VideoStories from the cities: Kansas City, oraşul care găzduieşte 6 partide la Campionatul Mondial

18:42

Universitatea Craiova se pregătește de Champions League! Stadionul ”Ion Oblemenco” a intrat în renovare

1 Transfer de Liga Campionilor pentru Al-Hamlawi. Suma oferită pentru jucătorul Universității Craiova 2 Dinamo a făcut un transfer de la FC Argeș. Mutare surpriză 3 Presa din Rusia anunță cine îl înlocuiește pe Răzvan Lucescu la PAOK 4 LPF a decis când se joacă Dinamo – FCSB / Botoșani, finala barajului pentru Conference League 5 Decizia luată de Florinel Coman în privinţa întoarcerii la FCSB! 6 Universitatea Craiova a ofertat un jucător de la U Cluj înainte de finala pentru campionat
Citește și