Neymar, gata să sară la bătaie într-un club din Brazilia! Starul lui PSG mai are o săptămână de vacanţă, până la reunirea lotului parizienilor. Recent, el a ieşit în evidenţă în mod negativ, după ce s-a luat la bătaie într-un club de noapte din Rio de Janeiro.
Neymar s-a accidentat în luna februarie şi de atunci nu a mai evoluat pentru PSG.
Neymar, gata să sară la bătaie într-un club din Brazilia! Starul lui PSG s-a luat la bătaie într-un club din Rio de Janeiro
Neymar se afla într-un club din Rio de Janeiro alături de iubita sa şi a fost surprins în timp ce se certa cu o altă persoană.
Cei doi au început cu insulte, după care brazilianul era la un pas să sară la bătaie, dacă nu interveneau agenţii de pază ai clubului respectiv. Imaginile au devenit virale pe social media.
Neymar se envolveu em uma discussão durante o Tardezinha, ontem.
🎥 Reprodução pic.twitter.com/nyDe8AOgmR
— Planeta do Futebol 🌎 (@futebol_info) July 3, 2023
În prezent accidentat, Neymar a fost departe de aşteptările conducătorilor şi fanilor echipei pariziene în sezonul recent încheiat, iar zvonurile privind posibila sa plecare de pe Parc des Princes s-au intensificat în ultima perioadă.
Neymar şi-a decis viitorul şi vrea să rămână la PSG
Neymar şi-a decis însă viitorul şi este hotărât să rămână la PSG şi în sezonul viitor. Deşi a fost asociat cu o plecare de pe Parc de Princes în această vară, starul brazilian se pare că va continua alături de gruparea franceză.
Neymar doreşte să-şi ducă la capăt actualul său contract cu echipa de fotbal Paris Saint-Germain, valabil până în 2027, anunţă cotidianul sportiv L’Equipe.