Nota primită de Ciprian Tătăruşanu, după ce a încasat 6 goluri în Arabia Saudită!

Alex Masgras Publicat: 30 noiembrie 2023, 20:32

Ciprian Tătăruşanu / Profimedia

• Nota primită de Ciprian Tătăruşanu, după ce a încasat 6 goluri în Arabia Saudită
  • Portarul român a încasat pentru prima oară 6 goluri într-un meci

S-a aflat nota primită de Ciprian Tătăruşanu, după ce a încasat 6 goluri în Arabia Saudită! Portarul român a avut parte de o seară de coşmar în Abha – Al Ahli 0-6. Oaspeţii au condus cu 5-0 la pauză, iar în repriza secundă, Tătăruşanu a mai primit un gol.

Acesta a fost cel mai rău meci făcut de Ciprian Tătăruşanu. Pentru prima oară în cariera sa, el a încasat 6 goluri într-un meci.

Ciprian Tătăruşanu a făcut o gafă uriaşă în minutul 20, atunci când Al Ahli a deschis scorul. El a ieşit din poartă şi a fost driblat cu lejeritate de Gabri Veiga în afara careului, care a trimis apoi mingea în poartă.

Tătăruşanu a avut o mare parte de vină şi la golurile 4 şi 5 marcate pe finalul primei reprize. În minutul 64, Mahrez a marcat al şaselea gol al oaspeţilor, ceea ce face ca meciul Abha – Al Ahli să fie cel mai slab din cariera lui Tătăruşanu, care nu a mai primit niciodată şase goluri într-un singur meci.

În ciuda prestaţiei sale, cei de la SofaScore l-au notat pe Tătăruşanu cu 6,2.

Meciuri în care Ciprian Tătăruşanu a încasat 5 goluri:

Repriză de coşmar pentru Ciprian Tăturuşanu!

Ciprian Tătăruşanu a avut parte de o repriză de coşmar în meciul Abha – Al Ahli. Portarul român a încasat 5 goluri în prima repriză.

În minutul 20, oaspeţii au deschis scorul prin spaniolul Gabri Veiga, cel care a profitat din plin de ieşirea hazardată a portarului român. Veiga l-a driblat fără probleme pe Tătăruşanu, după care a trimis balonul în poartă. Două minute mai târziu, Al Brikan a majorat diferenţa.

În minutul 26, golul lui Riyad Mahrez a fost anulat de VAR pentru o poziţie de offside, dar Al Ahli a continuat să atace. Al Brikan a realizat dubla în minutul 28.

Franck Kessie şi-a trecut şi el numele pelista marcatorilor, din pasa lui Veiga, în minutul 38. În ultimul minut al primei reprize, Veiga a realizat şi el dubla.

Al Ahli, care a mai avut şi un gol anulat de VAR pentru un offside al lui Mahrez, a făcut o repriză de vis. În ceea ce îl priveşte pe Tătăruşanu, portarul român a avut o parte mare de vină şi la golurile 4 şi 5, care au fost luate la colţul scurt.

Cine va castiga Liga Campionilor in acest sezon?

Laurenţiu Reghecampf, salvat de golul lui Andrei Cordea! Reuşită în minutul 90+8 a românului în Arabia Saudită
Roberto Mancini şi-a cerut scuze pentru gestul din timpul meciului Arabia Saudită - Coreea de Sud
AntenaPLAY • 30 ian., 23:31
Roberto Mancini şi-a cerut scuze pentru gestul din timpul meciului Arabia Saudită – Coreea de Sud! Explicaţia selecţionerului
Arabia Saudită - Coreea de Sud e ACUM, live în AntenaPLAY
AntenaPLAY • 30 ian., 21:00
Arabia Saudită – Coreea de Sud 1-1 (2-4 d.l.d)! Calificare dramatică pentru Heung-Min Son şi Klinsmann, în faţa lui Mancini
Karim Benzema - Cristiano Ronaldo poate redeveni un cuplu letal şi în Arabia Saudită.
Fotbal • 30 ian., 8:55
Karim Benzema – Cristiano Ronaldo, cuplu letal în Arabia Saudită! Anunţul făcut de Goal.com
Heung-Min Son, în timpul unui meci
AntenaPLAY • 25 ian., 20:25
Programul optimilor Cupei Asiei 2023, LIVE în AntenaPLAY! Arabia Saudită – Coreea de Sud, capul de afiş
Zodii care au probleme cu gestionarea furiei. Nativii care își pierd repede controlul