“Am arătat caracter, determinare, foame de a câştiga. Am avut totul: mentalitate, dorinţa de a apăra şi de a suferi împreună. A fost un mare efort din partea întregii echipe şi am meritat să câştigăm.
Suntem aici pentru a câştiga trofeul. Finala va fi un meci mare pentru toată lumea”, a spus Tuchel, după semifinala de la Lisabona.
PSG va întâlni în finala Ligii Campionilor învingătoarea duelului Lyon – Bayern
Paris Saint-Germain s-a calificat în finala Ligii Campionilor, marţi seară, învingând în semifinale, la Lisabona, cu scorul de 3-0, pe RB Leipzig.
Miercuri se va stabili cea de-a doua finalistă a Ligii Campionilor. Surpriza acestei ediţii, Olympique Lyon, se va duela cu Bayern Munchen, considerată mare favorită la câştigarea trofeului.
Finala va avea loc în data de 23 august, tot la Lisabona.
- Thomas Tuchel a calificat-o pe PSG în finala Ligii Campionilor
- PSG va întâlni în ultimul act învingătoarea dintre Lyon şi Bayern
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- A ieşit bătaie în Tottenham – Aston Villa! Radu Drăgușin a intrat pe teren să oprească scandalul
- Marius Șumudică, scandal de la primul meci la noua echipă. Antrenorul, față în față cu un star englez
- Notă uriaşă luată de Dennis Man pentru gol și pasă de gol în PSV – Excelsior. A fost omul meciului
- Egipt, calificare în semifinalele Cupei Africii pe Națiuni! Cine luptă pentru prezența în finală
- Cum a ajuns Andrei Raţiu pe lista de achiziţii a lui Cristi Chivu. Suma de transfer: 18 milioane de euro!

































