Închide meniul

Olimpiu Moruţan, la un pas de un super-transfer! Clubul care pune pe masă milioanele de euro. “Au demarat discuţiile”

Dan Roșu Publicat: 4 ianuarie 2024, 10:14

Comentarii
Olimpiu Moruţan, la un pas de un super-transfer! Clubul care pune pe masă milioanele de euro. Au demarat discuţiile

Olimpiu Moruţan, în timpul unui meci - Profimedia Images

Olimpiu Moruţan este la un pas de un super-transfer! Jucătorul lui Ankaragucu e dorit de Fatih Terim la noua echipă a acestuia, Panathinaikos. Împăratul fusese cel care a însistat pentru aducerea internaţionalului român la Galatasaray.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Turcii de la Fotomac susţin că Panathinaikos e pregătită să pună pe masă două milioane de euro şi că discuţiile dintre cele două părţi au demarat deja. Moruţan şi Terim au mai lucrat împreună la Galatasaray.

Olimpiu Moruţan, la un pas de un super-transfer

Ankaragucu l-a adus la începutul sezonului pe Moruţan de la Galatasaray, pentru trei milioane de euro. În cele 16 meciuri adunate în această campanie, jucătorul cotat la 4 milioane de euro a marcat trei goluri, oferind şi două pase decisive.

„Gigantul grec urmează să bată la uşa echipei din Capitală pentru starul român de 24 de ani, în această pauză competiţională„, anunţau recent turcii de la Fanatik.

Terim a debutat miercuri la Panathinaikos, cu o victorie, 2-0, în faţa lui Giannina. Echipa Împăratului e pe 2 în campionatul Greciei, la un punct în spatele liderului PAOK, care a învins-o în aceeaşi zi pe Heraklion, cu 4-0, într-un duel în care elevii lui Răzvan Lucescu au ratat şi două penalty-uri.

Reclamă
Reclamă

Olimpiu Moruţan e fanul celor de la FCSB în lupta la titlu: „E anul lor! Să fie puternici până la final”

Olimpiu Moruţan e fanul celor de la FCSB în lupta la titlu. Actualul jucător al celor de la Ankaragucu vrea ca fosta sa echipă să câştige titlul în Liga 1. FCSB a terminat anul 2023 pe primul loc în clasament, la 8 puncte în faţa rivalilor de la CFR Cluj.

Moruţan mizează că prietenii săi de la FCSB, Coman şi Olaru, vor aduce primul titlu după o pauză de 9 ani. Moruţan a jucat 3 ani la FCSB, între 2018 şi 2021.

„Îmi doresc să câştige FCSB campionatul pentru că mai am colegi acolo, pe Coman, Olaru. Cred că anul acesta va fi anul lor. Eu zic că anul acesta sunt şanse mari să câştige, le ţin pumnii şi sper să fie puternici până la final„, a spus Olimpiu Moruţan.

Reclamă

Moruţan are în palmares o Cupă a României, câştigată cu FCSB în 2020.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi FCSB, până la urmă, să prindă primăvara europeană?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:37
OFICIAL | Louis Munteanu a fost prezentat la DC United: “Zvonurile sunt adevărate”
15:53
Louis Munteanu a plecat din România pentru a semna cu noua echipă: “Am valoare, am demonstrat”
15:47
Emanuel Gyenes, locul 23 în etapa a doua la Dakar
15:43
Dorinel Munteanu, răspuns direct la întrebarea “Credeţi că vă puteți lupta cu FCSB în play-out?”
15:37
Valentin Ţicu a dezvăluit ce i-a spus Zeljko Kopic, după ce a semnat cu Dinamo: “Le mulţumesc că au crezut în mine”
15:15
Marius Şumudică a semnat cu Al-Okhdood
1 FotoCine este Cristina Răduț, viitoarea soţie a lui Ștefan Baiaram. Meseria incredibilă pe care o practică 2 E oficial! FCSB l-a transferat: “S-a ajuns la un acord” 3 Surpriză de proporţii: Radu Drăguşin, cedat tot în Anglia! Cine face anunţul 4 Matei Ilie pleacă de la CFR Cluj! Va fi coleg cu un alt jucător român. Tun financiar dat de Neluțu Varga 5 Alexandru Tudorie şi-a găsit echipă. Cu cine semnează 6 Rapid, negocieri avansate cu fostul fundaş al FCSB. Gigi Becali l-a pierdut gratis!
Citește și