Olimpiu Moruţan s-a înţeles cu Ankaragucu! Cotat de transfermarkt.com la 4.5 milioane de euro, internaţionalul român a fost curtat de mai multe cluburi.
Clubul din prima ligă turcă a încercat în ultimele zile să îl „deturneze” pe Moruţan şi aproape a şi reuşit. Dacă Galatasaray îşi va da acordul, Olimpiu Moruţan va semna cu formaţia care sezonul trecut s-a clasat pe locul 11 în prima ligă turcă.
Olimpiu Moruţan s-a înţeles cu Ankaragucu!
Potrivit aspor.com.tr, Ankaragucu vrea şi ea să îl împrumute pentru un sezon pe Moruţan, urmând să existe în contract şi o clauză de cumpărare definitivă.
Pisa, club la care Moruţan a evoluat împrumutat în ultimul sezon din Serie B, şi-a manifestat şi ea dorinţa de a-l transfera pe Moruţan. Totodată, Palermo şi-l doreşte pe Moruţan. Serie B e transmisă exclusiv în AntenaPLAY din 19 august.
Giovanni Becali, care îl reprezintă pe Olimpiu Moruţan, anunţa în exclusivitate pentru AntenaSport că viitorul lui Moruţan se va decide până la finalul acestei săptămâni. În ceea ce îl priveşte pe Dennis Man, viitorul jucătorului de la Parma se va decide până la finalul perioadei de mercato.
„Cu Man vom vedea în ultima săptămână de mercato. Cu Moruțan vom vedea săptămâna asta, pana la sfârșit!”, a declarat Giovanni Becali, exclusiv pentru Antena Sport.
Giovanni Becali a negat interesul lui Neftchi Baku pentru Moruţan
Fostul agent de jucători, actualmente imagine a Becali Sport, a negat că Neftchi Baku a făcut o ofertă concretă pentru Moruţan. Cu toate acestea, a vorbit despre interesul pentru român din partea cluburilor din Serie B.
Giovanni Becali a dezvăluit că Moruţan e dorit şi de echipe din Franţa şi Belgia.
