Auxerre – Rodez 2-3. Fără Ionuț Radu, gazdele au fost eliminate din Cupa Franței. Spectacolul din Hexagon, în exclusivitate în AntenaPLAY!

Sebastian Cristian Publicat: 8 februarie 2023, 21:13

Cupa Franței, în exclusivitate în AntenaPLAY

Cupa Franței, în exclusivitate în AntenaPLAY / Profimedia

Auxerre – Rodez 2-3. Fără Ionuț Radu, gazdele au fost eliminate din Cupa Franței, în exclusivitate în AntenaPLAY. Seara este completată de alte 4 super-meciuri din optimile de finală ale prestigioasei competiții din Hexagon, care pot fi urmărite în AntenaPLAY: Olympique Lyon – Lille (ora 19:15), Angers – Nantes (ora 19:15) și Olympique Marseille – PSG (ora 22:10).

Capul de afiș al zilei este reprezentat de duelul „de 5 stele” dintre Marseille și PSG.

Auxerre – Rodez 2-3. Fără Ionuț Radu, gazdele au fost eliminate din Cupa Franței, în exclusivitate în AntenaPLAY

FINAL. Auxerre – Rodez 2-3. Gazdele au fost eliminate din optimile Cupei Franței. Ionuț Radu a fost lăsat pe bancă. În locul portarului român, la Auxerre a evoluat Donovan Leon.

Rezultatele zilei din Cupa Franței, de până acum:

Min 90+1. GOOOL Auxerre! Jubal înscrie și reaprinde speranțele gazdelor.

Min 75. GOOOL Rodez! Park Jung-Bin duce scorul la 3-1, din penalty.

Min 68. GOOOL Rodez! Corredor îi readuce în avantaj pe oaspeți.

Min 45+2. GOOOL Auxerre! Niang a restabilit egalitatea în prelungirile primei reprize.

Min 3. GOOOL Rodez! Oaspeții au deschis scorul în debutul meciului, prin Mendes.

Min 1. A început meciul!

VEZI AICI SPECTACOLUL DIN CUPA FRANȚEI, ÎN EXCLUSIVITATE ÎN ANTENAPLAY

Echipele de start pentru Auxerre – Rodez:

Auxerre:

Rodez:

Ionuţ Radu este pe val la Auxerre. Duminică, Ionuț Radu a fost desemnat omul meciului în Auxerre – Reims 0-0. Echipa românului a scăpat fără gol primit pentru prima oară după 8 partide disputate în Ligue 1. Radu „a închis” poarta lui Auxerre în partida din etapa a 22-a din campionatul Franței și a fost răsplătit pe măsură.

Ionuț Radu a bifat duminică cea de-a 3-a apariție în poarta lui Auxerre, după ce a fost împrumutat de Inter Milano în Franța. În meciul din optimile Cupei Franţei, Ionuţ Radu va putea bifa a patra apariţie în tricoul noii sale echipe.

AJ Auxerre, noua echipă a lui Ionuț Radu, ocupă locul 19 în Ligue 1. Salvarea de la retrogradare va fi greu de reușit, însă Auxerre are o șansă foarte bună de a se califica în sferturile Cupei Franței.

Rodez ocupă la rândul său locul 19, însă în Liga a 2-a din Hexagon, motiv pentru care Auxerre este favorită certă înainte de startul partidei. Ionuț Radu este anunțat titular la gazde.

Olympique Lyon – Lille, 19:15, un alt super-meci, în exclusivitate în AntenaPLAY, în optimile Cupei Franței

După un parcurs modest în campionat, ambele echipe se concentrează acum pe Cupa Franței, în joc fiind accederea în sferturile de finală ale competiției. După 22 de etape jucate în Ligue 1, Lille ocupă locul 6, cu 38 de puncte, în timp ce Lyon se află pe 9, cu doar 32 de puncte. La mare diferență de liderul PSG, cele două formații vor face din Cupă un obiectiv principal.

Programul meciurilor din optimile Cupei Franţei transmise în AntenaPLAY

Miercuri 8 februarie

Joi 9 februarie

23:37
VIDEOLeicester – Southampton a fost live în AntenaPLAY. Liderul din Championship, victorie categorică
23
23:29
„Nu am mai trăit aşa ceva în viaţa mea!” Zeljko Kopic s-a prăbuşit emoţional, după ce Dinamo a fost învinsă de Botoşani
23
23:19
Ce a spus Bogdan Andone după victoria uriaşă cu Dinamo despre momentul în care a „explodat” la arbitri şi a văzut cartonaşul roşu
23
23:12
„Începe hegemonia FCSB-ului?” Răspunsul dat de Mihai Pintilii! Roş-albaştrii, la un pas de primul titlu după nouă ani
23
23:01
Marius Şumudică, sfătuitorul din umbră al lui Valeriu Iftime! Cum s-a implicat la Botoşani: „Îi mulţumescu mult!”
23
22:53
AS.ro LIVE | Alexandru Corneschi este invitatul lui Dan Pavel. Poveştile de senzaţie ale celui mai rapid maratonist român
23
22:50
Dennis Politic a cedat şi a transmis un mesaj categoric, după Botoşani – Dinamo 2-1: „Suntem penibili!”