Olympique Marseille – PAOK 2-1 | Reacţia nebună a comentatorului francez după golul colosal înscris de Dimitri Payet

Dan Roșu Publicat: 8 aprilie 2022, 13:03

Dimitri Payet, după golul marcat cu PAOK

Profimedia Images

Olympique Marseille – PAOK 2-1. Dimitri Payet a marcat unul dintre cele mai frumoase goluri din ultimii ani, iar reacţia comentatorului francez a fost una pe măsură.

Înainte de pauză, Payet a trimis o şut teribil, din voleu, de la 30 de metri, care s-a oprit în vinclul porţii lui PAOK, moment în care comentatorul partidei a luat-o razna şi a urlat secunde în şir.

Intră aici pentru a vedea reacţia comentatorilor după golul lui Payet!

Olympique Marseille – PAOK 2-1 | Gol magnific marcat de Payet

Payet a ajuns la 13 goluri înscrise pentru Marseille în acest sezon. Jucătorul de 35 de ani are în cont și 12 assist-uri.

Dimitri Payet mai are contract cu Marseille până în 2024.

Răzvan Lucescu anunţă calvarul pentru ultraşii lui Marseille

Fanii echipelor Olympique Marseille şi PAOK Salonic s-au confruntat, joi seară, lângă şi pe stadionul Velodrome, înaintea meciului din Conference League, iar antrenorul grecilor, Răzvan Lucescu, şi-a exprimat regretul faţă de aceste incidente, care nu au loc în lumea fotbalului.

„La meciul retur, sper că Olympique Marseille va fi primită cum am fost noi primiţi aici. Sunt dezamăgit de ce am văzut azi. Este o imagine foarte urâtă pentru Marsilie.

Există multă violenţă în lume în prezent, nu mai era nevoie şi în fotbal. Mai bine ca fanii voştri să nu vină la noi”, a declarat Lucescu, la conferinţa de presă de după meciul Olympique Marseille – PAOK 2-1.

Fanii celor două echipe s-au luat la bătaie şi au aruncat obiecte, fumigene şi bucăţi de scaune pe teren înainte de începerea meciului, care a fost întârziat două minute.

Nouă persoane ar fi fost reţinute: opt francezi şi un grec.

Olympique Marseille – PAOK | Bătăi crunte pe străzile din Marseille

A fost bătaie generală în Marseille, între fanii celor două echipe şi înainte de Olympique Marseille – PAOK 2-1, meciul din sferturile de finală ale Conference League.

Ultraşii lui Marseille s-au deplasat spre hotelul unde erau cazaţi cei mai mulţi suporteri ai grecilor. Cele două grupări s-au bătut cu bestialitate cu scaune şi cu ce au prins în mână înainte ca forţele de ordine să intervină.

Conform gazzetta.gr, peste 3.000 de fani ai oaspeţilor au fost prezenţi la Olympique Marseille – PAOK , dar grecii nu au venit singuri. Mai mulţi ultraşi ai celor de la Partizan Belgrad au fost alături de ei, cele două galerii fiind înfrăţite. De cealaltă parte, suporterii lui AEK au fost de partea celor de la OM.

23:37
VIDEOLeicester – Southampton a fost live în AntenaPLAY. Liderul din Championship, victorie categorică
23
23:29
„Nu am mai trăit aşa ceva în viaţa mea!” Zeljko Kopic s-a prăbuşit emoţional, după ce Dinamo a fost învinsă de Botoşani
23
23:19
Ce a spus Bogdan Andone după victoria uriaşă cu Dinamo despre momentul în care a „explodat” la arbitri şi a văzut cartonaşul roşu
23
23:12
„Începe hegemonia FCSB-ului?” Răspunsul dat de Mihai Pintilii! Roş-albaştrii, la un pas de primul titlu după nouă ani
23
23:01
Marius Şumudică, sfătuitorul din umbră al lui Valeriu Iftime! Cum s-a implicat la Botoşani: „Îi mulţumesc mult!”
23
22:53
AS.ro LIVE | Alexandru Corneschi este invitatul lui Dan Pavel. Poveştile de senzaţie ale celui mai rapid maratonist român
23
22:50
Dennis Politic a cedat şi a transmis un mesaj categoric, după Botoşani – Dinamo 2-1: „Suntem penibili!”