"Optimi" Europa League! Nicolae Stanciu, gol superb, în remiza cu Ianis Hagi. Mircea Lucescu, învins de Unai Emery. Manchester United – Milan a fost 1-1

Alexandru Ivan Publicat: 11 martie 2021, 20:20

profimediaimages

"Optimile" Europa League

• S-au terminat partidele tur din "optimile" Europa League
  • Nicolae Stanciu și Ianis Hagi, remiză în duelul direct

AS Roma – Şahtior 3-0, Granada – Molde 2-0, Olympiacos – Arsenal 1-3, Tottenham – Dinamo Zagreb 2-0

Update Olympiacos – Arsenal 1-3. Elneny a marcat şi el pentru oaspeţi în minutul 85.

Update Olympiacos – Arsenal 1-2. Gabriel îi aduce pe englezi din nou în avantaj în minutul 79.

Update: AS Roma – Şahtior 3-0. Mancini îi duce pe italieni cu un picior în sferturile de finală, în minutul 77.

Update Granada – Molde 2-0. Soldado a punctat în minutul 76.

Update: AS Roma – Şahtior 2-0. El Shaarawy a mărit avantajul gazdelor în minutul 73.

Update Tottenham – Dinamo Zagreb 2-0. Kane a făcut dubla în minutul 70.

Update Olympiacos – Arsenal 1-1. El Arabi a restabilit egalitatea în minutul 58.

Update Olympiacos – Arsenal 0-1. Odegaard, fostul jucător al lui Real Madrid, a înscris în minutul 28.

Update Granada – Molde 1-0. Molina a marcat în minutul 26.

Update Tottenham – Dinamo Zagreb 1-0. Kane a deschis scorul în minutul 25.

Update: AS Roma – Şahtior 1-0. Pellegrini a dat primul gol, în minutul 23.

Update: Au început şi celelalte patru partide ale serii.

Slavia – Praga 1-1, Dinamo Kiev – Villarreal 0-2, Ajax – Young Boys 3-0, United – Milan 1-1

Update Manchester United – AC Milan 1-1. Simon Kjaer a egalat pentru oaspeți.

Update Ajax – Young Boys 3-0. Brobbey a stabilit scorul final în al doilea minut suplimentar.

Update Ajax – Young Boys 2-0. Tadici a marcat în minutul 82.

Update Ajax – Young Boys 1-0. Klaassen a înscris în minutul 62.

Update Dinamo Kiev – Villareal 0-2. Raul Albiol a dublat avantajul oaspeţilor în minutul 52.

Update Manchester United – Milan 1-0. Amad Diallo a marcat în minutul 50.

Update Dinamo Kiev – Villareal 0-1. Pau Torres a marcat în minutul 31.

Update Slavia Praga – Rangers 1-1! Helander a marcat în  minutul 36, din pasa lui Ianis Hagi.

UPDATE: Slavia Praga – Rangers 1-0! Nicolae Stanciu a deschis scorul pentru cehi cu o execuție superbă!

Ianis Hagi și Nicolae Stanciu au adus un aport important în parcursul echipelor lor din Europa League. Cei doi au înscris fiecare câte un gol. Fostul decar de la FCSB are în cont și două assist-uri.

Nicolae Stanciu – Ianis Hagi, duel direct în Europa League

Slavia Praga a trecut în "16-imi" de fosta campioană a Angliei, Leicester City. Rangers i-a eliminat pe belgienii de la Antwerp. Stanciu și Hagi au jucat în ambele manșe din turul precedent.

Sunt șanse mari ca ambii români să fie titulari. Va fi o partidă interesantă, mai ales în perspectiva jocurilor echipei naționale de la sfârșitul acestei luni.

Dinamo Kiev – Villareal | Mircea Lucescu vrea calificarea

Mircea Lucescu a trecut de "dubla" cu fosta campioană a Belgiei, Club Brugge. "Il Luce" va fi acum față în față cu "Submarinul galben".

Villareal este una dintre echipele importante din La Liga, acolo unde ocupă locul 7. Spaniolii par favoriți la prima vedere, dar experiența antrenorului român s-ar putea dovedi decisivă. Mircea Lucescu a câștigat Europa League în 2009, cu Șahtior Donețk.

Manchester United – AC Milan, meciul serii în Europa League

Cel mai tare duel din "optimi" este Manchester United – AC Milan. Cele două forțe au împreună 10 trofee UEFA Champions League.

Milan și United sunt doi giganți adormiți care par că s-au trezit în acest sezon. Din păcate pentru fanii neutri, Pioli și Solskjaer au mulți absenți, căte șase de fiecare.

Chiar și în aceste condiții, Milan și United promit spectacol total. Cele două nu s-au mai întâlnit în competițiile europene din sezonul 2009/10. Atunci, Manchester United câștiga cu 7-2 la general în "optimile" Champions League

Tottenham – Din. Zagreb 2-0

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

9:29 Modul incredibil prin care avocaţii încearcă să îl scape pe Mario Iorgulescu de condamnarea de 13 ani şi 8 luni de închisoare 9:26 Bernadette Szocs, după victoria uriaşă cu Adriana Diaz, de la Incheon: „Dacă voi juca aşa, va urma un alt rezultat mare” 9:05 Carlos Alcaraz, eliminat de Grigor Dimitrov din sferturile turneului de la Miami! Principalul favorit a fost spulberat de bulgar 8:43 Schimbări uriașe la FCSB. Cinci jucători, gata să plece de la echipa lui Gigi Becali chiar dacă vor câștiga titlul 8:42 Andrei Nicolescu a anunţat măsuri dure după ce Dinamo va juca 4 meciuri cu porţile închise: „Ca la aeroport!” 8:32 VIDEOEliza Samara a făcut show în ultimele două puncte ale meciului cu Wang Yidi. A fost aplaudată şi de adversara de la Incheon 8:30 VIDEOBernadette Szocs – Adriana Diaz 3-0. Bernie, victorie uriaşă şi calificare în sferturile WTT Champions Incheon 2024 7:50 VIDEOEliza Samara – Wang Yidi 1-3, live în AntenaPLAY. Românca a jucat senzaţional, dar s-a oprit în optimi la WTT Champions Incheon 28
mart.
23:35
Simona Halep nu va participa la Stuttgart! Anunţul organizatorilor turneului din Germania
28
mart.
23:35
Pierdere importantă pentru FCSB înainte de meciul cu Farul! Fotbalistul lui Gigi Becali care e în pericol să îşi încheie sezonul!
Reacţia lui Edi Iordănescu după ce Gică Hagi l-a lăudat pe Ianis Hagi şi a dat de înţeles că trebuie să fie la EURO 2024
Echipa naţională • 28 mart., 22:15
Reacţie categorică a presei din Scoţia, după anunţul făcut de Ianis Hagi: "Este impresionant"
Fotbal extern • 28 mart., 18:12
Reacţie categorică a presei din Scoţia, după anunţul făcut de Ianis Hagi: „Este impresionant”
Tudorel Stoica a reacţionat după declaraţiile lui Gică Hagi despre fiul său, Ianis
Echipa naţională • 28 mart., 18:00
Tudorel Stoica a reacţionat după declaraţiile lui Gică Hagi despre fiul său, Ianis: „A exagerat, îi face rău băiatului lui”
"Merită Ianis Hagi să fie la EURO?" Răspunsul pe care l-a dat Anghel Iordănescu
Echipa naţională • 28 mart., 16:22
„Merită Ianis Hagi să fie la EURO?” Răspunsul pe care l-a dat Anghel Iordănescu
Marius Șumudică s-a convins de Ianis Hagi, după golul marcat la națională
Echipa naţională • 28 mart., 8:20
Marius Șumudică s-a convins de Ianis Hagi, după golul marcat la națională! Verdict despre fiul „Regelui”