Preliminarii Liga Campionilor | Seară fără surprize! Dinamo Zagreb nu i-a dat nicio şansă lui Omonia, Ferencvaros s-a distrat cu Zalgiris, iar Legia a „tremurat” cu Flora

Dragoș Vasile Publicat: 27 iulie 2021, 22:19

Preliminarii Liga Campionilor | Seară fără surprize! Dinamo Zagreb nu i-a dat nicio şansă lui Omonia, Ferencvaros s-a distrat cu Zalgiris, iar Legia a „tremurat cu Flora

Dinamo Zagreb

Preliminarii Liga Campionilor | Toate rezultatele

• Flora – Legia (scor general 1-3) | Legia a „tremurat” serios pentru calificare cu Flora, echipă din Estonia. În tur, polonezii au câştigat cu 2-1, însă meciul putea ajunge în prelungiri, mai ales după ce regula golului în deplasare a fost eliminată. După 0-0 în primele 66 de minute, Rafael Guimaraes Lopes a marcat golul victoriei, în minutul 67.
  • HJK – Malmo (scor general 3-4) | Nordicii de la HJK puteau produce surpriza cu Malmo, însă echipa din Suedia a avut câştig de cauză. După victoria din tur, scor 2-1, suedezii au remizat în deplasare, scor 2-2, şi şi-au asigurat biletele pentru următorul tur preliminar al Ligii Campionilor.
  • Omonia – Dinamo Zagreb (scor general 0-3) | Dinamo Zagreb nu i-a dat nicio şansă lui Omonia. Croaţii au câştigat cu 1-0 partida retur şi s-au calificat cu scorul de 3-0 la general în următoarea fază a competiţiei.
  • Zalgiris – Ferencvaros (scor general 1-5) Ferencvaros a făcut spectacol cu Zalgiris. Ungurii au câştigat cu 3-1 partida retur şi merg mai departe cu 5-1 la general.

Aventura CFR-ului în Liga Campionilor continuă mâine seară

CFR Cluj va avea o misiune dificilă dacă se califică în turul trei preliminar al Champions League. Campioana României poate da peste Young Boys sau Slovan Bratislava. În meciul tur, cele două echipe au remizat, scor 0-0. S-au expediat doar 2 şuturi pe spaţiul porţii în 90 de minute.

În turul al doilea, echipa lui Marius Şumudică a câştigat cu Lincoln Red Imps, scor 2-1. Returul se joacă mâine seară, de la 20:30.

CFR Cluj a venit după dubla dramatică cu Borac Banja Luka, după care ardelenii au obținut calificarea în urma scorului de 4-3, la general. De partea cealaltă, Lincoln a obținut un succes categoric în turul 1 preliminar UCL, împotriva formației Fola, din Luxemburg, scor 7-2, la general.

Cine va golgheterul Ligii 1?

12:01 Anunţul lui Gigi Becali despre transferurile lui Louis Munteanu şi Denis Alibec! Câţi bani va investi pentru Liga Campionilor 11:50 Marius Şumudică, anunţul pe care îl aşteptau toţi rapidiştii: „M-a contactat Angelescu”! Ce urmează să se întâmple 11:22 Marius Şumudică, verdict dur pentru Gigi Becali: „Nici Europa League”! Jucătorii FCSB-ului pe care i-a făcut praf! 11:06 Kyros Vassaras, verdict categoric după controversa de la FCSB – Rapid! Ce a spus şeful CCA despre golul anulat al giuleştenilor 11:01 Marius Şumudică a tras un mare semnal de alarmă legat de situaţia de la Rapid: „Ar fi un eşec mare!” L-a lăudat pe Dan Şucu 10:34 Formula 1™ pregăteşte o schimbare majoră! Planul pus la cale pentru a răsplăti mai mulţi piloţi în „Marele Circ” 10:09 Veste tristă în fotbalul românesc! A murit fostul finanţator al unei echipe de tradiţie! S-a duelat cu Becali, Copos şi Borcea! 9:58 Vinicius a râs de Barcelona, după victoria din El Clasico! Cum au răspuns fanii catalanilor 9:52 Veste excelentă pentru FCSB! Doi jucători ai „roş-albaştrilor” revin în lotul echipei antrenate de Elias Charalambous 9:31 Carlo Ancelotti a spus totul despre victoria uriaşă a lui Real Madrid cu FC Barcelona: „Aşa am reuşit să câştigăm” Vezi toate știrile