Preliminarii Liga Campionilor | „Super” Mario Gotze şi Eran Zahavi au făcut-o K.O. pe Galatasaray! Steaua Roşie s-a făcut de râs + Cât s-a terminat Slovan Bratislava – Young Boys, meciul care poate decide viitoare adversară a CFR-ului

Dragoș Vasile Publicat: 21 iulie 2021, 23:54 / Actualizat: 22 iulie 2021, 1:23

Preliminarii Liga Campionilor | „Super Mario Gotze şi Eran Zahavi au făcut-o K.O. pe Galatasaray! Steaua Roşie s-a făcut de râs + Cât s-a terminat Slovan Bratislava – Young Boys, meciul care poate decide viitoare adversară a CFR-ului

Mario Gotze

Mario Gotze şi Eran Zahavi au făcut-o K.O. pe Galatasaray în cel mai tare meci al serii

PSV – Galatasaray 5-1 a fost capul de afiş al serii în preliminariile Ligii Campionilor. „Super” Mario Gotze a reuşit o dublă de senzaţie.

Partida din Olanda a început tare. În prima repriză, Eran Zahavi a reuşit o „dublă” în 33 de minute, marcând primul gol chiar în minutul 2. Emre Kilinc a redus din diferenţă în minutul 42.

În repriza secundă, fostul campion mondial Mario Gotze a făcut spectacol. Germanul a dus scorul la 3-1 din pasa aceluiaşi Zahavi. După reuşită, fanii lui PSV au fost în delir. Aceştia i-au dedicat un cântec superstarului neamţ.

În minutul 84. Zahavi a reuşit hattrick-ul şi a stabilit soarta meciului. Returul se joacă săptămâna viitoare, în Turcia.

Steaua Roşie Belgrad s-a făcut de râs cu Kairat Almaty

Steaua Roşie Belgrad s-a făcut de râs în partida cu Kairat Almaty. Sârbii au pierdut în deplasarea din Kazahstan cu 1-2.

În prima repriză, Jose Kante a deschis scorul în minutul 24. În a doua jumătate a meciului, Dino Mikanovic şi-a băgat mingea în propria poartă, în minutul 57. Egalitatea nu a durat mult pe tabelă. Macky Bagnack a marcat golul victoriei, în minutul 79.

Remiză albă între Slovan Bratislava şi Young Boys. Câştigătoarea o poate întâlni pe CFR Cluj

CFR Cluj va avea o misiune dificilă dacă se califică în turul trei preliminar al Champions League. Campioana României poate da peste Young Boys sau Slovan Bratislava.

În meciul din această seară, cele două echipe au remizat, scor 0-0. S-au expediat doar 2 şuturi pe spaţiul porţii în 90 de minute.

În turul al doilea, echipa lui Marius Şumudică a câştigat partida tur cu Lincoln Red Imps, scor 2-1.

• Eran Zahavi şi Mario Gotze au făcut-o K.O. pe Galatasaray
  • Steaua Roşie s-a făcut de râs cu Kairat Almaty

18
23:57
PAOK – Club Brugge 0-2. Răzvan Lucescu a ratat calificarea în semifinalele Conference League! Dueluri „de foc” în semifinale
18
23:50
„Steaua fără nume!” Marcel Răducanu, verdict despre sezonul de vis făcut de FCSB! Mesaj direct pentru echipa lui Gigi Becali
18
23:45
„Nu vreau să creez tensiune!” Vlad Chiricheş, mesaj ferm pentru Edi Iordănescu: „Regret că am spus asta! M-am hazardat!”
18
23:38
„Să dea mai mult, la cât sunt plătiți!” Ioan Ovidiu Sabău și-a atacat jucătorii după Oțelul – U Cluj 2-1!
18
23:14
Scene uluitoare cu Emiliano Martinez în Lille – Aston Villa. La un pas să fie eliminat! A dansat ca în finala Cupei Mondiale
18
23:12
„Ne lipsește partea financiară! Avem cel mai mic buget!” Dorinel Munteanu, strigăt de ajutor după calificarea în finala Cupei
18
22:47
Dan Nistor s-a prăbuşit emoţional după înfrângerea cu Oţelul: „Frustrant şi dureros! Mulţi nu vom dormi la noapte!”
18
22:41
„E dureros!” Alex Chipciu și-a turnat cenușă în cap după ce și-a dat autogol în Oțelul – U Cluj! A vorbit și despre noul obiectiv
18
21:55
„Mulți patroni încearcă să îl imite” Ovidiu Burcă, laude la scenă deschisă pentru Gigi Becali! A spus și de ce are succes FCSB
18
21:43
Oţelul – Corvinul este finala Cupei României! Gălăţenii s-au calificat după un autogol marcat de Chipciu în minutul 90