Preliminarii Liga Campionilor | „Super” Mario Gotze şi Eran Zahavi au făcut-o K.O. pe Galatasaray! Steaua Roşie s-a făcut de râs + Cât s-a terminat Slovan Bratislava – Young Boys, meciul care poate decide viitoare adversară a CFR-ului

De Dragoș Vasile
Publicat: 21.07.2021, 23:54
Actualizat: 22.07.2021, 1:23

Seară nebună în preliminariile Ligii Campionilor. Mario Gotze şi Eran Zahavi au făcut spectacol în PSV - Galatasaray, capul de afiş al serii.

Mario Gotze

Mario Gotze

Mario Gotze şi Eran Zahavi au făcut-o K.O. pe Galatasaray în cel mai tare meci al serii

PSV – Galatasaray 5-1 a fost capul de afiş al serii în preliminariile Ligii Campionilor. „Super” Mario Gotze a reuşit o dublă de senzaţie.

Partida din Olanda a început tare. În prima repriză, Eran Zahavi a reuşit o „dublă” în 33 de minute, marcând primul gol chiar în minutul 2. Emre Kilinc a redus din diferenţă în minutul 42.

În repriza secundă, fostul campion mondial Mario Gotze a făcut spectacol. Germanul a dus scorul la 3-1 din pasa aceluiaşi Zahavi. După reuşită, fanii lui PSV au fost în delir. Aceştia i-au dedicat un cântec superstarului neamţ.

🗣 @MarioGoetze jalalalalala 🎶#PSVGAL #UCL pic.twitter.com/55mDbXuoU8
— PSV (@PSV) July 21, 2021

În minutul 84. Zahavi a reuşit hattrick-ul şi a stabilit soarta meciului. Returul se joacă săptămâna viitoare, în Turcia.

HATTRICK!
Weer doet Zahavi het! De doelman van brengt Galatasaray geen overtuigende redding en Zahavi schiet zijn derde van de avond binnen ⚽️⚽️⚽️
84' #PSVGAL 4-1 pic.twitter.com/ybUhdbkvpi

Steaua Roşie Belgrad s-a făcut de râs cu Kairat Almaty

Steaua Roşie Belgrad s-a făcut de râs în partida cu Kairat Almaty. Sârbii au pierdut în deplasarea din Kazahstan cu 1-2.

În prima repriză, Jose Kante a deschis scorul în minutul 24. În a doua jumătate a meciului, Dino Mikanovic şi-a băgat mingea în propria poartă, în minutul 57. Egalitatea nu a durat mult pe tabelă. Macky Bagnack a marcat golul victoriei, în minutul 79.

90’ Kraj utakmice! Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Kairata na gostovanju u Almatiju, u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
(2:1)
🔴⚪️ #fkcz #kaiczv
— FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) July 21, 2021

Remiză albă între Slovan Bratislava şi Young Boys. Câştigătoarea o poate întâlni pe CFR Cluj

CFR Cluj va avea o misiune dificilă dacă se califică în turul trei preliminar al Champions League. Campioana României poate da peste Young Boys sau Slovan Bratislava.

În meciul din această seară, cele două echipe au remizat, scor 0-0. S-au expediat doar 2 şuturi pe spaţiul porţii în 90 de minute.

Das Hinspiel in der zweiten Runde der Champions-League zwischen Slovan Bratislava und YB endet 0:0. #BSCYB #SBYB pic.twitter.com/E7ujAlrYsX
— BSC YOUNG BOYS (@BSC_YB) July 21, 2021

În turul al doilea, echipa lui Marius Şumudică a câştigat partida tur cu Lincoln Red Imps, scor 2-1.

Diana Belbiţă, la AS.ro LIVE

A început licitaţia pentru Olimpiu Moruţan
Fotbal • 1 august, 21:02
A început licitaţia pentru Olimpiu Moruţan. O echipă de top se luptă cu Galatasaray pentru internaţionalul român. „Este un interes concret!”
morutan-fcsb
Fotbal extern • 1 august, 16:20
Fatih Terim, anunţ oficial despre transferul lui Olimpiu Moruţan la Galatasaray! Ce a spus „Împăratul” despre negocierile cu Gigi Becali
Ioan Becali, detalii de ultimă oră despre transferul lui Olimpiu Moruţan la Galatasaray
Fotbal intern • 1 august, 12:37
Ioan Becali, detalii de ultimă oră despre transferul lui Olimpiu Moruţan la Galatasaray: „Gigi mi-a scris într-o scrisoare exclusivă”
Fetița Simonei Gherghe, prima apariție în direct, la tv. Cum a apărut în finala Mireasa sezonul 3
MERCATO 2021 | Cele mai tari mutări sunt AICI. Ramos şi Donnarumma au semnat cu PSG. Manchester United l-a luat pe Raphael Varane. Viitor incert pentru Messi şi Ronaldo
1
11:57 „Bursa de valori” Gigi Becali! I-a distrus visul lui Olimpiu Moruţan de a merge la Galatasaray: „Nu merită nici 3 milioane de euro acum!” 11:52 Gigi Becali scapă de Zdenek Ondrasek. Îl ia Mutu la FC U Craiova 1948. Lovitură pe piaţa transferurilor. Încă un jucător, OUT din lotul FCSB 11:10 EXCLUSIV AS.ro LIVE„Părinţii nu au fost niciodată liniştiţi că eu eram pe apă!” Georgeta Andrunache, confesiuni emoţionante! Drama din familie care îi putea schimba destinul 10:57 Jocurile Olimpice 2020 | România, eliminată în sferturi de Hong Kong după ce dublul câştigase un punct uriaş 10:16 Jocurile Olimpice 2020 | Alin Alexuc e OUT de la Tokyo. Eşec în recalificări 10:00 Basarab Panduru i-a făcut praf pe jucătorii „umiliţi” de Becali: „Când intră 500 de milioane la finalul lunii, mai e umilit? Cine te pune să te duci?” 9:35 Gigi Becali tună și fulgeră: „Sunt oameni care nu strâng toată viața cât iei tu pe lună!” Jucătorul pus la zid de patronul FCSB 8:41 Simona Halep rămâne în Top 10 WTA. Alte 8 românce, în primele 200 de jucătoare ale lumii 8:30 Trec milioanele pe lângă el! Becali și-a luat gândul de la 10.000.000 de euro: „Cine să mai dea banii ăștia pe Moruțan?” Finanțatorul FCSB a lămurit situația lui Vlad 8:30 FCSB, malaxor de jucători! Gigi Becali își umilește constant fotbaliștii! Dezvăluirile fostului atacant al roș-albaștrilor: „Trebuie să fii puternic, mental!”