Închide meniul

Prima reacţie a lui Tătăruşanu după ce a semnat cu AC Milan! Va purta numărul 1 pe tricou

Silviu Corneanu Publicat: 12 septembrie 2020, 15:20

Comentarii
Prima reacţie a lui Tătăruşanu după ce a semnat cu AC Milan! Va purta numărul 1 pe tricou

Tătăruşanu a semnat cu AC Milan

Tătăruşanu a vorbit despre Donnarumma, goalkeeper-ul titular din poarta milanezilor, şi speră să îi poată ajuta pe tinerii din echipă cu experineţa sa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ciprian Tătăruşanu: "Sper să am o relaţie bună cu el"

"În această nouă aventură cu Milan, sper să jucăm un fotbal bun și formăm un grup puternic și să terminăm mai sus în clasament decât anul trecut. Cred că pot aduce echilibru, acum Milan este o echipă tânără și cred că pot ajuta la acest aspect.

La fel ca toată lumea, la început nu știam nimic despre el, dar a demonstrat rapid că merită să joace pentru AC Milan. Acum a căpătat experiență și este mult mai puternic. Sper să am o relație bună cu el", au fost primele vorbe ale lui Tătăruşanu după ce a semnat cu AC Milan.

Ce spune Tătăruşanu despre Ibrahimovic

"Am vorbit cu Mister, mi-a zis bun venit, mi-a spus că este încântat că vom lucra împreună și că mă așteaptă cât mai rapid la antrenamente", a fost mesajul pe care l-a primit Tătăruşanu de la Pioli. 

Reclamă
Reclamă

Internaţionalul român a vorbit şi despre Zlatan Ibrahimovic: "Este foarte bine când ai în echipă jucători care șutează foarte, foarte bine. Așa, lucrurile devin mult mai ușoare".

Tătăruşanu a vorbit şi despre echipa naţională

Tătăruşanu a încheiat interviul vorbind despre naţionala României şi consideră că prima reprezentativă a făcut două meciuri foarte bune sub comanda lui Mirel Rădoi.

"Echipa națională este foarte importantă pentru toți cei care joacă pentru țările lor. Am început pregătirile pentru Mondiale, am făcut două meciuri foarte bune. Sper să putem continua la fel", a încheiat Tătăruşanu.

Reclamă

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar trebui păstrat Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:22 4 feb.
AC Milan a dat recital cu Bologna. „Diavolii” pun presiune pe Interul lui Cristi Chivu
0:12 4 feb.
Arsenal s-a calificat în finala Cupei Ligii Angliei. Succes la limită în semifinala cu Chelsea
0:08 4 feb.
Momente copleșitoare: Cristi Manea a izbucnit în plâns și a fost consolat de coechipieri, după Hermannstadt – Rapid 0-3
0:02 4 feb.
Barcelona s-a calificat în semifinalele Cupei Spaniei. Victorie fără emoții cu „călăul” lui Real Madrid
23:20
Dorinel Munteanu: “Sunt responsabil de rezultat!” Ce mesaj are şi pentru jucători
23:08
„Unii se întrebau de ce nu a jucat Moruțan”. Victor Angelescu a dat cărțile pe față, după ce Rapid a urcat pe primul loc
1 Doliu la Inter. A murit la 39 de ani, soţia lui este o pictoriţă din România! 2 Transfer la Dinamo. Contractul jucătorului a fost înregistrat la FRF 3 Mircea Lucescu, în stare gravă. Selecționerul se tratează pentru o boală cronică. Ce ia în calcul FRF 4 Mesajul lui Mircea Lucescu, din spital, după informaţiile îngrijorătoare apărute 5 Mihai Rotaru aduce un atacant la Universitata Craiova 6 Joao Paulo a semnat cu FCSB! Anunţul oficial
Citește și