Închide meniul

Primul 11 al jucătorilor rămaşi fără echipe, după terminarea perioadei de mercato. Marcelo, printre starurile fără contract

Viviana Moraru Publicat: 2 septembrie 2022, 13:44

Primul 11 al jucătorilor rămaşi fără echipe, după terminarea perioadei de mercato. Marcelo, printre starurile fără contract

Marcelo, la Real Madrid/ Profimedia

Primul 11 al jucătorilor rămaşi fără echipe, după terminarea perioadei de mercato. Nu lipsesc nume importante precum Marcelo sau Diego Costa, din această echipă inedită.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În fereastra de transferuri care tocmai s-a încheiat, echipele de top au realizat mutări răsunătoare. Cu toate acestea, unele formaţii s-au despărţit de jucători care au scris istorie în tricoul lor, aşa cum este cazul şi lui Juan Mata.

Primul 11 al jucătorilor rămaşi fără echipe, după terminarea perioadei de mercato

Marcelo este unul dintre jucătorii de top care a rămas fără angajament, la sfârşitul perioadei de mercato. Fundaşul brazilian s-a despărţit în această vară de Real Madrid, după 14 sezoane în tricoul “Los Blancos”.

Totodată, starul spaniol Diego Costa a rămas şi el fără echipă, după ultima zi din mercato. Atacantul care a cucerit două titluri în Premier League alături de Chelsea s-a despărţit în această iarnă de Atletico Mineiro, iar de atunci nu a mai evoluat pentru alt club. În Europa, ultima aventură a lui Diego Costa a fost la Atletico Madrid, la care a petrecut trei sezoane.

Primul 11 al fotbaliştilor rămaşi liber de contract:

Reclamă
Reclamă
  • Karius – Marcelo, Mangala, Denayer, Aurier – Barkley, Delph, Mata – Ben Arfa, Costa, Lennon

Juan Mata, fost câştigător de Champions League alături de Chelsea, a reuzat în această vară propuneri venite din MLS şi Arabia Saudită, pentru a rămâne în Europa, anunţă The Sun. Totodată, aşlt star din Premier League care a rămas fără contract este Serge Aurier, fostul fundaş al celor de la Tottenham.

Fabian Delph, Loris Karius şi Aaron Lennon, toţi jucători care au evoluat la echipe din Premier League, nu se află sub contract cu nicio echipă, după încheierea perioadei de mercato.

Erik ten Hag, primele explicaţii după rămânerea lui Cristiano Ronaldo la Manchester United

Erik ten Hag a oferit primele declaraţii, după ce Cristiano Ronaldo va rămâne la Manchester United. Perioada de mercato în Premier League s-a încheiat, iar atacantul va continua pe Old Trafford.

Reclamă

Cristiano Ronaldo a fost rezervă în ultima partidă a celor de la Manchester United. „Diavolii” au obţinut a treia victorie consecutivă, după 1-0 cu Leicester. Portughezul a fost introdus în teren de către Erik ten Hag în minutul 68.

„Suntem fericiţi alături de el, el e fericit că se află aici şi vrem să avem un sezon de succes împreună. De la început am spus că face parte din planurile noastre. Suntem toţi pe aceeaşi pagină”, a declarat Erik ten Hag, citat de The Sun.

Cristiano Ronaldo a fost asociat cu o plecare de pe Old Trafford în această vară. Napoli şi Chelsea au fost ultimele două echipe despre care s-a zvonit că ar fi fost interesate de serviciile atacantului, însă acesta se pare că va continua alături de „Diavoli”.

Mai mult, în ultima partidă, Cristiano Ronaldo nu a părut fi deranjat de statutul de rezervă. Acesta a fost surprins zâmbind în timpul încâlzirii, până la introducerea în teren din minutul 68.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:44 2 iun.

Florin Pîrvu, după ce Voluntari a ratat Liga 1: “Nu-l felicit în niciun caz pe Adrian Mihalcea”

23:23 2 iun.

FotoAdrian Mihalcea, în lacrimi după ce Unirea s-a salvat de la retrogradare! Gesturile făcute de antrenor

23:18 2 iun.

Culisele mutării lui Denis Alibec la FCSB! Gică Popescu a dezvăluit de ce Farul l-a cedat pe atacant

23:16 2 iun.

Adrian Mihalcea s-a dezlănţuit: “Aroganţa se plăteşte” + Şi-a anunţat plecarea de la Slobozia

22:53 2 iun.

Unirea Slobozia rămâne în Liga 1! Echipa lui Adrian Mihalcea a învins Voluntari la loviturile de departajare!

22:27 2 iun.

Alexander Bublik s-a calificat în premieră în sferturi la un turneu de Grand Slam!

1 “Sunt prieten cu Gigi Becali!” Patronul de la Metaloglobus, revoltat după promovare: “Taxele mele se duc la Steaua” 2 EXCLUSIVCând revine Ianis Hagi! Se recuperează la Mogoşoaia alături de naţionala României 3 Max a dat chix la final! Concluzia lui Adrian Georgescu, după Marele Premiu al Spaniei 4 VIDEOLewis Hamilton, dărâmat după Marele Premiu al Spaniei: “Cea mai proastă cursă! Zero lucruri pozitive” 5 Plecări pe bandă rulantă de la Universitatea Craiova! Mirel Rădoi a renunţat la doi jucători în două ore 6 Neluţu Varga se ia la întrecere cu Gigi Becali! Jucătorul care e aproape de a semna cu CFR Cluj
Citește și