Conform primelor informaţii, Florin Andone are o entorsă severă. Atacantul român va face astăzi alte teste amănunţite pentru a afla cu exactitate diagnosticul.
Regarding the injuries of Fernando Muslera and Florin Andone pic.twitter.com/8sfogRo8b9
— Galatasaray EN (@Galatasaray) June 14, 2020
Introdus la pauză de Fatih Terim, Andone a fost accidentat de portarul celor de la Rizespor la o fază din minutul 72. Cetin, jucătorul lui Rizespor, a căzut pe încheietura piciorului drept al lui Andone.
Florin Andone leg break..
Warning in advance! #RİZvGSpic.twitter.com/j4Xn6HCtdM
— Harvey (@Wheddsta) June 14, 2020
Florin Andone, măcinat de accidentări în ultima perioadă
Florin Andone a mai avut patru luni în care a stat pe tușă. Românul avusese o accidentare la ligamentul genunchiului drept. El a revenit la antrenamentele lui Galatasaray la jumătatea lunii martie, însă avea șanse minime să continue și din sezonul viitor la turci.
Atacantul român evoluase în martie timp de două partide, dar pandemia de coronavirus a oprit sportul din întreaga lume. Astfel, pentru Andone ar fi a doua accidentare gravă din carieră.
Andone se va întoarce, cel mai probabil, la Brighton din stagiunea următoare. El mai are contract cu ”pescărușii” până în 2023, cota lui de piață fiind de 3.2 milioane de euro conform Transfermarkt.
- Florin Andone s-a accidentat în partida cu Rizespor
- Andone a intrat la pauză
- Românul este împrumutat de la Galatasaray de la Brighton
- Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
- Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- Daniel Popa, eurogol în Turcia! Atacantul dat afară de Gigi Becali de la FCSB a înscris cu o execuție superbă
- Lovitură pentru Barcelona! Robert Lewandowski e OUT și poate rata duelul cu Real Madrid din finala Cupei
- Barcelona, decizie radicală! Clubul depune plângere împotriva forurilor fotbalistice
- Carlo Ancelotti, anunț despre viitorul său la Real Madrid! Când va lua o decizie
- Nicolae Stanciu, în formă maximă! Căpitanul României a înscris, din nou, în Arabia Saudită