Conform footmercato.net, Andrea Agnelli e dispus să îl aducă sub formă de împrumut pe Icardi la Juventus. Atacantul argentinian de 28 de ani cotat la 35 de milioane de euro are contract cu PSG până în 2024, dar francezii sunt dispuşi să se despartă mai repede de el.
În acest sezon, el a jucat doar 746 de minute pentru liderul din Ligue 1, marcând 3 goluri. Sursa citată anunţă că nu numai Juventus se află pe lista lui Nara, aceasta fiind dispusă să negocieze şi cu alte cluburi mari din Italia.
Mauro Icardi, singurul jucător de la PSG care nu a fost invitat la petrecea lui Messi
Lionel Messi a organizat o petrecere uriașă după câștigarea Balonului de Aur. Printre invitați s-au aflat aproape toți colegii de la PSG, în afară de unul, care nici măcar nu a fost invitat.
Este vorba de Mauro Icardi, pe care se pare că Messi nu l-a iertat după ce l-a trădat în trecut pe prietenul său, Maxi Lopez. Argentinienii susțin că vârful lui PSG și Wanda Nara nu au fost invitați.
„Icardi nu a fost invitat să sărbătorească Balonul de Aur al lui Messi. De cealaltă parte, restul coechipierilor au fost invitați cu toții”, susține Angel Brito, un cunoscut jurnalist argentinian.
Lionel Messi, uimit şi el după al şaptelea Balon de Aur câştigat
Lionel Messi a câştigat pentru a şaptea oară Balonul de Aur în carieră. Argentinianul e conştient că performanţa este una uriaşă, al doilea în acest top fiind rivalul Cristiano Ronaldo, cu 5 trofee. Messi nu crede că portughezul îi va doborî recordul.
„Nu ştiu dacă acest record va fi doborât. Dar totdeauna e cineva care să îmbunătăţească aceste recorduri. Cred că obţinerea de şapte ori a Balonului de Aur este ceva impresionant. Sunt foarte fericit să fiu la Paris să lupt pentru trofee din nou”, a spus Lionel Messi, citat de France Football.
- Tragerea la sorți a grupelor Nations League 2022-2023 e LIVE pe www.as.ro, joi, de la ora 19:00
- Mauro Icardi poate pleca la Juventus
- Anglia - RD Congo e miercuri, de la ora 19:00, în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY
- Belgia - Senegal e miercuri, de la ora 23:00, în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY
- Darius Olaru, debut în forță la Union SG. Ce a reușit fostul căpitan de la FCSB, la primul meci bifat pentru noua echipă
- Caz șocant în Italia: Un star antrenat de Cristi Chivu, chemat în instanță după o presupusă relație cu o minoră
- Marius Marin a fost prezentat oficial la Al Nasr Dubai! A oferit și prima reacție: „Voi da totul”
- Surpriză! Marius Marin semnează, dar nu cu Sevilla! Echipa la care va evolua mijlocaşul naţionalei
- Antonio Conte, deturnat din drumul spre naționala Italiei? Două propuneri colosale pentru tehnician

































