Închide meniul

PSG mai dă o lovitură pe piaţa transferurilor. Achraf Hakimi ajunge la Paris! Inter primeşte o sumă uriaşă

Iulian Focșăneanu Publicat: 23 iunie 2021, 18:04

Comentarii
PSG mai dă o lovitură pe piaţa transferurilor. Achraf Hakimi ajunge la Paris! Inter primeşte o sumă uriaşă

Profimediaimages

Jucătorul din Maroc se alătură starurilor din capitala Franţei, iar Inter va încasa o sumă uriaşă. Chiar dacă au cerut iniţial 80 de milioane de euro, se pare că vor accepta ultima propunere venită de la PSG.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Achraf Hakimi ajunge la Paris şi va semna cu PSG

Campionii Italiei vor primi 70 de milioane de euro în schimbul jucătorului pe care l-au cumpărat cu 40 de milioane de euro de la Real Madrid. Hakimi va semna un contract valabil pentru cinci sezoane, anunţă celebrul jurnalist Fabrizio Romano.

Potrivit Gazzetta dello Sport, mutarea se va definitiva în următoarele zile. Au mai rămas de stabilit doar bonusurile pe care le va încasa Inter în cazul în care Achraf va impresiona în Franţa. Hakimi va primi un salariu cuprins între 7 şi 8 milioane de euro pe sezon.

Hakimi a făcut spectacol la sezonul de debut în Serie A. În 37 de apariţii a înscris 7 goluri şi a oferit 10 pase decisive. Jucătorul care a fost dorit cu insistenţă şi de Chelsea are o cotă de piaţă de 60 de milioane de euro.

Reclamă
Reclamă

Sergio Ramos semnează cu PSG! Contract pe 2 ani pentru fostul căpitan al Realului

Nasser Al-Khelaifi nu e Florentino Perez. Şeicul lui PSG nu s-a uitat la bani şi l-a ofertat pe Ramos la câteva ore după ce acesta şi-a luat rămas bun în lacrimi de la Real Madrid. Fundaşul a primit o ofertă ideală: contract pe două sezoane şi o remuneraţie pe măsură.

Manchester City şi Manchester United au avut „derby” pentru semnătura fundaşului. Acesta ar fi preferat gruparea de pe Old Trafford, însă oferta francezilor l-a făcut să se răzgândească, precizează sursa citată.

Patru trofee Champions League şi cinci titluri în La Liga a cucerit fundaşul în cei 16 ani petrecuţi la Real Madrid. Căpitanul „galacticilor” a jucat 671 de meciuri la madrileni, pentru care a înscris 101 goluri şi a oferit 40 de pase decisive.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este George Puşcaş soluţia cea mai bună pentru atacul lui Dinamo?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:37
De la gol împotriva Interului, la titular contra celor de la Metaloglobus! Jucătorul își face debutul la FCSB
18:21
FCSB – Metaloglobus LIVE TEXT (20:00). Meci de totul sau nimic pentru campioană. Surprize mari în echipa de start
18:21
Dorinel Munteanu n-a mai rezistat: l-a schimbat după 29 de minute și jucătorul a plecat direct la vestiare
18:08
CFR Cluj o vrea pe FCSB în play-off: „Ne aduce mulți spectatori. Ar fi păcat să nu fie”
18:06
Dinamo mai pierde un jucător important în vară, în afară de Kennedy Boateng!
17:49
Revenire importantă la Real Madrid, înaintea returului cu Benfica! S-a antrenat alături de colegii săi
1 FotoCare este, de fapt, motivul real pentru care Sorana Cîrstea şi Ion Ţiriac jr. s-au despărţit 2 Cum mai poate prinde FCSB play-off-ul, după ce FC Argeș a învins-o pe Farul. Toate calculele 3 Scenariul dezastruos pentru FCSB prinde contur! 3 condiţii pentru ca Gigi Becali să rateze play-off-ul 4 Ce notă a luat Louis Munteanu la debutul în MLS 5 EXCLUSIVCristina Neagu, cuvinte uriaşe pentru Bojana Popovic! Ce spune despre CSM Bucureşti, în Final Four 6 Bernadette Szocs, victorie şi calificare în 16-imi la Singapore Smash 2026
Citește și