PSG o ia la ţintă pe Real Madrid: “Să înceteze! E o lipsă de respect! Kylian Mbappe este jucătorul nostru!”

Dragoș Vasile Publicat: 5 octombrie 2021, 20:16

Comentarii
PSG o ia la ţintă pe Real Madrid: Să înceteze! E o lipsă de respect! Kylian Mbappe este jucătorul nostru!

Profimediaimages

PSG o ia la ţintă pe Real Madrid după ce “galacticii” au anunţat că îl transferă pe Kylian Mbappe

Florentino Perez a anunţat că transferul lui Kylian Mbappe la Real Madrid este mai aproape ca oricând, însă francezii îi dau peste cap planul preşedintelui madrilenilor. Leonardo, directorul sportiv al lui PSG, a ieşit la atac.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Se întâmplă deja de doi ani acest lucru. Îi amintesc doar că fereastra de transferuri este încheiată, iar sezonul este în desfășurare. Real Madrid trebuie să înceteze să se mai comporte așa! Să înceteze! Mbappe este jucătorul lui PSG, iar clubul își dorește ca această relație să continue. E o lipsă de respect față de PSG”, a spus Leonardo, citat de L’Equipe.

Florentino Perez, anunţ uriaş despre transferul lui Kylian Mbappe la Real Madrid

Florentino Perez anunţă că transferul lui Kylian Mbappe la Real Madrid este mai aproape ca oricând. După ce va rămâne liber de contract, în vara lui 2022, campionul mondial are şanse uriaşe să ajungă pe “Santiago Bernabeu”.

„În ianuarie, vom avea ştiri despre Mbappe. Sperăm ca pe 1 ianuarie, totul să poată fi rezolvat”, a spus Florentino Perez, pentru El Debate.

Declaraţia preşedintelui „galacticilor” vine după ce Mbappe a dezvăluit că şi-a dorit în această vară mutarea la Real Madrid. Francezii nu l-au lăsat să plece nici pentru 200 de milioane de euro.

Reclamă
Reclamă

„Când am spus că plec, m-am referit la Real Madrid. Real a făcut o ofertă pentru mine şi am crezut că s-a terminat perioada mea la PSG. Să plec era pasul normal pe care îl aveam de făcut. Nu a fost vorbă să ajung la alte echipe. Sunt ataşat de Paris şi, dacă ar fi fost să plec în această vară, ar fi fost numai la Real!„, a recunoscut Kylian Mbappe, într-un interviu oferit astăzi pentru L’Equipe.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine poate fi eroul României în meciul de baraj cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:39

Coreea de Nord s-a calificat la Cupa Mondială din 2027

15:37

Azi se decid sferfinalistele din Conference League (LIVE SCORE). Răzvan Marin, Rațiu și Racovițan luptă pentru calificare

15:30

Andrei Vlad e aproape de transfer! Unde poate ajunge fostul portar de la FCSB

15:18

EXCLUSIVGică Craioveanu n-are niciun dubiu înainte de Dinamo – Universitatea Craiova: “Azi se va ști”

14:33

Revenire importantă la FCSB. Anunţul lui Mirel Rădoi, înaintea meciului cu UTA: “E spre bine”

14:16

Un club din Liga 1 a scăpat definitiv de insolvență. Decizia Curții de Apel

1 FotoValeriu Argăseală, apariție publică rară la alegerile FRF. Cum arată acum președintele FCSB-ului, grav bolnav 2 Venea gratis la Universitatea Craiova, dar Mihai Rotaru l-a refuzat. Acum Manchester United îl transferă! 3 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 4 Veste proastă pentru Zeljko Kopic înaintea derby-ului cu Craiova! Dinamo a pierdut un jucător important 5 Tragedie în familia lui Costel Gâlcă. Clubul Rapid a anunţat decesul: “Pierdere dureroasă” 6 Constantin Budescu se întoarce în fotbalul românesc. Cu ce echipă bate palma
Citește și