Radja Nainggolan a postat o fotografie cu el la o conferință de presă. Mijlocașul belgian nu are în față sticle de apă, așa cum ar prefera Cristiano Ronaldo, ci mai multe băuturi alcoolice. ”Haide, hai să râdem!”, a scris Radja Nainggolan.
Radja Nainggolan, reacție genială după gestul lui Cristiano Ronaldo

Răspunsul Coca-Cola după gestul lui Cristiano Ronaldo
La scurt timp după gestul lui Cristiano Ronaldo, Coca-Cola a venit cu un răspuns oficial. Compania pare că nu s-a supărat pe starul portughez, precizând că fiecare persoană are preferințele ei în materie de băuturi.
“Oricine este liber să aleagă băutura preferată. Fiecare are gusturile și nevoile lui”, a declarat un purtător de cuvânt al companiei, pentru Daily Mail.
Mesajul lui Ronaldo a fost clar și, pe lângă faptul că a devenit viral pe rețelele de socializare, a avut un impact uriaș și asupra lumii financiare.
Potrivit Marca, acțiunile Coca Cola au scăzut de la 56,10 dolari la 55,22 dolari aproape imediat după gestul lui Ronaldo, ceea ce înseamnă că valoarea companiei a scăzut de la 242 miliarde de dolari la 238 miliarde de dolari.
Dacă cineva se îndoia de puterea cuvintelor și acțiunilor lui Ronaldo, nu mai există dubii acum. Nu este prima oară când Ronaldo se pronunță împotriva băuturilor acidulate. Acesta a povestit în multe rânduri cum încearcă să-l facă pe fiul său să evite băuturile nesănătoase.
- Cristiano Ronald, gest viral la o conferință de presă
- Reacție genială a lui Radja Nainggolan
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Adrian Mutu e convins! Echipa de Champions League la care îl vede pe Ianis Hagi anul viitor: “Aşa simt eu”
- Fostul star de la Chelsea a ajuns în spital din cauza unor “anomalii cardiace”
- 1 milion de dolari pentru Cosmin Contra. Ce club a fost obligat de FIFA să-i plătească daune
- “Nu mi se pare normal”. Selecţionerul Spaniei, prima reacţie după ce Lamine Yamal a fost exclus din lotul naţionalei
- Roberto Mancini, destinaţie surpriză. Cu ce echipă a bătut palma































