Închide meniul

Radu Drăgușin, dezvăluiri despre caracterul lui Cristiano Ronaldo: „E primul care sărea în ajutorul tău!”

Cosmin Olteanu Publicat: 20 decembrie 2022, 17:57

Comentarii
Radu Drăgușin, dezvăluiri despre caracterul lui Cristiano Ronaldo: E primul care sărea în ajutorul tău!”

Cristiano Ronaldo/hepta

Radu Drăgușin a făcut dezvăluiri despre caracterul lui Cristiano Ronaldo, care i-a fost coleg la Juventus.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În prezent, Radu Drăgușin este împrumutat de Juventus, în Serie B, la Genoa. Împrumutul acestuia urmează să expire în vara lui 2023.

Radu Drăgușin, dezvăluiri despre caracterul lui Cristiano Ronaldo

Radu Drăgușin susține că Cristiano Ronaldo este un om cu „o inimă foarte deschisă”, care nu refuză niciodată să-și ajute colegii de echipă.

„Îmi place foarte mult aici, joc titular, sunt în formă, am fost primit foarte bine. E mai pe fizic campionatul din Serie B. față de Serie A. Da, mai țin legătura cu câțiva jucători de la Juve, cu cei mai de vârsta mea, dar și cu alte persoane din cadrul clubului.

Ronaldo este un om cu o inimă foarte deschisă, e primul care sărea în ajutorul tău, te sfătuia, vorbeai cu el oricând.

Reclamă
Reclamă

Nu era nicio problemă în a-i cere un sfat sau de a-i urma pașii fizici urmați de el la antrenament sau în sala de forță”, a declarat Radu Drăgușin, pentru FRF TV.

Radu Drăgușin: „Este el un om! Are voie să plângă ca restul!”

Internaționalul român consideră că izbucnirea în plâns a lui Cristiano Ronaldo, de la finalul partidei Maroc – Portugalia, 1-0, este un gest normal, având în vedere că tocmai fusese eliminat de la Cupa Mondială.

„Până la urmă, să ieși de la Cupa Mondială nu e plăcut deloc. Este și el un om și are voie să plângă ca restul”, a mai spus Radu Drăgușin.

Reclamă

Radu Drăgușin (20 de ani) este titular la Genoa, acesta bifând, în actualul sezon, 19 partide pentru formația italiană. Potrivit Tranfermarkt, fotbalistul român, care este legitimat la Juventus, are o cotă de piață de 3,5 milioane de euro.

Radu Drăgușin a început fotbalul la grupa U19 a Sportului Studențesc. Acesta a ajuns în fotbalul italian, în vara lui 2018, când a fost transferat de Juventus de la Regal București, pentru 2,1 milioane de euro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:20
Costel Gâlcă a anunţat o schimbare la Rapid după ce giuleştenii au umilit-o pe Unirea Slobozia în campionat!
23:14
Alex Dobre pune presiune pe Mircea Lucescu: “E o dezamăgire atunci când nu joci”
23:03
“O victorie mare” Reacţia lui Claudiu Petrila după Rapid – Unirea Slobozia 4-1! A marcat primul gol după 3 luni
22:51
“Mă simt foarte rău” Reacţia lui Papeau după ce a revenit în Giuleşti, iar echipa lui a fost umilită de Rapid!
22:49
Jean Vlădoiu, despre eşecul cu Rapid: “Ne este ruşine! Ne-au predat o lecţie”
22:00
Final de an pentru Dani Carvajal! Căpitanul Realului va fi operat! Veste teribilă pentru madrileni
1 Gigi Becali, dezvăluire incredibilă despre sfințirea Catedralei Neamului. Fără precedent 2 Giovanni Becali i-a dat replica lui Florin Tănase, după ce a fost făcut praf de decarul FCSB-ului 3 VIDEOLando Norris a câștigat Marele Premiu al Mexicului. Britanicul, noul lider din clasamentul general al piloților 4 Scandal uriaş: Denisa Golgotă a depus plângere pentru hărţuire: “A spus că mi-ar da pumni în gură. E favorizată o gimnastă” 5 CFR Cluj nu așteaptă după Dan Petrescu! Decizia majoră luată de Iuliu Mureșan: “Ceva voi face” 6 Gigi Becali, reacţie furibundă după conflictul dintre Florin Tănase şi Giovanni Becali: “Eu nu am nevoie de sifoane”
Citește și