Rayo Vallecano – Barcelona 1-0. Umilință după umilință pentru catalani! Ronald Koeman bate toate recordurile negative

Alexandru Ivan Publicat: 27 octombrie 2021, 22:17

Comentarii
Rayo Vallecano – Barcelona 1-0. Umilință după umilință pentru catalani! Ronald Koeman bate toate recordurile negative

Profimedia

Barcelona nu și-a revenit după înfrângerea din El Clasico și a suferit al doilea eșec la rând din campionat. Cu Rayo Vallecano, catalanii au făcut un joc dezastruos, reușind să trimită o singură dată balonul pe poarta gazdelor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rayo Vallecano – Barcelona 1-0

Unicul gol al meciului a fost înscris de veteranul Radamel Falcao, în minutul 30. “El Tirgre” are patru reușite în acest sezon și e cel mai bătrân jucător din secolul 21 care a înscris atât de mult în primele patru etape din La Liga.

Una dintre puținele șanse de gol ale Barcelonei a venit în minutul 72, când catalanii au beneficiat de un penalty. Din păcate pentru echipa lui Ronald Koeman, Memphis Depay a ratat. A fost prima dată din 2019 încoace când olandezul nu înscrie de la punctul cu var într-un meci de campionat.

Pe final, Barcelona a ratat alte două ocazii, prin Aguero și Luuk de Jong, care n-au reușit să găsească spațiul porții gazdelor. S-a terminat 1-0 pentru Rayo Vallecano, care a bifat prima victorie în fața formației blaugrana din 2002 până în prezent.

De menționat mai e că Barcelona este fără victorie în ultimele patru deplasări din La Liga. Mai mult, catalanii n-au reușit să înscrie în trei din aceste patru meciuri. Este prima dată când se întâmplă asta din 2003 până în prezent.

Reclamă
Reclamă

Cum arată clasamentul în La Liga

După 0-1 cu Rayo Vallecano, Barcelona a căzut din nou pe locul 9 în La Liga, la 6 puncte în spatele liderului Sevilla. Catalanii au un bilanț modest în acest sezon: doar patru victorii, trei remize și trei înfrângeri.

1. Sevilla, 10 meciuri, 21 de puncte
2. Real Sociedad, 10 meciuri, 21 de puncte
3. Real Madrid, 9 meciuri, 20 de puncte
4. Rayo Vallecano, 11 meciuri, 19 puncte
.
.
.
9. Barcelona, 10 meciuri, 15 puncte.

Reclamă

În runda următoare, Barcelona are meci pe teren propriu cu Deportivo Alaves. Partidia este programată sâmbătă, de la ora 22:00.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:35 21 mart.

Daniel Pancu, categoric după CFR Cluj – Rapid 1-0: „Mă gândesc doar la primul loc”

0:28 21 mart.

Iuliu Mureșan jubilează după CFR Cluj – Rapid 1-0. În ce context se va gândi la câștigarea titlului

0:12 21 mart.

Costel Gâlcă, sincer după CFR Cluj – Rapid 1-0: „N-am arătat bine din punct de vedere al inteligenței”

0:09 21 mart.

Alexandru Dobre, semnal de alarmă după CFR Cluj – Rapid 1-0: „Asta trebuie să facem”

0:03 21 mart.

Reacţia lui Petrila după ce Rapid a fost învinsă de fosta lui echipă! Ce a spus de convocarea la naţională

23:59

VIDEOEstrela Amadora – Casa Pia 4-0. Echipa lui Ianis Stoica, show total! Românul a scos un penalty

1 Mirel Rădoi face primul transfer la FCSB! Gigi Becali îi dă salariu de 25.000 de euro pe lună 2 Florin Prunea, devastat după moartea fostului său coleg de la naţională: “Acum o săptămână m-a sunat” 3 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 4 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 5 Ilie Dumitrescu a propus un titular la naţională, după Dinamo – Craiova 0-1: “Excelent” 6 S-au săturat de umilinţe! Ce a făcut galeria lui Dinamo la finalul meciului cu Craiova
Citește și