Răzvan Marin, răspuns impresionant după ce a stârnit un scandal naţional! Ce a reuşit în Cagliari – Genoa, meci în care a fost titularizat

Avatar photo

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 12 septembrie 2021, 17:53

Răzvan Marin a fost în centrul unui scandal naţional. Mijlocaşul de 25 de ani a răbufnit la adresa lui Mirel Rădoi după ce nu a fost titularizat în meciul Macedonia de Nord - România, scor 0-0, din preliminariile Campionatului Mondial din 2022.

Răzvan Marin, pasă de gol pentru Cagliari

Profimediaimages

La patru zile după ce s-a declarat „nemulţumit şi nervos” şi l-a arătat cu degetul pe Mirel Rădoi, Marin a fost trimis încă din primul minut de Leonardo Semplici în confruntarea Cagliari – Genoa, din Serie A. Românul a avut un răspuns pe măsură şi şi-a ajutat echipa.

Răzvan Marin a făcut diferenţa în tricoul lui Cagliari

Internaţionalul român a contribuit decisiv la golul de 2-0 al gazdelor. A centrat perfect după un corner şi l-a servit pe Luca Ceppitelli. Veteranul lui Cagliari a trimis imparabil!

VEZI AICI PASA DE GOL A LUI RĂZVAN MARIN

Răzvan Marin a fost titular în toate cele trei partide ale lui Cagliari. Din păcate nu s-a putut bucura pentru succesul echipei sale nici de această dată. Genoa a revenit incredibil şi a întors rezultatul în 22 de minute. Destro şi „dubla” lui Fares au ajutat-o pe echipa lui Ballardini să obţină o victorie uriaşă!

Cagliari a pierdut cu 2-3 şi rămâne pe loc de retrogradare. Are un singur punct, tot atât cât şi-a trecut în cont şi Juventus!

Răzvan Marin i-a cerut scuze lui Mirel Rădoi

Înaintea meciului cu Genoa, Răzvan Marin a ţinut să îi ceară scuze selecţionerului pentru reacţia avută la Skopje.

Vreau să-mi prezint scuzele fanilor echipei naționale și lui mister Mirel Rădoi. Pentru mine, echipa națională a României înseamnă un vis devenit realitate și sunt mândru și recunoscător pentru fiecare minut în care am șansa să-mi reprezint țara.

Simt ca pot oferi foarte mult echipei naționale și faptul că nu am avut șansa de a-mi ajuta mai mult colegii din teren, m-a determinat să dau acea declarație nefericită la sfârșitul meciului din Macedonia de Nord. Este o mândrie să îmbrac tricoul echipei naționale și întotdeauna voi pune interesele grupului înaintea interesului propriu. Hai, România!„, a scris Răzvan Marin pe reţelele de socializare.

Dan Petrescu, la AS.ro LIVE

0:37 Mihai Stoica l-a făcut praf pe George Puşcaş, după România – Bosnia 4-1: „Nu poate păcăli pe nimeni! El, marele fotbalist de la națională…” 0:23 EXCLUSIVRomânia – Bosnia 4-1 | Edi Iordănescu nu ia în calcul plecarea de la naţională: „Întrebarea despre viitorul meu trebuie să meargă către conducerea FRF!” 0:17 VideoReacţia lui George Puşcaş, după dubla de senzaţie din România – Bosnia 4-1: „O descătuşare! Ne dorim să rămână Edi!” 0:16 EXCLUSIVRomânia – Bosnia 4-1 | Nicolae Stanciu e categoric: „Vreau ca Edi Iordănescu să rămână şi să ne calificăm la EURO împreună!” 0:05 EXCLUSIVRomânia – Bosnia 4-1 | Dennis Man, dezamăgit de retrogradarea naţionalei în Liga C: „Ne afectează! Ne-am trezit cam târziu!” Ce a spus de Edi Iordănescu 26
sept.
23:36
România a retrogradat în Liga C din Nations League. O nouă ruşine naţională! Ne vom încerca forţele cu Gibraltar şi Insulele Feroe
26
sept.
23:35
România – Bosnia 4-1. „Tricolorii” au retrogradat în Liga C, după cel mai bun meci din mandatul lui Edi Iordănescu! George Puşcaş, „dublă” de senzaţie
26
sept.
23:35
LIVE BLOG | Ungaria – Italia 0-2. „Squadra Azzurra” a câştigat „grupa morţii”! Anglia – Germania 3-3, meci nebun pe Wembley. Rezultatele serii sunt AICI
26
sept.
22:44
Dennis Man a deschis scorul în România – Bosnia! Golul a fost validat cu ajutorul VAR. Man, cifre impresionante la naţionala României
26
sept.
22:00
VideoBătaie între fani şi jandarmi la România – Bosnia! Ultraşii protestează împotriva FRF! Meciul a fost oprit în primul minut + Comunicatul emis de Jandarmerie
Liga Naţiunilor • 23 sept., 17:24
Răzvan Marin va fi căpitanul României în partida decisivă cu Finlanda. Meciul DECISIV e azi, pe Antena 1 şi AntenaPLAY, de la 21:45