Reacţia lui Olimpiu Moruţan după golul senzaţional marcat în Turcia. Postarea a adunat peste 130.000 de aprecieri

De Antena Sport
Publicat: 27.09.2021, 11:30

Olimpiu Moruţan a avut o primă reacţie după golul superb marcat în Galatasaray - Goztepe 2-1. Mijlocaşul i-a uimit pe toţi cu execuţia cu care a adus cele trei puncte pentru echipa "Împăratului" Terim.

Reacţia lui Fatih Terim, după ce Moruţan a marcat primul gol pentru Galatasaray

„Sunt foarte fericit pentru victoria de azi”, a fost mesajul postat de Moruţan pe Instagram, alături de o poză în care sărbătoreşte golul minunat înscris contra lui Goztepe.

Dennis Man, Alexandru Cicâldău sau Marius Marin s-au aflat printre cei care au comentat la postarea lui Moruţan, care a adunat peste 133.000 de aprecieri din partea fanilor.

View this post on Instagram

A post shared by OLIMPIU MORUȚAN (@morutan.olimpiu)

Olimpiu Moruţan, gol senzaţional pentru Galatasaray

Moruţan a marcat golul victoriei celor de la Galatasaray, după o acţiune fabuloasă. Alexandru Cicâldău i-a dat o pasă perfectă celui pe care turcii l-au comparat cu Hagi.

Antrenorul celor de la Galatasaray cu greu şi-a putut găsi cuvintele după ce a văzut execuţia de extraterestru a lui Moruţan. „Gol frumos, foarte elegant„, au fost cuvintele lui Fatih Terim după meciul uriaş făcut de Moruţan.

„În a doua repriză, am creat mai multă presiune și am avut mai multe ocazii. Primul gol l-am marcat după o greșeală a portarului advers, apoi Moruțan a reușit un gol frumos, foarte elegant. La fel ca Alex Cicâldău, Moruțan a jucat mai bine în repriza secundă. Nu am câștigat alte jocuri pe care am fi meritat să le câștigăm, iar acum sunt foarte fericit pentru victorie. Jocul a fost pe placul meu, iar scorul ne-a mulțumit pe toți la final”, a declarat Terim.

Olimpiu Moruțan, „Messi din Istanbul”

Galatasaray a fost condusă cu 1-0 de Goztepe la pauză, dar trupa lui Fatih Terim a întors scorul în repriza secundă. Galata a egalat prin Dervisoglu, în minutul 49, și a trecut în avantaj 7 minute mai tărziu, după o fază genială creată de românii Moruțan și Cicâldău.

Cicâldău i-a dat lui Moruțan o pasă senzațională, de 30 de metri, iar acesta a luat apoi acțiunea pe cont propriu. Fostul jucător de la FCSB a pornit din flancul drept, și-a ridiculizat doi adversari, în stilul lui Lionel Messi, și a șutat necruțător, pe jos, la colțul scurt.

Fotbal extern • 17:10
Olimpiu Moruţan, marea speranţă înaintea derby-ului Beşiktaş – Galatarasay! E anunţat titular. Meci crucial pentru trupa Cim-Bom-Bom.
Gigi Becali i-a impus un titular lui Edi Iordănescu
Fotbal intern • 22 oct., 11:13
Acuzaţii grave la adresa lui Gigi Becali! Transferul lui Olimpiu Moruţan, motiv de scandal: „Vreau să vad dacă lucrurile stau aşa”
Fotbal extern • 22 oct., 8:58
Alexandru Cicâldău, cuvinte uriaşe după reuşita magnifică a lui Moruţan: „Am ştiut să obţinem cele trei puncte”. Galatasaray face legea în Europa League

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Îți amintești de Elly și Cristian Șonea de la „Mireasă pentru fiul meu”? Cei doi au făcut un anunț important în urmă cu câteva ore
17:32 CFR Cluj a renunțat la transferul fundașului dorit de Dan Petrescu! Fotbalistul avea un istoric medical suspect 17:20 LIVE BLOG | Ziua derby-urilor în Europa! Barcelona – Real Madrid 1-2, capul de afiș al zilei, se joacă acum! Manchester United – Liverpool 0-4. Inter – Juventus și AS Roma – Napoli, dueluri pentru Scudetto 17:10 Olimpiu Moruţan, marea speranţă înaintea derby-ului Beşiktaş – Galatarasay! E anunţat titular. Meci crucial pentru trupa Cim-Bom-Bom. 16:51 CSM București – Buducnost Podgorica 30-22 | „Tigroaicele” au obținut a treia victorie din Liga Campionilor! Cristina Neagu a făcut spectacol 16:04 Ianis Hagi, contribuţie importantă la o nouă victorie a lui Rangers! Trupa lui Steven Gerrard e lider în Scoţia 15:41 Anett Kontaveit a câștigat Kremlin Cup! Revenire spectaculoasă în finala cu Ekaterina Alexandrova 15:08 Transylvania Open 2021 | Ce a spus Simona Halep despre un posibil duel cu Emma Răducanu. Românca a început să râdă. „Ne gândim la asta!” 14:31 Joshua Kimmich refuză vaccinul împotriva Covid-19. Explicațiile starului de la Bayern Munchen. Thomas Muller: „Sper ca colegii mei să se vaccineze!” 14:00 Pe ce a cheltuit Gigi Becali milioane de euro. ”A fost acolo să vadă despre ce e vorba” 13:52 Cine este atacantul care va semna cu Dinamo. Cum l-a convins pe Mircea Rednic. A ajuns deja la baza de la Săftica