Real Madrid – Chelsea 1-1 | Zidane și Tuchel pregătesc războiul pentru finală de la Londra! ”Au o viteză incredibilă” / ”Nu pot să fiu furios, deși puteam să avem 3-0!”

Antena Sport Publicat: 27 aprilie 2021, 21:35

Comentarii
Real Madrid – Chelsea 1-1 | Zidane și Tuchel pregătesc războiul pentru finală de la Londra! ”Au o viteză incredibilă” / ”Nu pot să fiu furios, deși puteam să avem 3-0!”

Thomas Tuchel și Zinedine Zidane

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Chelsea a început în forță partida de la Madrid, iar Werner a avut o primă ocazie uriașă. Pulisic, cel care i-a pasat neamțului, n-a mai greșit ținta și a devenit primul american care dă gol într-o semifinală de Champions League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rezultatul este echitabil. Suntem mulțumiți cu ce am făcut în acest joc. Acum așteptăm returul, mereu am jucat bine în deplasare.

În prima repriză ne-am mișcat mai slab, dar am arătat mult mai bine după pauză. Adevărul este că Chelsea a început în forță, au o viteză incredibilă, dar cred că rezultatul este cel corect. Militao a făcut un meci mare, dar la fel și colegii săi. Mă bucur să văd cât de puternici sunt jucătorii noștri, acum este timpul să ne odihnim", a spus Zidane, după remiza cu Chelsea.

Real Madrid – Chelsea 1-1 | Thomas Tuchel: ”Nu pot fi furios!”

De cealaltă parte, Thomas Tuchel vrea să ajungă în a doua finală de Champions League consecutivă. Anul trecut, neamțul a fost pe banca celor de la PSG, care au pierdut finala în fața celor de la Bayern, scor 0-1.

Cred că meritam să câștigăm prima repriză. Am jucat bine, am avut ocazii mari. În a doua repriză s-a văzut că am fost obosiți, am avut două meciuri în deplasare, cu două zile între ele. Suferim după ultimele săptămâni. Cred că trebuia să avem încă o zi, ca să fim recuperați.

Reclamă
Reclamă

A doua repriză a fost un joc egal, fără șanse. Nu pot să fiu furios, poate dezamăgit. Puteam să avem un start fantastic, să conducem cu 2-0 sau 3-0. Sunt foarte fericit cu reacția pe care am avut-o, cum am jucat acest meci până la final.

Acum avem patru zile între meciuri, vom încerca să câștigăm următorul meci. Ne așteptăm la același lucru, vom pregăti jocul pentru o victorie. Va fi greu, dar trebuie să fim încrezători și pozitivi”, a spus Tuchel, la finalul partidei.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Vor merge Craiova şi CFR într-o grupă europeană?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:14

Filipe Coelho a anunţat 2 absenţe pentru Craiova în duelul cu Kups: „Nu se antrenează”

0:11

„Toată lumea suferă”. Mărturisirea făcută de Ștefan Baiaram după ce Univ. Craiova a „demolat-o” pe Petrolul

23:56 1 aug.

Steven Nsimba şi-a recunoscut problema imediat după Universitatea Craiova – Petrolul 4-0

23:53 1 aug.

„Totul s-a dus pe apa sâmbetei”. Antrenorul Petrolului, un „munte” de dezamăgire după 0-4 cu Univ. Craiova

23:40 1 aug.

Paul Papp, bulversat după Universitatea Craiova – Petrolul 4-0: „Ne-au surclasat!”

23:30 1 aug.

Istvan Kovacs, delegat în preliminariile Champions League. Arbitrul va fi față în față cu un român

1 Viitorul lui Marius Baciu la FCSB a fost decis, după eliminarea din cupele europene. Anunţul lui Mihai Stoica 2 Dinamo a luat decizia în cazul transferului lui Dennis Politic de la FCSB 3 Jose Mourinho a cerut un nou transfer la Real Madrid. Jucătorul care va fi „sacrificat” 4 Revoltă după accidentul cumplit din Câmpulung. Fratele victimei acuză: „Nimeni nu s-a întrebat asta” 5 Rapid a bătut palma cu un jucător care a fost dorit şi de Dinamo. Întăriri pentru Daniel Pancu 6 Doctorul care l-a operat pe Adrian Ropotan a rupt tăcerea: „Există acest risc”
Citește și