Real Madrid – Real Sociedad 1-1 | Vinicius l-a salvat pe Zinedine Zidane, dar Real a pierdut două puncte uriaşe în lupta la titlu. Urmează derby-ul cu Atletico

Publicat: 1.03.2021, 20:54

Real Madrid a scos doar o remiză în etapa a 25-a din La Liga, 1-1 pe teren propriu cu Real Sociedad. Vinicius a adus egalarea pentru echipa lui Zidane în minutul 89. Pentru echipa lui Zidane urmează derby-ul cu Atletico Madrid.

Vinicius

Real Madrid - Real Sociedad 1-1

Hepta

Real Madrid nu s-a descurcat fără starurile Benzema și Sergio Ramos. Au mai lipsit Eden Hazard, Daniel Carvajal și Eder Militao.

Sociedad a deschis scorul după pauză. Portu a înscris în minutul 55, din pasa veterenului Nacho Monreal.

Real Madrid – Real Sociedad 1-1

Vinicius Jr. l-a salvat pe Zidane în minutul 89. Brazilianul a reluat în poartă centrarea lui Lucas Vazquez. A fost doar al treilea gol din acest sezon pentru tânărul de 20 de ani.

Real Madrid este printre echipele din campionatele de top care au trimis cele mai multe șuturi în bară. Mariano a lovit bara cu Sociedad în minutul 22.

16 – Teams to hit the woodwork more often in the top five European leagues this season:

Atletico Madrid – Real Madrid, derby-ul de titlu în La Liga

Real Madrid a înregistrat prima remiză după patru victorii consecutive. A fost al cincilea egal din acest sezon pentru formația de pe Bernabeu.

După 1-1 cu Sociedad, echipa lui Zinedine Zidane a rămas la cinci puncte în urma liderului Atletico Madrid, care are şi un meci mai puţin disputat. Etapa următoare, cele două rivale sunt față în față într-un derby crucial pentru lupta la titlu.

Sorin Paraschiv a fost invitat la AS.ro LIVE
Fotbal • 16:09
Steaua, întâlnire de gală cu Real Madrid! Roș-albaștrii voiau să o dea parte-n parte cu ”galacticii”! Cum a marcat Ramos pe Ghencea: ”L-a sunat Guti să vină-n atac!” :)
Ionuţ Radu, în timpul unui meci al naţionalei de tineret
Fotbal extern • 12:21
Au început negocierile pentru Ionuţ Radu! Portarul român, aşteptat în La Liga pentru meciurile de foc cu Real Madrid, Barcelona şi Atletico
Sergio Ramos deține recordul de apariții în derby-ul orașului Madrid
Fotbal extern • 10:07
Sergio Ramos spune „pas” giganţilor din Premier League! Fundaşul a primit o ofertă ideală după despărţirea de Real Madrid. Unde va evolua
EXCLUSIV. Declarațiile Ginei Pistol după botezul micuței Josephine Ana Maria. Imagini nemaivăzute de la evenimentul discret
LIVE BLOG EURO 2020 | Tot ce trebuie să ştii despre Campionatul European! Grupe, program şi oraşele în care se va juca. 11 echipe deja calificate în optimi
1
21:31 Marius Șumudică, primul eșec pe banca lui CFR Cluj! Campioana României, răpusă de echipa lui Alexandru Băluță 20:53 Simona Halep, faza zilei la Wimbledon! Ce a făcut campioana din 2019: „A trebuit” 20:50 EXCLUSIVVideo„Mă, de ce n-ai vrut să îmi dai numărul de telefon atunci când ţi l-am cerut?!” vs. „Găseşte-ţi singur calea!” Dialog antologic Gică Popescu – Gică Hagi! SuperPrieteni, de Gică Popescu, e miercuri, la Antena 1, la 23.45 20:19 OFICIAL! Hakan Calhanoglu a semnat cu Inter Milano! Trădarea anului în fotbalul italian 20:07 „Așa trebuie să fie!” Dan Petrescu intervine în războiul FCSB – CSA Steaua. „Ar ajunge departe și în cupele europene” 19:32 Kylian Mbappe a cerut să plece de la PSG! Anunțul bombă făcut în presa din Franța 19:10 „Mâine merge direct în cantonament!” Prima reacţie a lui Gigi Becali, după ce a bătut palma cu Zdenek Ondrasek 19:00 Naționala de rugby a Argentinei vine la București pentru inaugurarea stadionului Arcul de Triumf! Când va avea loc meciul 18:37 Finala Euro 2020 rămâne la Londra! Peste 60.000 de spectatori vor asista la duelurile decisive de pe Wembley 18:17 EXCLUSIVEXCLUSIV | E gata! Zdenek Ondrasek s-a înțeles cu Gigi Becali! Salariul uriaş pe care îl va avea la FCSB! Detaliile contractului oferit de Becali