Robert Lewandowski a intrat în istorie. Atacantul a “vânat” etape bune recordul legendarului Gerd Muller și, în cele din urmă, l-a egalat. După ce a marcat al 40-lea gol din acest sezon, atacantul lui Bayern i-a dedicat reuşita chiar legendarului fotbalist.
Best 9⃣ in the world. RT if you agree. #Lewy40 #FCBayern pic.twitter.com/ebVRqobhD0
— FC Bayern München (@FCBayern) May 15, 2021
Atacantul polonez a marcat golul cu numărul 40 din actualul sezon şi are şanse mari să doboare performanţa fantastică care era deţinută din 1972.
40 – @lewy_official (@FCBayern) has scored his 40th goal of the season, equaling Gerd Müller's Bundesliga record from the 1971-72 season. Legend. #SCFFCB pic.twitter.com/VJ414g4GKr
— OptaFranz (@OptaFranz) May 15, 2021
Cotat la 60 de milioane de euro pe site-urile de specialitate, Robert Lewandowski este mare favorit pentru “Gheata de Aur”. În acest moment, Messi, 29 de goluri în La Liga, şi Cristiano Ronaldo, 29 de goluri în Serie A, se luptă cu atacantul polonez pentru mult râvnitul trofeu.
Robert Lewandowski, campion în Bundesliga pentru a şaptea oară
- Robert Lewandowski i-a depăşit recordul legendarului Gerd Muller
- Atacantul lui Bayern, favorit pentru “Gheata de Aur”
- Cupa Mondială Echipe Mixte 2025 e live în AntenaPLAY (30 noiembrie - 7 decembrie)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Bătaie generală pe teren după ce echipa lui Laurenţiu Reghecampf a câştigat în 10 oameni!
- Debut de excepție pentru Laurențiu Reghecampf în Liga Campionilor! Victorie în inferioritate numerică
- Antrenorul care a făcut istorie cu Liverpool îl vrea pe Ianis Hagi. Ofertă de top pentru căpitanul naţionalei
- Capăt de drum pentru fotbalistul antrenat de Mircea Lucescu! S-a retras din fotbal la 40 de ani
- Lionel Messi se va întoarce la Barcelona! Anunţul campionului mondial































