S-a ales praful de VAR! Ultraşii lui Gremio au luat la şuturi sistemul de arbitraj video, după două decizii care i-au scos din minţi

Dan Roșu Publicat: 1 noiembrie 2021, 14:56

S-a ales praful de VAR! Ultraşii lui Gremio au luat la şuturi sistemul de arbitraj video

Profimediaimages

Nemulţumiţi de rezultat, aceştia au invadat terenul după meci şi au distrus tot ce le-a ieşit în cale, panouri publicitare, panouri de plexiglas, echipament foto şi, pentru prima dată de la introducerea sistemului, cabina de asistenţă video pentru arbitraj (VAR).

Suporterii lui Gremio au luat la şuturi sistemul VAR

Dintre toate cele de mai sus, echipamentul VAR i-a enervat cel mai tare, deoarece a anulat un gol marcat de Gremio, în minutul 86, la scorul de 1-2, şi a validat un penalti pentru oaspeţi, din care aceştia au egalat, 1-1.

Cu şase înfrângeri în ultimele opt jocuri, Gremio este la retrogradare, pe locul 19, cu 26 de puncte din 27 de meciuri disputate, la şapte puncte de Bahia (29), de pe locul 16, ultimul care asigură menţinerea în prima ligă.

Palmeiras este pe locul 2, cu 52 de puncte, la şapte puncte de Atletico Mineiro de pe primul loc, echipă care are un meci mai puţin.

• Marius Şumudică, considerat „cea mai bună variantă” pentru Rapid! Mesaj ferm transmis de Daniel Niculae
  • Gică Hagi, verdict despre transferul lui Florinel Coman în Qatar: „Să fie clar!”
  • Cine va fi golgheterul Ligii 1?

23
    23:37
    VIDEOLeicester – Southampton a fost live în AntenaPLAY. Liderul din Championship, victorie categorică
    23
    23:29
    „Nu am mai trăit aşa ceva în viaţa mea!” Zeljko Kopic s-a prăbuşit emoţional, după ce Dinamo a fost învinsă de Botoşani
    23
    23:19
    Ce a spus Bogdan Andone după victoria uriaşă cu Dinamo despre momentul în care a „explodat” la arbitri şi a văzut cartonaşul roşu
    23
    23:12
    „Începe hegemonia FCSB-ului?” Răspunsul dat de Mihai Pintilii! Roş-albaştrii, la un pas de primul titlu după nouă ani
    23
    23:01
    Marius Şumudică, sfătuitorul din umbră al lui Valeriu Iftime! Cum s-a implicat la Botoşani: „Îi mulţumescu mult!”
    23
    22:53
    AS.ro LIVE | Alexandru Corneschi este invitatul lui Dan Pavel. Poveştile de senzaţie ale celui mai rapid maratonist român
    23
    22:50
    Dennis Politic a cedat şi a transmis un mesaj categoric, după Botoşani – Dinamo 2-1: „Suntem penibili!”