Trabzonspor îi propune lui Stanciu un contract valabil pe trei ani, susţine digisport.ro. Cehii cer însă 10 milioane de euro pentru român, o sumă considerată exagerată de turci. Cei de la Fanatik au anunţat iniţial că gruparea pune la bătaie două milioane de euro. Totuşi, Trabzonspor e dispusă să crească mult oferta.
Nicolae Stanciu, aproape de un transfer în Turcia
Stanciu este văzut ca înlocuitorul perfect la Trabzonspor după accidentarea extrem de dură a lui Abdulkadir Omur. Cum Chiquinho, de la Benfica, i-a refuzat, turcii s-au îndreptat spre internaţionalul român cotat de transfermarkt.de la 4.5 milioane de euro.
Stanciu are contract cu Slavia Praga până în 2023, iar mijlocaşul a mai fost dorit, anul trecut, şi de CFR Cluj. Mutarea de Champions League gândită de ardeleni nu s-a finalizat însă.
În acest sezon, în cele 20 de meciuri disputate în toate competiţiile, Nicolae Stanciu şi-a trecut în cont patru goluri şi patru pase decisive în tricoul Slaviei Praga.
Stanciu a debutat la Alba Iulia, iar în 2011 a ajuns la Vaslui. FCSB îl cumpăra în 2013 pentru 700.000 de euro, de unde a plecat la Anderlecht, în 2016, pentru suma record de 10 milioane de euro. După Sparta Praga şi Al Ahli, el a ajuns la Slavia Praga. 9 trofee a câştigat Stanciu în carieră, printre care şi patru titluri de campion.
- Mijlocaşul român are o cotă de piaţă de 4.5 milioane de euro
- Stanciu, dorit de Dan Petrescu şi la CFR Cluj
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Zinedine Zidane revine! Anunțul lui Fabrizio Romano: “Au un acord verbal, pot confirma”
- Dinamo Kiev s-a săturat de Vladislav Blănuță. Verdictul unui fost mare atacant rus: “Nu știe unde să-l trimită”
- “E negru, dar va ieși alb”. Scandal înainte de Cupa Africii. Antrenorul lui Ngezana, acuzat de rasism și sexism
- Recordul lui Gică Hagi de la Galatasaray, egalat după 24 de ani. Borna la care a ajuns Mauro Icardi
- Antrenorul PSV-ului, dezamăgit de Dennis Man și colegii săi după o victorie “thriller”: “Mă așteptam la altceva”































