Scene ireale în Gaziantep – Kasimpașa 2-0. Jucătorii au fost chemați de la dușuri pe teren să termine meciul, după o gafă incredibilă a arbitrului. Maxim și Toșca au fost titulari

De Antena Sport
Publicat: 5 noiembrie 2021, 22:44

Scene uluitoare în Gaziantep - Kasimpașa 2-0. Jucătorii celor două formații au fost chemați și de la dușuri, după ce arbitrul a făcut o gafă colosală și a fluierat finalul mai devreme.

Twitter Gaziantep

Alexandru Maxim

Alexandru Maxim și Alin Toșca au fost titulari în Gaziantep – Kasimpașa 2-0. Mijlocașul a fost înlocuit în minutul 70 și doar a privit evenimentele din prelungirile partidei. Mai exact, arbitrul Halis Ozkahya a arătat nouă minute de prelungire, după ce a eliminat un jucător de la Kasimpașa.

Scene incredibile în Gaziantep – Kasimpașa 2-0

Numai că acesta a fluierat și finalul partidei atunci când tabela indica minutul 94 și 15 secunde. După ce și-a dat seama de gafa făcută, arbitrul a chemat, din nou, pe teren cele două echipe. Unii dintre jucătorii celor două echipe se aflau la dușuri, însă au fost nevoiți să se echipeze și să mai joace ultimele 5 minute.

‼️ Süper Lig’de inanılması güç bir skandala imza atıldı. Gaziantep FK – Kasımpaşa maçı olması gereken süreden erken bitiren hakem Halis Özkahya oyuncuları soyunma odasından geri döndürdü. https://t.co/e3O1aR36Qgpic.twitter.com/9VNuhdqYa6
— Sözcü Spor (@sozcugazetespor) November 5, 2021

Mai mult, unii dintre jucătorii au fost obligați să ceară tricourile înapoi de la fanii cărora i le-au făcut cadou, scriu cei de la Hurriyet.

Imediat după ce arbitrul a pus capăt pentru a doua oară meciului, cei de la Gaziantep au comentat cu umor: „Sperăm că meciul s-a încheiat cu adevărat de data aceasta

George Baltă, la AS.ro LIVE

Athletic Bilbao - Barcelona 3-2
Fotbal • 21 ian., 1:05
Nebunie pe San Mames în Athletic Bilbao – Barcelona 3-2! Dezastrul continuă pentru jucătorii lui Xavi. „Galacticii”, calificare dramatică după Elche – Real Madrid 1-2. Diogo Jota, „dublă” în Arsenal – Liverpool 0-2
Olimpiu Moruţan, mijlocaş Galatasaray
Fotbal • 20 ian., 21:40
Galatasaray – Kasimpașa 1-3. Dezastru total pentru echipa lui Moruțan și Cicâldău! Cifrele horror ale formației Cim Bom în acest sezon
Marius Șumudică a făcut scandal în Turcia
Fotbal • 18 ian., 17:52
Meciul echipei lui Marius Șumudică s-a amânat! Gaziantep – Malatyaspor s-a întrerupt la pauză, după ce terenul a fost acoperit cu zăpadă. Antrenorul român a făcut scandal şi a fost eliminat
13:46 FotoEgan Bernal a suferit un accident cumplit! Fostul câştigător al Turului Franţei s-a izbit de un autobuz şi a fost operat de urgenţă. Se află la Terapie Intensivă 13:11 Gică Hagi, în conflict cu cei de la Sepsi! Scandalul a pornit de la fundaşul Mihai Bălaşa: „Nu e frumos ce face!” 13:09 Toate detaliile transferului lui Bogdan Racovițan la Rakow. Valeriu Iftime a dezvăluit gestul uriaș făcut de fundaș 12:51 Australian Open 2022 | Reacția lui Rafael Nadal după scandalul provocat de Denis Shapovalov: ”Este încă tânăr” 12:26 NEWS ALERTEdi Iordănescu e noul selecționer al României! FRF a anunțat conferința de presă în care va fi prezentat oficial 12:18 Australian Open 2022 | Ashleigh Barty, în semifinale, fără set pierdut! A demolat-o și pe Jessica Pegula 12:06 Australian Open 2022 | Victorie uriașă pentru Rafael Nadal, în decisiv. Dureri de stomac pentru Rafa. Shapovalov a făcut o criză de nervi pe teren și l-a acuzat pe arbitru: ”Toți sunteți corupți” 11:29 EXCLUSIV AS.ro LIVEGigi Becali a ajuns vedetă şi peste hotare: „Ştie toată lumea aici despre el”. Ce spune un fost jucător de la FCSB de scandalul cu Armata 11:06 EXCLUSIV AS.ro LIVECe se întâmplă în Serbia pe durata Australian Open 2022. Modul inedit prin care încă „protestează” conaţionalii lui Novak Djokovic pentru expulzarea liderului ATP 10:13 Ianis Hagi, aproape de a pleca de la Rangers! Scoţienii i-au găsit deja înlocuitor. Unde ar putea ajunge românul