VIDEO

Scene șocante în Slovacia! Fanii au pătruns pe teren și s-au luat la bătaie. Cel puţin o persoană a fost rănită

Alexandru Ivan Publicat: 18 octombrie 2021, 8:47

Comentarii
Scene șocante în Slovacia! Fanii au pătruns pe teren și s-au luat la bătaie. Cel puţin o persoană a fost rănită

captură Twitter

După un sfert de oră de joc, terenul a fost invadat de suporterii celor două echipe, care s-au bătut între ei. Bătaia a durat mai multe minute şi s-a încheiat după intervenţia forţelor de ordine, potrivit L’Equipe.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Scene șocante în Slovacia! Fanii au pătruns pe teren și s-au luat la bătaie

Potrivit presei locale, cel puţin o persoană a fost rănită. Jocul nu a mai putut continua. Slovan Bratislava și Spartak Trnava erau pe primele două locuri în campionatul Slovaciei, înaintea meciului.

Incidente uluitoare, sub ochii lui Ianis Hagi

Momente de necrezut în Cehia, în timpul meciului Sparta Praga – Rangers, scor 1-0, din grupa A a Europa League. Glen Kamara, coechipierul lui Ianis Hagi la campioana Scoţiei, a fost ţinta unor incidente rasiste. De vină ar fi fanii echipei gazdă, la care Florin Niţă a fost titular între buturi.

Scandalul este cu atât mai grav cu cât la meci au asistat numai copii cu vârste de până la 14 ani. Partida ar fi trebuit să se dispute cu porţile închidese, dar UEFA a acceptat ca 10.000 de şcolari să poată sta în tribunele arenei din Praga

Reclamă
Reclamă

Kamara a fost huiduit la fiecare atingere a mingii şi a cedat nervos. În minutul 74 a şi fost eliminat, pentru cumul de cartonaşe galbene. Mijlocaşul de culoare al lui Rangers a fost apărat de antrenorul său, Steven Gerrard

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:34

Șoc la CFR Cluj! Plecare din conducerea clubului: “Demisia am depus-o de ieri. Nu vreau să mă asociez cu ei”

11:20

FotoBNR va lansa două monede pentru Steaua Bucureşti, la 40 de ani de la câştigarea Cupei Campionilor Europeni

10:45

Zeljko Kopic, la ora adevărului. Ar putea ajunge antrenor la FCSB? “Am tot respectul pentru Gigi Becali”

10:42

Dumitru Dragomir, sfat pentru Dan Şucu! A numit antrenorul ideal pentru Rapid: “Îi dai 20.000 de euro”

10:11

Protest în masă la o echipă din Liga a 2-a. Șapte jucători nu fac deplasarea din cauza restanțelor salariale

10:02

Neymar, scandal cu fiul lui Robinho la antrenament! Fostul star de la Barcelona, acuzat că l-a pălmuit pe puştiul de 18 ani

1 Prima decizie luată de Kyros Vassaras, după scandalul de arbitraj de la Universitatea Craiova – Dinamo 2-1 2 “Ce-aveţi, mă?” Dialog halucinant între arbitrii din camera VAR la faza golului oltenilor, marcat din offside! 3 Cristi Chivu a plecat din conferinţă, după ce a devenit campion cu Inter. Cum şi-a explicat gestul rar: “Aţi înţeles momentul” 4 Gigi Becali îl va da afară de la FCSB, dar jucătorul e la mare căutare: “Cu un CV ca al lui, multe echipe îl vor” 5 “Pot să plângă”. Steven Nsimba, mesaj plin de tupeu după golul din offside marcat în Craiova – Dinamo 6 Reacţia surprinzătoare a CCA după ce Universitatea Craiova a învins-o pe Dinamo cu un gol din offside!
Citește și