Seară neagră pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK a luat două goluri în 9 minute şi a pierdut derby-ul cu Olympiakos. Alex Mitriţă a jucat doar 19 minute

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 24 octombrie 2021, 22:24

Paok Salonic, echipa lui Răzvan Lucescu, a pierdut derby-ul din Grecia, contra celor de la Olympiakos Pireu. Trupa lui Răzvan Lucescu a încasat două goluri în doar 9 minute de joc. Alexandru Mitriţă a fost schimbat după doar 19 minute de antrenorul român.

Răzvan Lucescu

Zuma Press / Nikku via Hepta

Seară de uitat pentru Răzvan Lucescu şi PAOK Salonic în Grecia. Trupa antrenorului român a pierdut derby-ul din Grecia, cu Olympiakos, 1-2. PAOK a fost răpusă de două ori în prima repriză, în doar 9 minute de joc.

Seară neagră pentru Răzvan Lucescu în Grecia

Camora şi Masouras au fost oamenii care au marcat pentru echipa din Port în minutele 22 şi 31 şi au decis derby-ul. PAOK a marcat un gol pe finalul meciului prin Murg în minutul 81, dar nu a fost de ajuns pentru echipa antrenată de către Răzvan Lucescu. S-a terminat 2-1 pentru Olympiakos, un meci în care Alexandru Mitriţă a intrat în minutul 60 şi a fost schimbat peste doar 19 minute de către Lucescu Jr.

Mitriță a suferit o accidentare care l-ar putea ţine o perioadă bună de timp departe de terenul de fotbal. Se pare că Mitriță a acuzat probleme la mușchii inghinali.

În urma acestei înfrângeri, PAOK Salonic se îndepărtează de liderul Olypiakos Pireu. Echipa lui Răzvan Lucescu pierde după patru victorii consecutive şi e la patru puncte distanţă de primul loc. Mai mult, a fost egalată la puncte de către Volos, 13, dar rămâne pe podium datorită golaverajului superior. Pe locul 2 este AEK Atena, cu un punct sub liderul Olympiakos Pireu.

Hello Chef sezonul 2. Roxana Blenche şi Alina Pușcaș prepară chifteluțe din pulpă de rață

Extra • 28 nov., 23:00
Hai să nu mai strigăm „HAI, ROMÂNIA” doar când e meci! Hai să strigăm „HAI, ROMÂNIA! ÎN FIECARE ZI!” Pe 1 decembrie, la Antena 1, avem trecutul glorios. Si vrem ca viitorul să fie la fel
Prima reacție a lui Răzvan Lucescu după scandalul uriaș din finalul derby-ului PAOK - Aris
Fotbal extern • 28 nov., 23:00
Prima reacție a lui Răzvan Lucescu după scandalul uriaș din finalul derby-ului PAOK – Aris. ”Eu sunt vinovat. Sunt foarte supărat”. Meciul, întrerupt 42 de minute după războiul provocat de ultrași
Ce pedepse riscă PAOK după ce ultrașii au adus haosul pe finalul meciului cu Aris
Fotbal extern • 28 nov., 22:36
Ce pedepse riscă PAOK după ce ultrașii au adus haosul pe finalul meciului cu Aris. Imagini incredibile sub privirea lui Răzvan Lucescu
Elwira Petre și Catinca, apariție rară la TV. Reacția micuței când Mihai i-a făcut o declarație de dragoste soției în direct
14:00 VideoAlessandra – spune drept, l-ai tras pe Roberto-n piept? 13:57 Oficial | Manchester United a anunțat noul manager! A semnat până la finalul sezonului 13:37 Fanii lui Dinamo i-au decis soarta lui Mircea Rednic! Ce se va întâmpla cu antrenorul: „Arătam ca o corabie pe punctul de scufundare” 13:02 Gigi Becali face dezvăluirea care va declanşa un scandal imens! Lovitură totală pentru Anamaria Prodan: „Nu mai vreau să aud de ea” 12:52 FotoMihai și Elwira Petre au câștigat Asia Express – Drumul Împăraților. Show-ul a avut record de audiență pe toate targeturile 12:32 VIDEOFanii lui Rangers i-au compus o melodie lui Ianis Hagi. Fiul ”Regelui”, impresionat: ”Nu mi-o pot scoate din cap” 12:20 Lovitură dură pentru Laurenţiu Reghecampf! Şi-a pierdut unul dintre cei mai buni jucători: „A avut dureri mari, nici nu putea să calce” 12:02 Coşmarul continuă pentru Dennis Man: “Ce s-a întâmplat cu Man?”. Italienii nu mai au nicio explicaţie. Românul a fost uitat pe banca de rezerve şi de noul antrenor al Parmei 11:40 Scene greu de privit! Pulev își distruge adversarul ca în Mortal Kombat 11:27 EXCLUSIV AS.ro LIVEPatricia Vizitiu, dezvăluiri dureroase! Ce probleme de sănătate a avut timp de ani de zile: „Cu gândul la umăr mi-am rupt genunchiul”