Seară neagră pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK a luat două goluri în 9 minute şi a pierdut derby-ul cu Olympiakos. Alex Mitriţă a jucat doar 19 minute

Gabriel Zamfirescu Publicat: 24 octombrie 2021, 22:24

Răzvan Lucescu, acuze fără precedent de pe banca lui PAOK

Răzvan Lucescu/ Zuma Press / Nikku via Hepta

• Seară neagră pentru Răzvan Lucescu în Grecia
  • Paok a luat două goluri în 9 minute şi a pierdut derby-ul

Seară de uitat pentru Răzvan Lucescu şi PAOK Salonic în Grecia. Trupa antrenorului român a pierdut derby-ul din Grecia, cu Olympiakos, 1-2. PAOK a fost răpusă de două ori în prima repriză, în doar 9 minute de joc.

Seară neagră pentru Răzvan Lucescu în Grecia

Camora şi Masouras au fost oamenii care au marcat pentru echipa din Port în minutele 22 şi 31 şi au decis derby-ul. PAOK a marcat un gol pe finalul meciului prin Murg în minutul 81, dar nu a fost de ajuns pentru echipa antrenată de către Răzvan Lucescu. S-a terminat 2-1 pentru Olympiakos, un meci în care Alexandru Mitriţă a intrat în minutul 60 şi a fost schimbat peste doar 19 minute de către Lucescu Jr.

Mitriță a suferit o accidentare care l-ar putea ţine o perioadă bună de timp departe de terenul de fotbal. Se pare că Mitriță a acuzat probleme la mușchii inghinali.

În urma acestei înfrângeri, PAOK Salonic se îndepărtează de liderul Olypiakos Pireu. Echipa lui Răzvan Lucescu pierde după patru victorii consecutive şi e la patru puncte distanţă de primul loc. Mai mult, a fost egalată la puncte de către Volos, 13, dar rămâne pe podium datorită golaverajului superior. Pe locul 2 este AEK Atena, cu un punct sub liderul Olympiakos Pireu.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

Răzvan Lucescu a vorbit despre marea problemă a lui Alexandru Mitriţă: „Cedează!” Cum s-a comportat când l-a antrenat la PAOK
Răzvan Lucescu, mesaj necruţător pentru FCSB, după derby-ul pierdut cu Rapid
Liga 1 • 15 mart., 18:37
„S-a considerat deja campioană!” Răzvan Lucescu, mesaj necruţător pentru FCSB, după derby-ul pierdut cu Rapid
Răzvan Lucescu a dezvăluit ajutorul primit de la Mircea Lucescu, după ce a calificat-o pe PAOK în sferturile Conference League
Conference League • 15 mart., 17:43
Tragerile la sorți din Europa și Conference League, LIVE TEXT
Fotbal extern • 15 mart., 15:18
Tragerile la sorți din Europa și Conference League au fost LIVE TEXT pe AS.ro. Răzvan Lucescu, duel cu Brugge. Toate meciurile
Fotbal extern • 15 mart., 8:18
Presa din Grecia, laude la scenă deschisă pentru Răzvan Lucescu după calificarea lui PAOK: „Gata să ajungă în finala Conference!”