Seară nebună în preliminariile UEFA Champions League! Rapid Viena, victorie uriaşă în faţa Spartei Praga + Celtic s-a încurcat cu Midtjylland

Dragoș Vasile Publicat: 20 iulie 2021, 23:59

Rapid Viena - Sparta Praga 2-1

• Rapid Viena – Sparta Praga 2-1
  • Celtic –  Midtjylland 1-1

Ladislav Krejci a deschis rapid tabela pentru cehi, în minutul 3. Oaspeţii au fost în avantaj până în minutul 63, când Christoph Knasmullner a stabilit rezultatul final cu o „dublă” reuşită în doar 8 minute.

Gazdele au dominat şi la capitolul posesie, 57% faţă de 43%, dar şi la ocazii de gol. Austriecii au expediat 14 şuturi, dintre care 7 au fost pe spaţiul porţii, în timp ce cehii au avut doar 7 ocazii, dintre care 2 şuturi pe spaţiul porţii.

Celtic s-a încurcat cu Midtjylland

Tot în această seară, Celtic s-a încurcat pe teren propriu cu Midtjylland. Abada a descis scorul în minutul 39, iar scoţienii au rămas în inferioritate numerică încă din minutul 44.

Egalitatea de pe teren a fost restabilită în minutul 56, îdupă ce Dreyer a văzut cartonaşul roşu. Evander a marcat pentru danezi şi a închis tabela, în minutul 66.

Lincoln Red Imps – CFR Cluj 1-2 | Victorie cu emoții pentru campioana României. Gabriel Debeljuh, „dublă” în 6 minute

Lincoln – CFR Cluj 1-2. Campioana României s-a impus cu emoții în Gibraltar, după ce a fost condusă la pauză. Gabriel Debeljuh a făcut „dubla” în partea secundă și a adus victoria pentru echipa lui Marius Șumudică.

Returul dintre CFR Cluj și Lincoln Red Imps este programat pe 28 iulie, în Gruia.

CFR Cluj venea după dubla dramatică cu Borac Banja Luka, după care ardelenii au obținut calificarea în urma scorului de 4-3, la general.

De partea cealaltă, Lincoln a obținut un succes categoric în turul 1 preliminar UCL, împotriva formației Fola, din Luxemburg, scor 7-2, la general.

Cine va castiga Liga Campionilor in acest sezon?

22:58 „Greu de suportat atâta amărăciune!” Răzvan Lucescu, dat peste cap după înfrângerea dramatică. Replica „Împăratului” Fatih Terim 22:58 Harlem Gnohere ştie ce antrenor ar putea să o salveze pe Dinamo! Mesaj de susţinere pentru FCSB: „Sper să fie campioană!” 22:24 VIDEORăzvan Lucescu, eliminat dramatic din semifinalele Cupei Greciei! PAOK a primit gol în 120+9 şi a ratat 4 lovituri de departajare 21:50 VIDEOCristiano Ronaldo, un nou gol în AntenaPLAY! Starul portughez a calificat-o pe Al Nassr în sferturile Ligii Campionilor Asiei 21:36 Bernadette Szocs, după calificarea la Jocurile Olimpice: „Nu vrem să ne oprim aici!”. România face show LIVE VIDEO în AntenaPLAY 21:30 LIVE TEXTNapoli – Barcelona şi FC Porto – Arsenal se dispută ACUM! Spectacol garantat în optimile Champions League 21:25 VIDEOCristiano Ronaldo, scandal monstru în Liga Campionilor Asiei! Şi-a ieşit din minţi şi a început să strige la arbitru 20:47 „Am fost furaţi ca în codru!” Istvan Kovacs, reclamat la Comisii: „Poate pentru asta a primit un bonus” 20:47 Diagnostic teribil pentru Dorinel Munteanu! Ce i-au interzis medicii, după meciul cu Dinamo 19:46 Patrick Mouratoglou va antrena din nou, după ce şi-a asumat vina în procesul Simonei Halep! Cu ce star ATP va colabora Vezi toate știrile
Istvan Kovacs, delegat la Inter – Atletico Madrid, din optimile Ligii Campionilor
Liga Campionilor • 18 feb., 12:02
Istvan Kovacs, delegat la Inter – Atletico Madrid, din optimile Ligii Campionilor! Brigada românească ce îl va ajuta pe central
Scene incredibile după un show pirotehnic al fanilor lui Celtic
Fotbal extern • 9 feb., 12:52
Scene incredibile după un show pirotehnic al fanilor lui Celtic! Un suporter s-a trezit cu părul în flăcări
Ikast – Rapid Bucureşti 30-29. Înfrângere dramatică pentru giuleştence în Liga Campionilor
Handbal • 21 ian., 17:05
Agentul lui Horaţiu Moldovan, anunţ de ultimă oră despre transferul la Betis
Liga 1 • 17 ian., 17:11
Agentul lui Horaţiu Moldovan, anunţ de ultimă oră despre transferul la Betis. Cum l-a ratat Celtic pe titularul Rapidului
Joan Laporta şi Florentino Perez
Fotbal extern • 28 dec., 15:11
Superliga Europeană vine cu o ofertă mai mare decât UEFA! Bugetul uriaş propus şi când ar urma să debuteze noua competiţie
Ce cred ceilalți despre tine, în funcție de zodie. Află cum ești percepută în general

Zodii care înșală în orice relație. De ce nu pot fi fidele partenerului de cuplu