Selecţionerul Azerbaidjanului, prima reacţie după numirea lui Adi Mutu la Neftchi. Avertisment pentru „Briliant”

Alex Masgras Publicat: 16 iulie 2023, 18:25

Comentarii
Selecţionerul Azerbaidjanului, prima reacţie după numirea lui Adi Mutu la Neftchi. Avertisment pentru „Briliant

Adrian Mutu, antrenorul lui Neftchi Baku / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Selecţionerul Azerbaidjanului, prima reacţie după numirea lui Adi Mutu la Neftchi. Fostul număr 10 al naţionalei României a plecat de la Rapid şi a preluat-o pe Neftchi Baku.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gianni De Biasi, selecţionerul italian al Azerbaidjanului, a avut un mesaj pentru „Briliant”.

Selecţionerul Azerbaidjanului, prima reacţie după numirea lui Adi Mutu la Neftchi. Avertisment pentru „Briliant”

De Biasi este de părere că Adrian Mutu a găsit la Neftchi Baku toate condiţiile necesare pentru a avea rezultate alături de „a doua echipă a Azerbaidjanului”.

„Mutu a găsit toate condiţiile pentru a lucra într-un mediu cât mai bun, deoarece Neftchi este a doua echipă a Azerbaidjanului”, a declarat Gianni De Biasi, potrivit sportinfo.az.

Adrian Mutu s-a despărţit de Rapid cu o săptămână înainte de începutul noului sezonului din Liga 1 şi a semnat cu Neftchi Baku un contract valabil pe două sezoane.

Reclamă
Reclamă

Adrian Mutu are planuri mari la Neftci Baku. Antrenorul român vrea să câștige trofee în Azerbaidjan

Adrian Mutu are planuri mari la Neftci Baku. Fostul tehnician de la Rapid a vorbit despre viitorul echipei, după ce formația sa a pierdut ultimul amical al cantonamentului din Rusia, cu Fenerbahce.

Cu antrenorul român pe bancă, Neftchi a pierdut la limită partida test cu gruparea din Turcia. A fost 0-0 la pauză, singurul gol fiind marcat în minutul 72. Starul Edin Dzeko, adus în această vară de la Inter, a marcat primul său gol în tricoul lui Fenerbahce.

„Briliantul” a vorbit după meciul amical cu Fenerbahce despre planurile de viitor pe care le are la echipa azeră. Acesta a declarat că dorește să implementeze un nou proiect la fosta echipă a lui Laurențiu Reghecampf și că speră ca formația sa să se bată la câștigarea de trofee, în noul sezon competițional al țării din Caucaz.

Reclamă

„A fost un test bun pentru noi. Sunt mulțumit cu prestația echipei. Sunt aici de puțin timp, am doar două zile. Sigur că nu suntem în cea mai bună formă fizică, dar cred că vom fi pregătiți în timp util.

Îmi place acest turneu, sunt meciuri utile pentru jucătorii noștri. Este bine să avem adversari puternici. Fiecărui antrenor i-ar plăcea mai mult timp. În același timp, vrea și jucători buni. Lucrez la asta împreună cu cei din conducere.

Nu vreau să spun câți jucători îmi doresc în perioada de mercato. Trebuie să contăm și pe jucătorii pe care îi avem deja. Sigur că am vorbit cu el (n.r. Laurențiu Reghecampf). Nu suntem doar compatrioți, ci și prieteni.

Dar, pentru mine, e mai important să îmi formez propria opinie decât să o preiau pe a altcuiva. Aici voi implementa un proiect nou, de la zero. Neftci va fi o echipă diferită, mai puternică anul acesta. Ne vom bate la trofee”, a spus Mutu, citat de oxu.az.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:09 25 iul.

Paul Papp l-a „înțepat” pe Matos după ce a provocat eliminarea acestuia: „E slab de înger!”

0:00 25 iul.

Bogdan Andone, la picioarele jucătorilor săi după victoria cu Petrolul: „O dovadă de caracter din partea echipei! Jos pălăria”

23:52

VIDEOOtto Hindrich, parade de zile mari în victoria dramatică a Legiei cu Pogon. Un alt român a fost omul meciului

23:29

Mihai Stoica a dat verdictul! Ce șanse are FCSB să întoarcă rezultatul cu Auda: „Mi-e frică fără VAR”

23:28

FC Argeș – Petrolul 1-0. Victorie în inferioritate numerică pentru echipa lui Bogdan Andone

23:11

Verdictul specialistului, după eliminarea controversată din FC Argeş – Petrolul. Ilie Dumitrescu, de altă părere

1 Italia şi-a ales noul selecţioner, după refuzul lui Pep Guardiola. Anunţ de ultim moment 2 O nouă plecare de la FCSB. Jucătorul şi-a dat acordul şi semnează cu noua echipă: „O chestiune de timp” 3 Ce lovitură! Un nou club din Liga 1 a primit interdicție la transferuri 4 Mihai Stoica a făcut anunțul în privința lui Ștefan Târnovanu, după gafele uriașe din FCSB – Auda 2-3: „Îmi e frică” 5 Răsturnare de situaţie: ultima decizie luată de Denis Drăguş, aşteptat de Gigi Becali la FCSB 6 OFICIAL | 4 plecări de la Dinamo dintr-un foc! Omul care o bătea pe FCSB, OUT
Citește și