Sepsi – Spartak Trnava 1-1 (3-4 d.l.d)! Dramatism la Sfântu Gheorghe! Sepsi, eliminată la lovituri de departajare. Achahbar şi Rep au ratat de la 11 metri!

Antena Sport Publicat: 29 iulie 2021, 20:55 / Actualizat: 29 iulie 2021, 22:24

Sepsi - CS Mioveni va fi live score pe as.ro

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

• Sepsi – Spartak Trnava 1-1 (3-4 d.l.d)
  • Covăsnenii, eliminaţi din UEFA Conference League

Sepsi Sfântu Gheorghe a fost eliminată, joi seară, în turul doi preliminar al Conference League, fiind învinsă de echipa din Slovacia Spartak Trnava, scor 4-3 la loviturile de departajare, în meciul retur, disputat pe teren propriu. În tur, scorul a fost 0-0.

În minutul 116, de la Spartak Trnava a fost eliminat Gric, el primind al doilea cartonaş galben. A primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat şi Fofana de la Sepsi, în minutul 120+2.

La finalul prelungirilor, scorul era 1-1, golurile fiind marcate de Fofana (29) pentru gazde şi Boateng (67) pentru oaspeţi. La loviturile de departajare, pentru Sepsi au marcat Bojic, Ştefănescu, Tincu. Au ratat Achahbar şi Rep. Pentru Spartak Trnava au marcat Prochazka, Savvidis, Ivan şi Ristovski.

LIVE SCORE Sepsi – Spartak Trnava 1-1 (3-4 d.l.d)

3-4: O nouă ratare pentru Sepsi. Rep a trimis peste transversală, iar gruparea din Sfântu Gheorghe a părăsit competiţia!

3-4: GOL Spartak Trnava. Ristovski a marcat!

3-3: GOOOLLL Sepsi! Tincu a înscris cu uşurinţă de la punctul cu var!

2-3: GOL Spartak Trnava. Ivan o duce pe Spartak în avantaj.

2-2: GOOOLLL Sepsi! Ştefănescu a trimis în vinclu!

1-2: GOL Spartak Trnava. Savvidis a marcat fără probleme!

1-1: Ratare Sepsi! Execuţia lui Achahbar, pe centrul porţii, a fost scoasă de portar.

1-1: GOL Spartak Trnava.  Prochazka a marcat.

1-0: GOOOLLL Sepsi! Bojic a înscris cu un şut plasat!

Min. 120+2: Arbitrul a fluierat finalul. Echipa calificată se decide după executarea loviturilor de departajare!

Min. 120+1: Cartonaş roşu şi în tabăra lui Sepsi. Fofana a văzut al doilea „galben”

Min. 116: Spartak Trnava a rămas în inferioritate numerică. Gric a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe galbene.

Min. 115: Ocazie uriaşă pentru Fofana. A fost la un pas să înscrie din lovitură liberă, dar mingea a trecut puţin pe lângă poartă.

Min. 91: A ]nceput prima repriză de prelungiri.

Min. 90+5: S-au terminat cele 90 de minute. Vom avea prelungiri şi la Sepsi – Spartak Trnava.

Min. 67: Boateng a egalat cu o execu’ie cu latul din interiorul careului.

Min. 29: GOOOL Sepsi! Boubacar Fofana a deschis scorul cu Spartak Trnava. Laszlo Dioszegi s-a bucurat ca un ultras în tribune.

Min. 6: Spartak Trnava a marcat prin Yusuf, dar arbitrul a anulat reuşita pe motiv de offside.

Min. 1: A început partida.

Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Sousa, Tincu, Ștefănescu – Fofana, Păun – Damașcan, Vașvari, Rep – Chunchucov

Rezerve: Began, Gedo, Achahbar, Gonzalez, Ashkovski, Aganovic, Bojic

Antrenor: Leo Grozavu

Spartak Trnava: Takac – Prochazka, Kosa, Anthony, Mikovic – Bukata, Savvidis, Gric – Cabral, Ristovski, Yusuf

Rezerve: Kamenar, Chudy, Tumma, Trajkovski, Ivan, Boateng, Yao, Vlasko

Antrenor: Michal Gasparik

Sepsi visează la o calificare istorică în turul al treilea preliminar din Conference League. Covăsnenii au obţinut o remiză în prima manşă, la capătul unui joc în care a ratat mai multe ocazii.

Sepsi – Spartak Trnava LIVE SCORE

Ne dorim să facem o partidă bună, mai bună decât cea de la Trnava şi de asta ne-am pregătit, ca să ne calificăm. Am mare încredere în băieţii mei, am încredere în publicul care sunt convins că va veni în număr mare la stadion şi va susţine echipa. Şi, ca de obicei, vom arăta că pe teren propriu suntem o forţă.

Asta nu am cum să vă spun, nu lucrez la institutul de meteorologie, dar mi-aş dori ca, dacă tot trebuie să se întâmple ceva, să fie numai căldură, pentru că orice alte intemperii, vijelie, furtună, ar da totul peste cap. La căldură vom reuşi să ne adaptăm mai uşor. Chiar dacă pe asemenea temperaturi nu e uşor de jucat, dar băieţii sunt pregătiţi să facă un meci mare„, a spus Leo Grozavu înaintea partidei.

Echipele probabile:

SEPSI: 33. Niczuly – 88. Dimitrov, 4. Tincu, 2. Sousa, 11. Ştefănescu – 6. Păun, 8. Vaşvari – 15. Aşkovski, 55. Rep, 77. Aganovici – 23. Chuchunkov

REZERVE: 12. Began, 10. Achahbar, 14. Eder, 17. Fofana, 20. A. Dumitrescu, 21. Bărbuţ, 27. R. Ispas, 29. Damaşcan, 91. Bojici

ABSENŢI: Ninaj, Golofca, I. Fulop (accidentaţi), B. Mitrea (suspendat)

ANTRENOR: Leo Grozavu

SPARTAK TRNAVA: 71. Takac – 19. Curma, 26. Kosa, 23. Twardzik, 29. Mikovic – 15. Prochazka, 28. Bukata, 88. Savvidis – 79. Cabral, 33. Vlasko, 25. Yusuf

REZERVE: 1. Kamenar, 3. Tumma, 5. Trajkovski, 6. Anthony, 7. Ristovski, 8. Gric, 11. Ivan, 14. Boateng, 17. Kolesar, 21. Yao, 24. Kostrna, 45. Olejnik, 90. Chudy

ANTRENOR: Michal Gasparik

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

9:05 Carlos Alcaraz, eliminat de Grigor Dimitrov din sferturile turneului de la Miami! Principalul favorit a fost spulberat de bulgar 8:43 Schimbări uriașe la FCSB. Cinci jucători, gata să plece de la echipa lui Gigi Becali chiar dacă vor câștiga titlul 8:42 Andrei Nicolescu a anunţat măsuri dure după ce Dinamo va juca 4 meciuri cu porţile închise: „Ca la aeroport!” 8:32 VIDEOEliza Samara a făcut show în ultimele două puncte ale meciului cu Wang Yidi. A fost aplaudată şi de adversara de la Incheon 8:30 VIDEOBernadette Szocs – Adriana Diaz 3-0. Bernie, victorie uriaşă şi calificare în sferturile WTT Champions Incheon 2024 7:50 VIDEOEliza Samara – Wang Yidi 1-3, live în AntenaPLAY. Românca a jucat senzaţional, dar s-a oprit în optimi la WTT Champions Incheon 28
mart.
23:35
Simona Halep nu va participa la Stuttgart! Anunţul organizatorilor turneului din Germania
28
mart.
23:35
Pierdere importantă pentru FCSB înainte de meciul cu Farul! Fotbalistul lui Gigi Becali care e în pericol să îşi încheie sezonul!