Închide meniul

Sergio Ramos a semnat cu noua sa echipă! Fostul star de la Real Madrid nu a mai jucat de 9 luni

Alexandra Costea Publicat: 7 februarie 2025, 11:45

Comentarii
Sergio Ramos a semnat cu noua sa echipă! Fostul star de la Real Madrid nu a mai jucat de 9 luni

Sergio Ramos, în timpul prezentării oficiale la Monterrey Rayados - Profimedia

Sergio Ramos a semnat cu noua sa echipă, o grupare din Mexic. Fundaşul spaniol în vârstă de 38 de ani a ajuns la o înţelegere pe un an cu Monterrey Rayados, locul 10 în campionatul Mexicului. Transferurl surpriză a fost anunţat joi seară, notează news.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Clubul mexican a făcut anunţul, subliniind palmaresul impresionant al fostului jucător de la Real Madrid şi PSG, care nu a mai jucat din mai anul trecut şi nu îşi găsise un club de la plecarea de la FC Sevilla.

Sergio Ramos va evolua la Monterrey Rayados

În Mexic, el se alătură unor nume cunoscute: Oliver Torres, Sergio Canales şi Lucas Ocampos, trei jucători importanţi în LaLiga în urmă cu câţiva ani.

El va purta numărul 93, aluzie la golul său decisiv din prelungiri în finala Ligii Campionilor din 2014, împotriva lui Atlético Madrid.

Reclamă
Reclamă

În vârstă de 38 de ani, Sergio Ramos are în palmares un titlu de campion mondial şi două de campion european cucerite cu naţionala Spaniei, patru Ligi ale Campionilor, cinci titluri de campion al Spaniei şi patru Cupe Mondiale ale Cluburilor, între alte trofee.

El a jucat ultima oară la Sevilla FC, clubul său formator, de care s-a despărţit la finalul sezonului trecut, iar de atunci a primit mai multe oferte din fotbalul arab, fără ca vreuna dintre ele să se concretizeze.

Jurgen Klopp, discurs vehement la adresa lui Sergio Ramos

Jurgen Klopp a avut un discurs vehement la adresa lui Sergio Ramos. Fostul antrenor de la Liverpool nu a uitat episodul din finala Ligii Campionilor, când Sergio Ramos l-a faultat pe Salah.

Reclamă

Fostul tehnician al echipei Liverpool, Jürgen Klopp, a revenit asupra faultului comis de fundaşul Sergio Ramos asupra lui Mohamed Salah, în finala Ligii Campionilor 2017-18, şi a apreciat că fundaşul spaniol nu poate fi un bun coechipier din cauza mentalităţii sale.

Jürgen Klopp l-a întrebat mai întâi direct pe Toni Kroos care este părerea despre fostul său coechipier, scrie news.ro: „Domnul Ramos este într-adevăr un băiat bun?” La care Kroos a răspuns: „Este un coechipier foarte bun”.
Fostul antrenor al lui Liverpool are îndoielile sale: „Mi se pare greu de crezut, de aceea nu va fi jucătorul meu preferat”.

El explică acest lucru revenind la faultul lui Ramos care a dus la accidentarea lui Salah la umăr şi, prin urmare, la înlocuirea acestuia: „El nu poate şti că i-a distrus mai mult sau mai puţin umărul. Nu am fost niciodată în stare să înţeleg această mentalitate. Puteţi să vă uitaţi prin echipele mele, nu am avut niciodată astfel de jucători. Când i-am avut, m-am asigurat că nu mai sunt acolo, la un moment dat sau altul. E prea mult pentru mine”.

Înapoi la Homepage
Reclamă

O va ajuta Olimpiu Moruţan pe Rapid să ia titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59
VIDEOEstrela Amadora – Estoril 0-5. Formaţia lui Ianis Stoica, umilită acasă! Românul, schimbat după 47 de minute
23:43
Cristi Chivu a bătut palma cu jucătorul înainte de Dinamo Zagreb – FCSB. Transfer de 4,5 milioane de euro
23:36
“Ruşinos, usturător” Papp a refuzat un subiect după umilinţa cu Craiova: “Aş fi un idiot să vorbesc despre asta”
23:19
Mihai Stoica, replică dură pentru Ioan Becali: „Discutăm ca să ne aflăm în treabă?”
23:07
Nicolae Stanciu şi-a reziliat contractul cu Genoa! Anunţul venit din Italia
22:43
Eugen Neagoe, ironii la adresa jucătorilor: “Când dai adversarului să bage mingea în poartă?! Asta nu am făcut la antrenament”
1 Surpriză de proporţii: Giovanni Becali a anunţat transferul lui Olimpiu Moruţan: “98-99% e aranjat” 2 Jucătorul revine la FCSB. Mutarea a fost anunţată oficial: “Îi urăm mult succes” 3 VIDEONu a rezistat! Selecţionerul Marocului l-a certat pe Diaz după ce şi-a bătut joc de penalty-ul din prelungiri! 4 Un club din Premier League forţează transferul definitiv al lui Radu Drăgușin 5 Salariul uriaş pe care Olimpiu Moruţan îl va avea în Liga 1 6 Sadio Mane, clasă absolută la Cupa Africii. Senegalezul a explicat de ce el nu a ieșit de pe teren în finală
Citește și