Sheriff Tiraspol, surpriza sezonului în Liga Campionilor! Campioana Moldovei a rescris istoria în faţa lui Real Madrid. A dat lovitura pe final de meci

Gabriel Zamfirescu Publicat: 29 septembrie 2021, 0:02

Comentarii
Sheriff Tiraspol, surpriza sezonului în Liga Campionilor! Campioana Moldovei a rescris istoria în faţa lui Real Madrid. A dat lovitura pe final de meci

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Real Madrid s-a făcut de râs, pe propiul teren, în a doua etapă a Ligii Campionilor din acest sezon. Spaniolii au luat bătaie pe Santiago Bernabeu de la marea surpiză a Ligii Campionilor, Sheriff Tiraspol.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sheriff Tiraspol, surpriza sezonului în Liga Campionilor

Moldovenii au dat lovitura pe finalul meciului de la Madrid. Sebastien Thill, un jucător luxemburghez a fost cel care a dat marea lovitură a serii. A marcat în minutul 90 cu un şut fabulos din afara careului, fără speranţe pentru portarul Courtois. Este primul jucător luxemburghez din istorie care marchează un gol în grupele Ligii Campionilor.

Campioana Moldovei a făcut un meci fabulos. A condus după primele 45 de minute la Madrid. Fanii blanco au amuţit pur şi simplu în minutul 25 al partidei. Campioana Republicii Moldova deschisese scorul în Spania. Jasur Jakhshibaev a fost eroul celor de la Tiraspol în prima repriză. Acesta a marcat din pasa lui Cristiano.

Reclamă
Reclamă

Sheriff Tiraspol a dat lovitura pe terenul lui Real Madrid

Autorul reușitei a fost Jasur Jakhshibaev, un atacant din Uzbekistan, adus sub formă de împrumut de la polonezii de la Legia Varșovia. A fost un contraatac sezaţional. Fundaşul stânga, Cristiano, a centrat impecabil. Jakhshibaev a venit lansat, fără marcaj, și a reluat cu capul, din 7 metri, în plasa laterală. Benzema a egalat pentru madrileni în minutul 65, dar finalul a fost fatidic pentru echipa pregătită de Carlo Ancelotti.

Luxemburghezul Sebastien Thill a prins un şut senzaţional, fără nicio şansă pentru Courtois. După două etape, Sheriff Tiraspol e liderul grupei, cu şase puncte din şase posibile. Real Madrid e a doua, cu trei puncte, în timp ce Şahtior şi Inter Milano sunt pe locurile 3 şi 4, cu câte un punct fiecare.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga Final 4?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:10

VIDEOSpania și Franța, surprize în ultimele teste înainte de Cupa Mondială! Goluri de senzație în ambele partide

23:45 4 iun.

Dumitru Dragomir a văzut un jucător și i-a scris lui Gigi Becali: “Ia-l imediat!”. Pe cine a propus la FCSB

23:23 4 iun.

Per Johansson vrea o finală de Liga Campionilor Gyor – CSM Bucureşti: “O atmosferă electrizantă”

22:58 4 iun.

Fabulos! Maja Chwalinska, salt uriaș în ierarhia WTA după calificarea în finala Roland Garros. Pe cât a urcat

22:56 4 iun.

Florentino Perez, trădat de legenda Realului! Și-a anunțat susținerea pentru Enrique Riquelme

22:28 4 iun.

Ziua cea mare pentru Cristi Chivu! Când anunță Inter prelungirea contractului cu antrenorul român

1 Anunț uriaș făcut de catalani! Barcelona a decis deja noul antrenor, când va pleca Hansi Flick 2 UPDATETransfer la Universitatea Craiova. Mihai Rotaru i-a “suflat” un jucător lui Gigi Becali. L-a luat liber de contract 3 Farul Constanța a bifat primul transfer al verii! 4 Renato Espinosa rămâne în fotbalul românesc. La ce club Liga 1 s-a transferat 5 FCSB, gata să facă un transfer de 2 milioane de euro! Condiția pusă de Becali: „Eu pot să dau, dar …” 6 Gigi Becali, după ce Alexandru Maxim s-a transferat la Universitatea. “L-a dus Giovanni la Craiova”
Citește și