Închide meniul
Foto

Soția lui Sergio Ramos, mesaj emoționant după ce fotbalistul s-a retras din naționala Spaniei: “E un exemplu!”

Alexandru Ivan Publicat: 24 februarie 2023, 16:51

Comentarii
Soția lui Sergio Ramos, mesaj emoționant după ce fotbalistul s-a retras din naționala Spaniei: “E un exemplu!”

Pilar Rubio, alături de Sergio Ramos / Instagram

Soția lui Sergio Ramos, vedeta de televiziune Pilar Rubio, a avut un mesaj emoționant după ce soțul său s-a retras din naționala Spaniei. Starul lui PSG a anunțat decizia drastică joi, după ce selecționerul Luis de la Fuente i-a transmis că nu va conta pe serviciile sale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pilar Rubio a precizat că Ramos este un exemplu de profesionalism și dăruire și că acesta va rămâne definitiv în istoria fotbalului spaniol.

Soția lui Sergio Ramos, mesaj emoționant după ce s-a retras din naționala Spaniei

Pentru mine, el nu este Sergio Ramos, este partenerul meu, soțul meu, prietenul meu și tatăl copiilor mei. Dar este și unul dintre cei mai buni jucători de fotbal pe care Spania i-a produs vreodată și un exemplu de profesionalism, pasiune și dăruire. Un final care nu este ceea ce ai câștigat (și continui să câștigi), dar istoria ta cu echipa națională rămâne pentru totdeauna. De neșters pentru mine și pentru mulți alții. Mulțumesc, iubirea mea. Victoria este a ta!”, a scris Pilar Rubio, pe Instagram.

 
View this post on Instagram
 
A post shared by Pilar Rubio (@pilarrubio)

Sergio Ramos s-a căsătorit cu Pilar Rubio pe 15 iunie 2019, în catedrala de la Sevilla. Cuplul are patru băieţi: Sergio (9 ani), Marco (7 ani), Alejandro (5 ani) și Maximo Adriano (2 ani).

Reclamă
Reclamă

Motivul pentru care Sergio Ramos s-a retras de la naționala Spaniei.

Fundașul spaniol a fost unul dintre cei mai importanți oameni ai naționalei de-a lungul timpului, însă în ultima perioadă nu a mai fost convocat. Luis Enrique nu s-a bazat deloc pe fundașul lui PSG în mandatul său.

Sergio Ramos spera să revină la națională odată cu numirea noului selecționer, Luis de la Fuente. Totuși, nici cel din urmă nu l-a luat în calcul pe Ramos în planurile sale de viitor, potrivit presei din Spania.

„Nu voi conta pe tine”, ar fi fost mesajul pe care i l-a transmis selecționerul Spaniei fundașului. Sergio Ramos a fost foarte dezamăgit de veste și a preferat să-și anunțe retragerea într-un mod emoționant.

Reclamă

Fundaşul de legendă este jucătorul cu cele mai multe apariţii în tricoul naţionalei Spaniei. A fost convocat de 180 de ori, perioadă în care a marcat 23 de goluri.

Alături de “Furia Roja”, Ramos a câștigat două Campionate Europene (2008 și 2012) și Campionatul Mondial (2010).

Mesajul de adio al lui Sergio Ramos

„A sosit momentul să îmi iau rămas bun de la națională. Azi dimineață am primit un telefon de la actualul manager al naționalei, care mi-a spus că nu mai contează şi nu va mai conta pe mine. Va face asta indiferent de nivelul pe care îl pot arăta sau de cum îmi continuă cariera sportivă. Cu mare regret, este sfârșitul unei călătorii care speram să fie mai lungă și să nu se încheie cu un gust amar în gură, la egalitate cu toate succesele pe care le-am obținut în tricoul roşu.

Cred, cu smerenie, că această traiectorie a meritat să se încheie printr-o decizie personală sau pentru că performanțele mea nu sunt pe măsura a ceea ce merită echipa noastră, dar nu din cauza vârstei sau a altor motive pe care, fără să le fi auzit, le-am simțit. Pentru că a fi tânăr sau mai puțin tânăr nu este o virtute sau un defect, este doar o caracteristică temporară care nu este neapărat legată de performanță sau abilitate.

Pentru toate acestea, îmi asum această tristețe, pe care vreau să o împărtășesc cu voi. Rămân cu capul sus și foarte recunoscător pentru toți acești ani și pentru tot sprijinul primit de la dumneavoastră. Îmi iau cu mine amintiri de neșters, toate titlurile pentru care am luptat și pe care le-am sărbătorit împreună. Am mândria extraordinară de a fi jucătorul spaniol cu cele mai multe selecții. Acest scut, acest tricou și acești fani… voi toți m-aţi făcut fericit. Voi continua să încurajez naţionala de acasă, cu emoția privilegiatului care a putut să o reprezinte cu mândrie de 180 de ori. Vă mulțumesc din suflet tuturor celor care ați crezut mereu în mine!”, a transmis Sergio Ramos, potrivit marca.com.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:41
Cosmin Olăroiu, după calificarea în semifinalele Arab Cup: “După foarte mult timp, norocul și-a întors fața spre noi”
10:33
Cătălin Cîrjan vrea titlul alături de Dinamo. Obiectiv clar pentru 2026: „Asta i-am cerut lui Moș Crăciun”
10:09
VIDEOSteph Curry a reuşit un coş ireal şi a intrat apoi în istoria NBA, depăşindu-l pe Michael Jordan
10:08
VIDEOGolden State, învinsă de Minnesota la revenirea lui Steph Curry. Detroit, victorie clară cu Atlanta
9:49
Lui Florin Tănase i-a fost frică să nu facă “un Petrila”, când s-a trezit cu poarta goală! Dezvăluiri incredibile
9:41
„Cadou de Crăciun”. Șefii lui Inter, gata să-i facă lui Cristi Chivu primul transfer al iernii. Jucătorul dorit
1 FotoImagini rare cu Cristi Chivu şi familia. Cum a fost surprins la petrecerea de Crăciun a lui Inter 2 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 3 Au venit notele după FCSB – Feyenoord 4-3. Cine a fost cel mai bun jucător al roș-albaștrilor 4 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 5 “Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord 6 Vlad Chiricheş, OUT de la FCSB. Gigi Becali i-a anunţat plecarea după victoria cu Feyenoord: “Ne despărţim”
Citește și