Spectacol în Europa! Final nebun în derby-ul Sevilla – Atletico Madrid 2-1. Barcelona – Elche 3-2. Alexandru Cicâldău, pasă de gol în Galatasaray – Başakşehir 1-1. Rezultatele zilei sunt AICI

• Sevilla – Atletico Madrid 2-1

Update: Sevilla – Atletico Madrid 2-1. GOOOL! Ocampos a dat lovitura pe final.

Update: Răzvan Marin a fost eliminat în Cagliari – Udinese. Mijlocaşul român a văzut cartonaşul roşu în minutul 67, după ce a încasat al doilea cartonaş galben. Primul îl primise în minutul 40, pentru un fault. VEZI AICI VIDEO CU ELIMINAREA

Update: Sevilla – Atletico Madrid 1-1. GOOOL! Felipe a restabilit egalitatea.

Update: Sevilla – Atletico Madrid 1-0. GOOOL! Ivan Rakitic a deschis scorul în derby!

Update: A început derby-ul Sevilla – Atletico Madrid.

Update: Fluier final în FC Barcelona – Elche. Catalanii au câştigat la limită, scor 3-2.

Update: FC Barcelona – Elche 3-2. Nico i-a adus din nou pe catalani în avantaj.

Update: FC Barcelona – Elche 2-2. Incredibil! Catalanii au condus cu 2-0, însă Tete Morente şi Pere Milla au egalat după ce au marcat două goluri într-un minut.

Update: Galatasaray – Başakşehir s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Update: Galatasaray – Başakşehir 1-1. GOOOL Mostafa Mohamed din pasa lui Alex Cicâldău!

Update: FC Barcelona – Elche 2-0. GOOOL! Ferran Jutgla a deschis scorul, iar Gavi a majorat avantajul catalanilor.

Update: A început FC Barcelona – Elche!

Update: Rangers – Dundee United s-a încheiat 1-0. James Tavernier a reuşit golul victoriei, în minutul 71, din penalty.

Update: Stefano Okaka a deschis scorul în Galatasaray – Başakşehir.

Update: A început Galatasaray – Başakşehir! Olimpiu Moruţan şi Alexandru Cicâldău sunt titulari.

Update: A început Rangers – Dundee United.

Update: Atalanta – AS Roma 0-2. GOOOL Nicolo Zaniolo! Mijlocaşul a reuşit primul gol din acest sezon.

Update: Deschidere fulger de scor în Atalanta – AS Roma 0-1. Tammy Abraham a marcat în minutul 1.

Ianis Hagi, titular în Rangers – Dundee United

Ianis Hagi este titular din nou pentru campioana Scoţiei. Rangers este lider în Scoţia cu 45 de puncte şi vine după 8 victorii consecutive. De partea cealaltă, Dundee United este pe locul 4, cu 25 de puncte, şi vine după trei înfrângeri la rând.

Sevilla – Atletico Madrid, derby în La Liga

Sevilla şi Atletico Madrid se întâlnesc în capul de afiş al etapei cu numărul 18 din La Liga. Andaluzii sunt pe locul 2 în Spania, cu 34 de puncte, în timp ce madrilenii ocupă poziţia a cincea, cu 29 de puncte.

Sevilla vine după succesul din deplasare cu Athletic Bilbao, scor 1-0, iar Atletico Madrid după eşecul din derby cu Real Madrid, 0-2.