Atletico Madrid – Getafe 4-3. Thriller în La Liga! Raheem Sterling, one-man show în Norwich – Manchester City 1-4. Napoli – Inter 1-1. Remiză în derby-ul de titlu din Serie A. Bochum – Bayern 4-2. Villarreal – Real Madrid 0-0. Rezultatele zilei sunt AICI

Dragoș Vasile Publicat: 12 februarie 2022, 23:59

Napoli – Inter 1-1

Rezultatele zilei din Europa

Villarreal – Real Madrid 0-0 (La Liga)

Atletico Madrid – Getafe 4-3 (La Liga)

Manchester United – Southampton 1-1 (Premier League)

Norwich – Manchester City 0-4 (Premier League)

Lyon – Nice 2-0 (Ligue 1)

Bochum – Bayern 1-4 (Bundesliga)

Lazio – Bologna 3-0 (Serie A)

Napoli – Inter 1-1 (Serie A)

Update: Fluier final în Atletico Madrid – Getafe 4-3. Hermoso a decis confruntarea în minutul 89.

Update: Nebunie totală în Atletico Madrid – Getafe. La pauză, scorul este 3-3.

Nebunia a început în minutul 9, când Luis Suarez a ratat un penalty. Correa a deschis scorul în minutul 19, Cunha a majorat avantajul madrilenilor în minutul 27, dar ce avea să urmeze a uimit lumea fotbalului. Mayoral și Unal, cu o ”dublă”, au marcat 3 goluri în 12 minute. Correa a stabilit scorul pauzei cu reușita din minutul 45+4.

Update: Manchester City a făcut spectacol total cu Norwich, scor 4-0. Sterling a reușit un hat-trick de senzație. Phil Foden a marcat și el.

În urma acestui succes, campioana Angliei s-a distanțat la 12 puncte de Liverpool, care are două meciuri în minus.

Update: Chelsea a câștigat în premieră Campionatul Mondial al cluburilor. Detalii, AICI.

Update: Fluier final în Napoli – Inter 1-1.

Update: Napoli – Inter 1-1. GOOOL! Campioana Italiei a egalat prin Edin Dzeko.

Update: Napoli – Inter 1-0. GOOOL! Insigne a deschis scorul după ce a transformat o lovitură de la 11 metri.

Update: Fluier final în Bochum – Bayern 4-2.

Update: Bochum – Bayern 4-2. Robert Lewandowski a redus din diferență și a reușit ”dubla”.

Update: Bochum – Bayern 4-1. Scor halucinant în Bundesliga. Robert Lewandowski a deschis scorul, dar nou promovata a marcat nu mai puțin de 4 goluri. Antwi-Adjei, Locadia, Gamboa și Holtmann au punctat.

Update: GOOOL! Dennis Man a marcat în Parma – Pordenone 4-1. După reușita veteranului Pandev, internaționalul român a dus scorul la 2-1.

VEZI AICI GOLUL LUI DENNIS MAN

Ultimul gol al românului pentru Parma a fost tot în meciul cu Pordenone din tur, scor 4-0, disputat pe 12 septembrie.

Update: Manchester United – Southampton 1-1. ”Diavolii roșii” au făcut un nou pas greșit în Premier League și rămân pe locul 5, cu 40 de puncte.

Update: Manchester United – Southampton 1-1. Cristiano Ronaldo&co au mari probleme. Jadon Sancho a deschis scorul, iar Adams a egalat.

Meciurile zilei din fotbalul european:

Villarreal – Real Madrid, 17:15 (La Liga)

Atletico Madrid – Getafe, 22:00 (La Liga)

Manchester United – Southampton, 14:30 (Premier League)

Norwich – Manchester City, 19:30 (Premier League)

Lyon – Nice, 22:00 (Ligue 1)

Bochum – Bayern, 16:30 (Bundesliga)

Lazio – Bologna, 16:00 (Serie A)

Napoli – Inter, 19:00 (Serie A)

26
23:50
VIDEOQPR – Leeds 4-0, în AntenaPLAY. Meci de coşmar pentru Leeds, în Championship! Cum arată lupta pentru promovarea în Premier League
26
23:28
„E un mercenar” Ioan Andone a răbufnit după ce „câinii” au rămas pe loc de retrogradare! Verdictul pe care l-a dat despre Kopic!
26
23:20
UPDATELiverpool l-a ales pe înlocuitorul lui Jurgen Klopp! Arne Slot, noul manager de pe Anfield: „S-a ajuns la acord!”
26
23:12
„Avem destul timp” Zeljko Kopic, declaraţie surprinzătoare după ce Dinamo a pierdut şansa de a fi la mâna ei pentru salvare!
26
23:01
Foto„Iar ne retrogradaţi? Vă rupem picioarele!” Fanii lui Dinamo au făcut un scandal monstru! I-au cerut demisia lui Kopic: „Pleacă!”
26
23:00
„Greşeli incredibile” Mircea Lucescu a văzut meciul Dinamo – FC Voluntari 1-1 şi a spus ce crede despre retrogradare!
26
22:40
Câţi fani iau cu asalt Arena Naţională, la FCSB – Farul. Mihai Stoica, mesaj războinic: „Un punct CA SĂ PUNEM PUNCT!”
26
22:32
„Suntem blestemaţi!” Jucătorul lui Dinamo s-a prăbuşit emoţional după remiza cu Voluntari şi a spus ce urmează pentru „câini”!
26
22:11
„V-a făcut Rapid o ofertă?” Dani Coman, anunţ ferm despre şansele de a-l înlocui pe Daniel Niculae la Rapid
26
22:05
Faze controversate în Dinamo – FC Voluntari! Radu Petrescu a dictat un penalty pentru „câini”, apoi a întors decizia!