Închide meniul

Steaua Roşie Belgrad – CFR Cluj 4-0 | Denis Ciobotariu, discurs halucinant: “Nu au jucat wow. Eu cred în continuare în calificare. Am făcut un joc relativ bun”

Antena Sport Publicat: 18 august 2021, 0:18 / Actualizat: 21 martie 2023, 22:46

Steaua Roşie Belgrad – CFR Cluj 4-0 | Denis Ciobotariu, discurs halucinant: Nu au jucat wow. Eu cred în continuare în calificare. Am făcut un joc relativ bun

Hepta

Steaua Roşie Belgrad – CFR Cluj 4-0 Denis Ciobotariu, discurs halucinant. Campioana României a suferit o umilinţă pe Maracana din Belgrad, fiind învinsă cu un 4-0 convingător. Românii au şanse doar teoretice să mai ajungă în grupele Europa League şi se îndreaptă spre cele ale Conference League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Steaua Roşie Belgrad – CFR Cluj 4-0. Dezastru în play-off-ul Europa League

CFR Cluj a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 4-0 (2-0), de echipa Steaua Roşie Belgrad, în prima manşă a play-off-ului Europa League. Golurile au fost marcate de Pavkov ‘5, Katai ’38, Ben ’68 şi Ivanic ’77.

Meciul a fost arbitrat de bulgarul Georgi Kabakov, ajutat de Martin Margaritov şi Diyan Valkov. Rezervă a fost Nikola Popov.

Returul va avea loc la Cluj, pe 26 august, de la ora 21.30.

Steaua Roşie Belgrad – CFR Cluj 4-0 Denis Ciobotariu, discurs halucinant la finalul meciului

“O seară grea, o seară dificilă, venită pe greşelile noastre trebuie să fim mai atenţi. Cred că mai mult după golul 3 totul s-a terminat. Nu ştiu de unde au venit greşelile, nu au jucat wow, să zici “mamă ce fază au făcut”.

Reclamă
Reclamă

Eu cred în continuare în calificare. La început, fanii fac o atmosferă frumoasă. La CFR se discută şi dacă pierzi un meci să dai antrenorul afară. Am făcut un joc relativ bun, cu toate că mi-e greu să zic asta la 4-0″, a spus Denis Ciobotariu, la Pro X.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
16:43

Costel Gâlcă a semnat cu Rapid și a vorbit despre Marius Șumudică! Ce i-a lipsit echipei în mandatul lui „Șumi”

16:25

Iga Swiatek s-a calificat în semifinale la Roland Garros! Urmează un duel de “foc” cu liderul Sabalenka!

16:24

Aryna Sabalenka, în semifinale la Roland Garros! A învins-o fără probleme pe Zheng Qinwen

14:59

Prima reacţie a lui Victor Angelescu, după ce Costel Gâlcă a fost prezentat oficial la Rapid: “Să fie linişte”

14:49

Costel Gâlcă e noul antrenor al Rapidului

14:23

Michael Gregoritsch, înainte de Austria – România: “Ar fi excelent dacă acum i-am scoate din cursă”

1 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 2 “Sunt prieten cu Gigi Becali!” Patronul de la Metaloglobus, revoltat după promovare: “Taxele mele se duc la Steaua” 3 EXCLUSIVCând revine Ianis Hagi! Se recuperează la Mogoşoaia alături de naţionala României 4 Florin Pîrvu, după ce Voluntari a ratat Liga 1: “Nu-l felicit în niciun caz pe Adrian Mihalcea” 5 Plecări pe bandă rulantă de la Universitatea Craiova! Mirel Rădoi a renunţat la doi jucători în două ore 6 Max a dat chix la final! Concluzia lui Adrian Georgescu, după Marele Premiu al Spaniei
Citește și