Închide meniul

Toni Kroos, infectat cu COVID-19! Lovitură uriașă pentru Real Madrid, în lupta nebună la titlu din La Liga

Alexandru Ivan Publicat: 17 mai 2021, 22:26

Comentarii
Toni Kroos, infectat cu COVID-19! Lovitură uriașă pentru Real Madrid, în lupta nebună la titlu din La Liga

Toni Kroos, infectat cu COVID-19

Toni Kroos, infectat cu COVID-19. Vestea vine într-un context nepotrivit pentru Real Madrid. Echipa lui Zinedine Zidane va fi fără “regizorul” german la duelul decisiv pentru titlu din ultima etapă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Toni Kroos, infectat cu COVID-19

“Real Madrid CF anunţă că jucătorul nostru, Toni Kroos, a fost testat pozitiv cu covid-19 la testul făcut astăzi. Kroos este în izolare de vineri, 14 mai, după ce a intrat în contact cu cineva testat pozitiv cu covid-19”, se arată pe site-ul grupării madrilene.

Kroos a bifat 42 de apariții pentru Los Blancos în acest sezon. Germanul a fost o piesă esențială a echipei care a dus cursa pentru titlu până în ultima etapă. Cu toate acesta, a jucat o singură dată în ultimele 7 runde, din cauza problemelor medicale.

Kroos a marcat de trei ori și a înregistrat 12 pase decisive pentru Los Blancos în acest sezon. Germanul va fi o pierdere uriașă pentru echipa lui Zinedine Zidane.

Real Madrid încă speră la titlu

Real Madrid va juca sâmbătă pe teren propriu cu Villarreal, iar Atletico Madrid va întâlni în deplasare Real Valladolid, în ultima etapă a campionatului Spaniei. Atletico este lider, cu 83 de puncte, în timp ce Real Madrid are 81 de puncte, astfel că ambele echipe au şanse la titlu.

Reclamă
Reclamă

Real trebuie să câștige împotriva lui Villareal și să spere la un pas greșit din partea rivalilor de la Atletico Madrid. În caz contrar, echipa lui Diego Simeone va câștiga primul titlu după o pauză de 7 ani. Ambele echipe și-au câștigat meciurile din etapa precedentă, în timp ce Barcelona a ieșit complet din lupta la titlu. 

În caz de egalitate de puncte, coroana va merge pe Santiago Bernabeu, grație rezultatelor mai bune în meciurile directe. În acest sezon, Real Madrid i-a luat 4 puncte din 6 posibile lui Atletico Madrid.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:58
Legenda Craiovei l-a distrus pe Filipe Coelho, după eșecul de la Atena: „Bagă-l, Mister, pe Nsimba! Mesajul a fost clar”
0:53
Andrei Rațiu și Bogdan Racovițan, calificați în optimile Conference League. Victorii pentru Rayo și Rakow
0:47
Răzvan Marin, mesaj pentru Universitatea Craiova după victoria cu AEK Atena: „Să aibă baftă în campionat”
0:38
Filipe Coelho, fără cuvinte după AEK – Univ. Craiova 3-2: „Nu pot explica. Nu meritam asta”
0:36
Ștefan Baiaram, acuzații dure după ce Univ. Craiova a fost eliminată dramatic din Conference League: „A tras cu ei”
0:27
Alexandru Cicâldău, devastat după ratarea calificării în play-off: „O seară neagră”
1 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 2 Gino Iorgulescu, veşti triste despre starea lui Dan Petrescu: “E foarte grav! Se zbârleşte pielea pe mine” 3 Fostul mijlocaș de la CFR Cluj și FCSB a ajuns să spele mașini de lux la 33 de ani: „Băi, cine ți-a dat ideea asta?” 4 Ajuns în vârful carierei în Serie A, românul îşi reziliază contractul. De ce clubul renunţă la el 5 Internaţionalul Mario Pineida a fost asasinat! Mama fotbalistului a fost şi ea atacată 6 Vin banii la CFR! Transferul se face astăzi: jucătorul face vizita medicală şi semnează
Citește și