Închide meniul

Toni Kroos, ironic după ce Real Madrid a picat cu PSG la tragerea la sorţi UCL: “Sper că va ajunge la timp mesajul!” Strigăt de luptă înainte de duelul stelar cu Lionel Messi, Kylian Mbappe și Neymar

Dragoș Vasile Publicat: 14 decembrie 2021, 13:24

Comentarii
Toni Kroos, ironic după ce Real Madrid a picat cu PSG la tragerea la sorţi UCL: Sper că va ajunge la timp mesajul! Strigăt de luptă înainte de duelul stelar cu Lionel Messi, Kylian Mbappe și Neymar

Profimedia

Toni Kroos, ironic după ce Real Madrid a picat cu PSG la tragerea la sorţi UCL

Toni Kroos s-a amuzat după ce a aflat că Real Madrid va juca cu PSG în “optimile” UEFA Champions League. Mijlocaşul german nu se teme şi este convins că madrilenii se vor califica în sferturile de finală.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Doar un scurt comentariu legat de tragerea la sorţi. Sper că nu sunt mai multe surprize şi că va ajunge la timp mesajul meu. PSG este un adversar interesant, este cel mai greu pe care îl puteam întâlni în această fază. Pentru meciuri de genul acesta jucăm fotbal. Suntem Real Madrid şi ne aşteaptăm mereu la meciuri de genul asta. Avem încredere că vom ajunge în sferturile de finală”, a spus Toni Kroos, citat de Marca.

Madrilenii au luat foc după „șocul” optimilor Champions League 2021-2022

Real Madrid – PSG este cel mai tare duel din faza optimilor de finală Champions League 2021-2022. Madrilenii sunt marii perdanți după ce tragerea la sorți a fost repetată.

Potrivit rezultatelor de la prima tragere la sorți, Real Madrid ar fi jucat în optimile Champions League împotriva portughezilor de la Benfica. Norocul madrilenilor s-a schimbat la 180 grade în cea de a doua tragere la sorți. Echipa lui Carlo Ancelotti va juca cu PSG-ul lui Messi, Neymar și Mbappe.

Din cauza unor probleme tehnice, UEFA a declarat nule rezultatele de prima tragere la sorți și a reprogramat întregul eveniment câteva ore mai târziu. Real Madrid consideră acest lucru inadmisibil și a făcut scandal după decizia luată de UEFA.

Reclamă
Reclamă

Madrilenii au cerut să nu fie incluși în cea de-a doua tragere pe sorți pentru că adversarul lor inițial, Benfica, nu a fost influențat de eroarea comisă de UEFA.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica Inter în optimile Ligii Campionilor, după 1-3 în tur cu Bodo/Glimt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:38
PAOK – Celta Vigo 1-2. Ionuț Radu a câștigat duelul românilor contra lui Răzvan Lucescu în play-off-ul UEL
21:27
NEWS ALERTJulia Sauter, prestație fabuloasă la Jocurile Olimpice. Rezultat istoric pentru România la patinaj artistic
21:20
VideoJurnal Antena Sport | Ţinta pe titlu
21:16
VideoJurnal Antena Sport | Să fie viteză!
21:11
VideoJurnal Antena Sport | Frate pentru frate
21:08
VideoFederația a prelungit până în 2030 parteneriatul cu principalul sponsor al celor 20 de naționale
1 Ce suspendare uriașă a primit Radu Petrescu, după gafa din Petrolul – FC Argeș 2-1. Decizia luată de CCA 2 N-a stat pe gânduri! Jucătorul care a fost dorit de Rapid şi Craiova, dar a semnat cu FCSB 3 FotoAntrenorul părăsit de Julia Sauter înainte de JO a răbufnit: “Portdrapel care nu ştie un cuvânt în română” 4 Ce suspendări au primit Cristiano Bergodi și Andrei Cordea, după scandalul uriaș din CFR Cluj – U Cluj 5 Foto“Plătesc ca să concurez pentru România!” Julia Sauter muncea la o firmă de catering. Cum le-a cerut ajutor românilor 6 Florin Bratu, antrenor în Liga 1! Cu ce echipă este în negocieri avansate
Citește și